rycerz  Dołączył: 05 Cze 2009
ja wiem że macie :-D ale mi chodziło że w sklepach nie ma nigdzie :-(
 

AreKc  Dołączył: 27 Cze 2008
rycerz napisał/a:
ja wiem że macie ale mi chodziło że w sklepach nie ma nigdzie

He, zdaje się, że w Fotorimex kupiłem ostatnią sztukę :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No i wreszcie to limited z prawdziwego zdarzenia :-P
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Mam pytanie co do tego szkiełka, jak jest z ostrością, szczególnie na rogach, bo na optycznych tak średnio wyszło, co mnie trochę martwi. Może ma ktoś jakieś pejzaże w okolicach f5,6-11 z ostrością na nieskończoność i mógłby podesłać na maila? :-D
Ostrość na rogach interesuje mnie bardzo, bo planuję używać z filmem, pozdrawiam!
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Morg, Pozwole sobie wkleic wynik testu rozdzielczosci z photozone (chyba na K10).


Rowniez z photozone mozna pobrac jpega z f10:
http://www.pzimages.com/8...es/IMGP1878.jpg
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Morg, nie czytaj tyle ;-) to świetne szkło. Jedyną wadą jest spora minimalna odległość ostrzenai (jak na tę ogniskową) ale w Twoim zastosowaniu to bez znaczenia.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Dzięki, przekonaliście mnie :mrgreen: teraz tylko kwestia, co wygra - skaner czy limited ;-) Muszę się zastanowić.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Ale co komu po testach na k10d , jak mowa o filmie ;-) Jeżeli mnie pamięć nie myli ,to dan kiedyś pisał i chyba nawet wrzucał przykłady DA 40 na kliszy i nie wyglądało to dobrze , ale czy to było na f5,6-11 - nie pamiętam .
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
JPG z aparatu, ostość na "0", przysłona f/6,3.


100% z lewego rogu


100% z prawego rogu


JPG z aparatu, ostość na "0", przysłona f/7,1



Test z dokładnym, trójwymiarowym rozkładem rozdzielczości na całym kadrze.
http://www.slrgear.com/re...duct/319/cat/45
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
gezeb napisał/a:
Ale co komu po testach na k10d , jak mowa o filmie ;-) Jeżeli mnie pamięć nie myli ,to dan kiedyś pisał i chyba nawet wrzucał przykłady DA 40 na kliszy i nie wyglądało to dobrze , ale czy to było na f5,6-11 - nie pamiętam .


No niestety nie udało mi się znaleźć tych sampli. Widziałem zdjęcia z filmu na japońskich forach, dużej winiety nie było, brakowało niestety pełnowymiarowych sampli by ocenić ostrość. Ten obiektyw + MZ-3 byłby miłą alternatywą dla Z-1 + FA35.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Morg napisał/a:
Ten obiektyw + MZ-3
Kiepski pomysł. MZ- 3 nie steruje przysłoną. Lepiej MZ-30, a najlepiej *ist. :mrgreen:
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
O kurcze nie pomyślałem o tym, w takim razie muszę się wyleczyć z zakupu mz-3 (myślałem że wszystkie mz, poza mz-s sterują przysłoną z body) i poprzestać na mz-7.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Morg napisał/a:
muszę się wyleczyć z zakupu mz-3
Albo kupić MZ-3, poczekać na rozwój choroby i dokupić M-40/2,8. ;-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Morg napisał/a:
No niestety nie udało mi się znaleźć tych sampli..

Trochę mi to zajęło ale są http://dan.pentax.org.pl/da_40_na_filmie/ , P@PL ma wielkie magazyny ;-) Ale co i jak trzeba zapytać dana .
PS. Ciekawe co słychać u Paco ?
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
gezeb - dzięki, jedno zdjęcie z lasu, przy jakiejś większej wartości przysłony, pokazało mi że na rogach jest dużo lepiej niż myślałem i pod względem ostrości i winietowania :-D
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Morg a poszukaj czy ktoś w Twojej okolicy nie ma tego szkła, albo pojaw się na jakimś spotkaniu forumowym, uprzednio umawiając się z jakimś szczęśliwym posiadaczem 40 ltd, podepniesz, przestrzelasz sam i będziesz wiedział.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Pomimo tego, że mam DA*55, DA40 będzie następnym obiektywem. Myślałem o FA35, o DA35 też (o FA31 nie wspominając), ale potrzebuję jakiegoś spacerowego szkła do K7 (bez gripa na takie wyprawy).
DA40 coraz bardziej mnie przekonuje...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Pamiętaj o tej nienajkrótszej minimalnej odległości ostrzenia - to i niewygodny dekielek to chyba jedyne wady tego szkła. Może jeszcze brak zooma w kierunku szerszego końca. :-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
dsk, DA35 ma podobno w niektórych sytuacjach "zły bokeh", FA35/2 jest świetne ale "plastikowe", DA40 sporą min. odległość ostrzenia, FA31 jest okrutnie drogi, FA43 też coś tam ma...
Potrzebuję obiektywu spacerowego do K7 (odchudzony aparat bez gripa). Jakie fotki ? Portrety w plenerze - to najczęściej robię (wynika tak jak przejrzałem archiwum)... Nie zawsze będzie mi się chciało brać DA*16-50 czy DA*50-135. Wystarczy DA*55 i najlepiej coś małego na korpusie - myślę właśnie o DA40....
Ma ktoś K7 i DA40 ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers napisał/a:
Ma ktoś K7 i DA40 ?

andi ma ;-)

możesz go zapytać na PentaxForums ;-)

aha, FA 35 nie jest plastikowe w cudzysłowie
jest plastikowe bez cudzysłowu (jeżeli jest tak samo plastikowe ja FA 50 :-P )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach