Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
dsk, no tak tak! :-B Samp, :-B
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
QSF dziala chyba tylko z DSLR-mi. Z *istem i MZ-30 niestety nie.
 
werneri  Dołączył: 11 Mar 2009
Dziękuje za wyjaśnienie :-) :-B
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Z MZ-7 działa różnie - czasami można przeostrzyć tylko w jedną stronę, czasami w ogóle da się w obie. W każdym razie faktycznie - ten feature nie jest obsługiwany. :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dsk napisał/a:
czasami można przeostrzyć tylko w jedną stronę, czasami w ogóle da się w obie

To jest zwiazane ze sprzeglem silnika AF-a.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Luzy?
To ja podepnę się z pytaniem do innych użytkowników tego szkiełka, ponieważ ostatnio jedna sprawa mnie trochę zaniepokoiła. Otóż zwróciłem uwagę na minimalny luz na tym wewnętrznym tubusie, dla pewności zaznaczyłem to na fotce. Luz jest minimalny, ale jednak jest, zauważalny głównie przy odkręcaniu dekielka. Optycznie oczywiście wszystko jest ok, ale jednak to jest limited i tak się zastanawiam czy to tylko mój egzemplarz, czy w każdym coś takiego się dzieje?


 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Masz na myśli takie delikatne stuki wewnątrz odczuwalne "w palcach"? To normalne. Właśnie mam w ręku drugi egzemplarz i zachowuje się tak samo.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
w moim też tak jest
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Crow, Pentagram, dzięki, uspokoiliście mnie trochę. Nie żeby mi to specjalnie przeszkadzało, tylko tak ostatnio się nad tym zastanowiłem jak bym kiedyś ewentualnie chciał szkiełko sprzedać to żeby nie było jakiś problemów ;-) .
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ja ci zaraz dam sprzedam :-P
 

Jarek  Dołączył: 23 Kwi 2006
DA 40
A ja w moim naleśniku mam taki problem, a może nie problem... Dlatego proszę posiadaczy tego obiektywu o info jak to jest u Was.

Mam prośbę byście dokładnie obejrzeli śrubki od strony bagnetu. U mnie przy dwóch śrubkach jest widoczny jakby klej albo lakier bezbarwny. - Jest łepek od śrubki z gniazdem na krzyżakowy śrubokręt i łepek ten jest zagłębiony, tak że nie wystaje. Wokół tego łebka widzę odrobinę kleju. Tak jakby dali krople przed wkręceniem śrubki. Męczy mnie to trochę bo obiektyw kupiłem nowy w fotostradzie i niby wszystko cacy. Ale zastanawiam się czy tak wszystkie mają czy w moim było coś dłubane.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Nie ma u mnie śladu bezbarwnego kleju na obrzeżach ani na samym łepku. Może jest to jakiś wspomagacz montażysty. Klej jest elastyczny czy skorupka? Jeśli elastyczny to można go zwałkować palcem a jak skorupka to może zejdzie z paznokciem. Z drugiej strony myślę, że nie ma sensu dłubać jeśli szkło działa idealnie.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
O ludzie! Czy Wy naprawdę nie macie większych zmartwień?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Najwidoczniej nie mają :-P
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Zazdroszczę... chciałbym mieć takie problemy ;-)
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Cześ napisał/a:
Zazdroszczę... chciałbym mieć takie problemy


A ja jako przekorna dusza, mam inne problemy a mianowicie : domowa księgowa upoważniła mnie do dokonania zakupu nowego obiektywu.

Dylemat : czy kupić Pentax 40 (u wymienionego wyżej Czesia), czy też w ramach prawie tej samej kwoty Sigma 30 F 1,4.

Co to szkła limited znam z opowiadania starszych kolegów, co to Sigma, to mgliście - bo jakoś ten olbrzymi grzmot mi się nie podoba. Rozumię, że dużo jaśniejszy ale czy dla mnie totalnego amatora nie wystarczy "zwykły limited".

Związany jestem kwotą, którą mogę wydać. Jeśli te dywagacje kogoś zdziwią, to przepraszam. Pozdrawiam!
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ja ci dam "zwykły limited" :-P Szkło jest bardzo dobrej jakości optycznej i jest świetnie wykonane. Miałem okazję go rozebrać przed wysyłką na serwis na części pierwsze (miałem w środku dość spore pyłki, odesłali mi nową sztukę). To co zobaczyłem w środku to taki Zeissowy majstersztyk w wykonaniu Pentaxa.

 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
Crow napisał/a:
To co zobaczyłem w środku

Masz foty? :-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
No właśnie żałuję, że nie zrobiłem :-( . A rozłożony był od czoła aż po bagnet. Trochę tych klocków z serii Technics było ;-) Jedyne czego nie ruszałem to układ soczewek. Wyjąłem tubusik w całości i nie dobierałem się do niego. Interesowała mnie mechanika. Dopiero jak go złożyłem to przyszedł mi do głowy spóźniony pomysł na uwiecznienie klocków na zdjęciu...
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
Crow, trzeba było rozłożyć jeszcze raz ;-)
Ciekawe tylko czy go komuś jeszcze sprzedadzą, jako full nówke nie śmiganą :->

Pozdrawiam :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach