BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
adriano210 napisał/a:
.....musiał bym wszystkie szkła bez af opchnąć lub chodzić po Dublinie udając wietnamską pro.....


Sprzedaj któryś aparat ze stopki - po co Ci 3 ?? :lol:
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
BartekKw, bo jak ide na lotnisko to na jednym pentaxie mam sigmę 70-300, a na drugim sigmę af 400mm, po prostu dużo jest kurzu i nie lubię szkieł wymieniać bo potem muszę z gruszką walczyć, do tego jeszcze pentax k200 jest dopasowany do taira 300 f4,5 z kolbą z k20d to po prostu za ciężkie jest. a olympus to ulubiony aparat mojej żony,
bo ona jest praworeczna ale celuje lewym okiem i uważa że w olku nie wciska przycisków nosem, no i na olka mam 4 lata ubezpieczenia za jakieś 2 lata jak już ich nie bedzie w sprzedaży utopie go w morzu i dostanę jakiś lepszy model, olek to fajny malutki aparat i po prostu szkoda mi go sprzedawać bo dostanę za niego grosze a jest w stanie jak nówka,
i miesiąc temu teściowi canona oddałem bo canon mi nie leżał dobrze w dłoni. :-B ,
z manualnych mam : 24,28,50,2 x 135, i 40tkę, 3x 70-210 w różnych wariacjach
więc jak to sprzedam i coś dołożę to chyba wystarczy :) mam nadzieję
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
A jak myślicie co lepiej. 43ltd czy 40ltd+fa50. kasowo wyjdzie mnie podobnie.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Gdybyś miał później sprzedać (ewentualnie), to lepiej wyjdziesz na 40+50. Jeśli bierzesz dla siebie już "na zawsze", to 43 albo lepiej - 31. :-) Dużo szkieł to dużo zmieniania, dużo noszenia. :-P A na 1.9 i tak fajniejszy będzie limited niż 50-tka.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
ja bym wybrał opcje 40+50 bo oba lubię (nie mam 40 ale już niedługo będzie) :-B
dzisiaj nawet kontrolerowi finansowemu pokazywałem i powiedziała ,, że ładny, malutki z zielonym paskiem i jeden z tańszych u Czesia'' (co za ignoarancja hehehehe)
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
http://www.pentaxforums.c...126-post59.html

Jest porównanie na pełnych dziurach.
Widzę że bokeh dużo przyjemniejszy na 40mm. A 50 do tego gdy trzeba jaśniej. Wydaje się logiczniej.

Więc dlaczego ciągnie mnie do 43 ? :roll:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A mnie się najbardziej podoba z tych trzech przykładów bokeh właśnie z 43. W ogóle z tych trzech szkieł najprzyjemniejsza jest imho 43'jka (miałem okazje wszystkie trzy pomacać).
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
zastanawiałem się nad Da 40mm ale do cyfry to kompletnie nie ma sensu...chyba poczekam może ktoś będzie się pozbywał Pentax smc P-DA 70mm F2.4 :mrgreen: :-P za ciekawą cenę chyba już nie w tym roku :cry: :-x :-/
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
SiekaSS napisał/a:
zastanawiałem się nad Da 40mm ale do cyfry to kompletnie nie ma sensu


Możesz jakoś wyjaśnić to odkrycie?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Prawdopodobnie chodzi o to, że nie będzie miał "50" po założeniu DA40.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Crow napisał/a:
Prawdopodobnie chodzi o to, że nie będzie miał "50" po założeniu DA40.


no tak, ani "30" ;-)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
taj co? moj zenith 12ex miał obiektyw 58mm :-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
void napisał/a:
http://www.pentaxforums.com/forums/777126-post59.html

Jest porównanie na pełnych dziurach.
Widzę że bokeh dużo przyjemniejszy na 40mm. A 50 do tego gdy trzeba jaśniej. Wydaje się logiczniej.

Więc dlaczego ciągnie mnie do 43 ? :roll:


No 40-stka górą jak dla mnie. 43 jakoś "nerwowo" jest, 50-tka to jakaś sieczka wyszła
Nie mogę się już doczekać - w środę Ltd będzie już u mnie :mrgreen:
 

gacek07  Dołączył: 10 Maj 2008
Nie mam wielkiego doświadczenia, a jak widać w mojej stopce obiektywy mam obecnie tylko dwa. Jednak 40mm f/2.8 to dzielo sztuki :) Kocham ten obiektyw i wg. mnie stwierdzenie, ze na APS-C niezbyt sie nadaje jest sporym naduzyciem:) Zdecydowanie polecam!
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
I szkiełko jest już u mnie. Obraz niezły, ale chyba DA35 bardziej mnie powalił swego czasu. Natomiast musiałem dać mu -10 na korekcji w K-7.....Dziwna sprawa .... :?: :?: :?:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
BartekKw napisał/a:
I szkiełko jest już u mnie. Obraz niezły, ale chyba DA35 bardziej mnie powalił swego czasu.

Chodzi o ostrość z DA35 czy bokeh ?

BartekKw napisał/a:
Natomiast musiałem dać mu -10 na korekcji w K-7.....Dziwna sprawa ....

Raczej normalna. Sam słusznie zauważyłeś, że kupując mniej szumiącego (jak wszystko wskazuje) Kiksa nie dostajemy możliwości korygowania szkieł. Ja mam korektę na dużą gwiazdkę i małą gwiazdkę. Jedynie Na FA35/2 było ok i na DA*55/1.4 jest ok.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
MacRayers napisał/a:

Chodzi o ostrość z DA35 czy bokeh ?



Ostrość i odwzorowanie kolorów. Bokeh jest kwestią dyskusyjną
DA35 na K200D śmigał bez korekcji. Dlatego teraz doceniłem tę możliwość w K-7
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
a propos debaty nad sensem: zdecydowanie wolę 40mm na aps-c niż 28mm na aps-c.
A przecież 28mm to niby takie 42mm. W ogóle mi ta ogniskowa nie podchodzi.
Za to 40mm na cyfrze jest dla mnie jak znalazł :) Miałem (nie prywatnie) limiteda - niesamowite szkło.

Słyszałem, że psuje się w nim AF. Czy to prawda?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
U mnie było OK - żadnych defektów.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
campanelli napisał/a:
Słyszałem, że psuje się w nim AF. Czy to prawda?


Bo ja wiem? Co się może w śrubokręcie zepsuć? Mnie po roku używania trochę się szkło rozklektotało i pościerała farba na krawędziach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach