Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Jaki kompakt na koncerty?
Witam
Po kolejnym koncercie odechciało mi się przepychanek z ochroniarzami i bez wcześniejszej akredytacji nie zabieram sprzętu. Ale oczywiście kilkanaście osób przemyciło kompakty i bezczelnie filmowało cały koncert (do tego oczywiście niezliczone komórki). Dlatego pomyślałem sobie - może kupię kompakta który pozornie jest prosty, ale ma niezłe możliwości? Od razu myśl skierowała się w stronę G5 canona, który powala funkcjonalnością... Ale z tego co widzę w specyfikacjach, ma tylko ISO400, co może być trochę zbyt małe na koncert (bez lampy potrzebne jest 800-1600 ISO). Macie jakieś propozycje co do wyboru takiej małpki?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Grendel napisał/a:
Macie jakieś propozycje co do wyboru takiej małpki?
Szklanka wody.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Bez przesady-widziałem świetne foty z koncertów robione małpkami w stylu G5, wszystko zależy od światła i późniejszego zastosowania - nie mam zamiaru plakatów z tego drukować, tylko na potrzeby www. Z tego co widzę z sampli w sieci trzeba będzie rozważyć dołożenie paru stówek i zakup lumixa TZ4 albo 5... to już trochę więcej niż używany G5, ale też wyższe iso...
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
D40. Korpus w jednej kieszeni, szkło w drugiej. Jak się rozpowszechni K-m, to pewnie będzie można polecać zamiast D40 :-D
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Grendel, G5 jednak ma moim zdaniem za mały zakres ISO na koncerty, a przy 400 szumy są zauważalne. Druga sprawa to tryb filmowania: G5 jest w tym baaardzo kiepski, zwłaszcza przy obecnych kompaktach.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
MiQ27 napisał/a:
zamiast D40 :-D
No, a zamiast D40 DA 40 i jeszcze jakiś naleśnik do pary i można bawić się w Bonda.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja widzialem nawet niezle foty za Canona A75. Jednak nie zmienia to faktu, ze gdyby ktos zrobil petycje o wprowadzanie zakazu jakichkolwiek urzadzen rejestrujacych na koncerty, laczenie z komorkami, to bym sie podpisal. Grendel, nie szkoda Ci koncertu i ludzi za toba?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Grendel napisał/a:
Ale oczywiście kilkanaście osób przemyciło kompakty i bezczelnie filmowało cały koncert (do tego oczywiście niezliczone komórki).


Człek z lustrzanką zawsze dostanie po tyłku. Albo zakaz, albo wolność.

dzerry napisał/a:
Jednak nie zmienia to faktu, ze gdyby ktos zrobil petycje o wprowadzanie zakazu jakichkolwiek urzadzen rejestrujacych na koncerty, laczenie z komorkami, to bym sie podpisal


Gdyby przestrzegana była choćby zasada 3 pierwszych utworów. Reszta to kwestia sumienia i wyczucia. Walić migawką albo jeszcze fleszem na klimatycznym koncercie jazzowym?

Sam się łapię na tym, że zamiast się bawić albo kibicować (np. na Lidze Światowej) lipię się w wizjer aparatu. Ale człek lubi łączyć pasje swe...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach