bahlazamon  Dołączył: 13 Mar 2008
BF-FF korekcja w K100 d super
Dobra, jużwidzę te krzyki, że podobnych tenató było bez liku. Jasne, tylko dotyczyły korekcji k10d lub k100d a nie jej 'superowej' wersji.

Poczytałem, poszukałem i nic. Kombinacja z z korekcją z poziomu softu, podana w temacie o samodzielnej naprawie bf/ff nie wychodzi bo po prostu żadne debug menu (o wyświetleniu aktualnego firmware'u nie wspomnę) mi się nie wyświetla.
Prawda jest taka, że na ostatnimi czasy tak jakby bf się pojawiał u mnie. Większy lub mniejszy - czy ta przypadłosc powinna być od nowości, czy też może się pojawić z czasem?

Nie jest to norma,ale kurcze już dwa rózne obiektywy wymieniałem (oba pentax). Z czego jeden wymieniłem i powiedzmy, że jest ok, a drugi niestety musiałem zwrócić, gdyż byłz drugiej ręki, zatem wymiana nie wchodziła w grę. :-(

przejmie proszę o wyrozumiałosc i ewentualną pomoc/rady.
z góy dzięki.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja użyłem programu z jednego z wątków w tym temacie, programik niby do GX10 i K10d ale działa i z K100dsuper, włączasz programik, podłączasz i włączasz aparat, i jednym kliknięciem w programie odblokowujesz menu serwisowe w aparacie. Korygujesz co chcesz, i jeśli już jest wszystko ok, w ten sam sposób wyłączasz tryb serwisowy z powrotem. Skalibrowałem sobie w ten sposób Sigmę 30/1.4, także zachęcam i polecam.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tutaj jest o tym wątek.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
O właśnie o to chodzi :-D :-B
 
bahlazamon  Dołączył: 13 Mar 2008
Dzięki :) Zaraz poczytam i posprawdzam.

[ Dodano: 2008-10-12, 21:29 ]
Może nie umiem czytać ze zrozumieniem, ale ściągnałem programik, zainstalowałem i odpaliłem. Odpalam aparat (z wciśniętymi klawiszmai info + ae-l,później ciskam dwa razy menu a następnie raz info i...nic.
Nie za bardzo chyba rozumiem jak odpalić to cudo.

[ Dodano: 2008-10-12, 22:31 ]
Dobra, zadziałało, tylko teraz cały czas mam takie coś : " Wait hs... KB459"
a pod spodem: " PRG 669 256 255 405.

Jak wejde w enu cały czas opcja ustawień AF itd jest mimo, że teoretycznei w programiku wyłączyłęm debug mode. A może to co się wyświetla to jakaś korekcja i powinienem poczekać do czasu jak to zniknie, a nie wyłączać od razu aparat???????

Boje się, ze coś poważnei skopałem..na całe szczęście zdjęcia robić mogę, ale wyświetla mi się kilka punktó potwierdzenia ostrości LOL!!!

[ Dodano: 2008-10-12, 23:25 ]
Już wszystko gra, doczytałem dalej, że wychodzi się z debug inaczej niż się je odpalało.
Dzieki za wcześniejszą pomoc :-B
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
na forum dpreview pojawił się nowy wątek z opisem w jaki sposób mechanicznie poprawić ostrzenie w lustrzance pentaxa , z komentarzy można wywnioskować że opis najprawdopodobniej dotyczy wersji aparatu *istD . Cały poradnik naprawy ff/bf jest zawarty w czterech krokach i znajduje się tutaj -> http://forums.dpreview.co...98&changemode=1 . Być może ktoś z forumowiczów próbował już takie rozwiązanie ?.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U nas ze dwa lata temu też ktoś opisywał, którą śrubką co się reguluje.
 
bahlazamon  Dołączył: 13 Mar 2008
To mam koledzy jeszcze jedno pytanie, może już nie z bf/ff, ale także z ostrości, zatem nie będę zakładał nowego tematu.

Zauważyłem, głównie na zdjęciach krajobrazowych, że często wychodzi mi jeden,dokładnie lewy bok zdjęcia, rozmydlony, bardziej niz prawy, który to bardzo często bywa ostry niemal jak środek. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane, ale mogę dać przykłady na zdjęciach poniżej.


Lewa strona:

http://img98.imageshack.u...mgp99681oi1.jpg

Prawa strona:

http://img98.imageshack.u...mgp99682uz2.jpg

Ostrość na tym podzielonym zdjęciu była złapana na środek, czyli odpowiednio na żółte liście z prawej (1 fota) i lewej (2 fota strony).

Mam nadzieję, że coś widać będzie. Jakby co, to poszukam jeszcze innych wyraźniejszych fotek.

 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Popraw linki, a najlepiej to je skróć.
 
bahlazamon  Dołączył: 13 Mar 2008
Już je skróciłem, mam nadzieję, ze teraz się otworzą.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach