Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
[ K100D] Dziwny efekt z k100d
W artykule <Xns986B8ED97EFABgrip5wppl@195.34.135.84> dgim napisal(a):
> na imaging-resource.com porownalem sobie mniej wiecej podobny pulap
> cenowy/jakosciowy, tj Canon 300/350D, Nikon D50/70/70s, Pentax K100D i
> zdecydowanie najbardziej podchodzi mi Pentax - moze poza dziwnym odwzorowaniem
> czerni drzwi http://69.93.231.164/PROD.../K100hHOUSE.JPG
> prawde mowiac, mocno zastanawia mnie ta "plastycznosc" tych drzwi i sciany nad
> nimi, w canonie i nikonie tego oczywiscie nie ma
> http://69.93.231.164/PROD...70SHOUSEWBA.JPG N70s

Hmm... to wygląda jak gładkie drzwi odbijające światło - jak całkiem inne drzwi.
Ale ślady tego samego widać na czwartej okiennicy od lewej na piętrze.
Dziwne. Wiecie może co to takiego?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A mi to wyglada na dziwny blik na filtrze zalozonym na obiektyw. Popatrz ze rozciaga sie to takze na krzak pod drzwiami...

BTW, nikon mial chyba jakies kijowe szklo na tym body... albo k100d bije go na pol glowy :-)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
BTW, nikon mial chyba jakies kijowe szklo na tym body... albo k100d bije go na pol glowy :-)

Raczej nie miał kijowego szkła - zajrzyj do exif'a. Jakieś szkło 105/2.8, a pomiar był matrycowy, więc obiektyw był w miarę nowy...
Reasumując - k100d bije go na głowę :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak się dokładniej przyjrzeć obu zdjęciom to widać, ze inne było położenie słońca. Na zdjęciu z Nikona cała wnęka z drzwiami jest w cieniu natomiast na zdjęciu z Pentaxa widać granicę cienia i odbicie światła na niezacienionej części drzwi.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Identyczny efekt jest gdy fotografujemy odbitke i lapie ona blik .....
Jak dla mnie wyglada to wlasnie na taki typ "testu" (daj moze linka do tego?) bo na okiennicy widac jakis dziwny syf na zdjeciu z nikona.... tez....na zdjeciu z pentaxa jest to wyrazniejsze przez blik.....
W robocie bardzo czesto robie jakas ikonografie (czyli nagrywam fotki/gazety itp) i dokladnie tak to wyglada....

[ Dodano: 2006-10-30, 08:15 ]
heh - poczytalem troszke....
dom oswietlony jest lampami HMI - prawdopodbnie przez duza plaszczyzne rozpraszajaca......i to ona chyba sie "zalapala" jako blik na te drzwi.....dziwi mnie tylko ze jakby na krzaczora tez wchodzi.....moze filtr UV jakis jescze na szkle byl ???
Musze jeszcze poczytac....

[ Dodano: 2006-10-30, 08:20 ]
tak to jest jak sie na szybko czyta :
Like several of our tests, these images are actually photos of a high-resolution poster, shot under studio lighting. As of this writing, the poster in question was produced from a high-resolution scan of a 4x5-inch transparency, scanned to a resolution of about 150 megapixels.

czyli jak napisalem - blik na odbitce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-P :-P :-P :-P :-P :-P
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
plwk napisał/a:
ak się dokładniej przyjrzeć obu zdjęciom to widać, ze inne było położenie słońca. Na zdjęciu z Nikona cała wnęka z drzwiami jest w cieniu natomiast na zdjęciu z Pentaxa widać granicę cienia i odbicie światła na niezacienionej części drzwi.


oj oj oj - mylisz się kolego drogi - słońce identycznie - zobacz jak układa się cień na ceglanym fragmencie przy rurze spustowej na lewo od drzwi, a na prawo od drzwi cień od daszku nad malowanym na biało wykuszem sięga dokładnie tego samego miejsca - punkt szczytowy dotyka tej samej spoiny między cegłami. Zdjęcia wykonane imho równocześnie...

A jak napisał wyżej Fafniak - to ta sama odbitka sfocona... (-;
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
czyli jak napisalem - blik na odbitce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-P :-P :-P :-P :-P :-P

I wszystko jasne - honor kasetki uratowany :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin, - tylko trzebeby napisac i do tych "testerow" i na to forum czy cos tam co zapodales ze tak jest....
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Już napisałem
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin, - a gdzie to bylo ???
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na pl.rec.foto.cyfrowa
http://groups.google.pl/g...d0994d9f5416444
na końcu trzeba kliknąć "pokaż cytowany tekst" bo nie wiem dlaczego google to zwija

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach