quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Cytat
Wczoraj swoim m 50/1,7 z nałożonym filtrem zrobiłem niechcący dziurę w ścianie u siostry w domu (zabije mnie jak to zobaczy)


podglądacz ;-)
I jak, siostra zorientowała się?

Kiedyś postawiłem na parapecie środek do wypalania płytek drukowanych/na bazie sodu/. Był higroskopijny, więc opary wyżarły ogromną dziurę w firance i zasłonie.
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
quasi napisał/a:
podglądacz
I jak, siostra zorientowała się?


Taaa jasne właziłem na łóżko żeby zobaczyć zachód słońca czy sie de sfocić ale nie spodziewałem sie że materac taki miękki... asekuracja o ścianę ręką a w ręku aparat.. i w ścianie tzka półcentymetrowa dziura z odciśniętym brzegiem filtra
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
- najwięcej wypadków wydarza się we własnym domu...:))
Szpachelka, farba.. i jest ok.
pozdr
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Jak to jest na tym świecie, że organizmy niby prymitywne, jak bakterie, są w przeciwieństwie do nas nieśmiertelne?

Te szczęściarze mają koliste DNA. Przy replikacji starter przyczepia się w jednym miejscu, DNA zostaje zreplikowane, starter zostaje odłączony a luka po nim zostaje uzupełniona prze polimerazę DNA.

A my? Niby tak rozwinięci.. i co z tego. My starzejemy sie dlatego że nasze DNA jest liniowe. starter przyłączony na początku łańcucha po replikacji zostaje odczepiony. Jednak polimeraza nie umie dobudować brakujących aminokwasów w powstałej luce, bo nie ma od czego zacząć. Skraca się nam przez to DNA a komórki przez to umierają.

Co innego komórki macierzyste. Te o mają szczęście. Wyposażone są w enzym - telomerazę, która umie uzupełnić te braki. Mogą przez to dzielić sie one cały czas. Nasz pech w tym że komórki nowotworowe również posiadają ten enzym...

Nic tylko być bakterią..
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
za to jakby nasze polimerazy, syntetazy itp. popelnialy tyle bledow co bakteryjne to gwarantuje ci ze trzecia noga nie bylaby najgorszym co mogloby sie ci przytrafic :mrgreen: ;-)
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Pierwszy aparat w którym George Eastman zastosował wymyśloną przez siebie klisze fotograficzną oddawało sie do wywołania wraz z tą włąsnie kliszą. Aparaty te był tanie lecz prawdziwym hitem była drewniano - tekturowa konstrukcja "Box Brownie" wprowadzona w 1900r. Ten model kosztował 1 dolara

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale to pewnie nic nowego dla was fotografów
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Zwłaszcza, że zobaczone w "Genius of photography" ;-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Niemy napisał/a:
Aparaty te był tanie lecz prawdziwym hitem była drewniano - tekturowa konstrukcja "Box Brownie" wprowadzona w 1900r. Ten model kosztował 1 dolara

Tylko, że za $20 można było w tamtym czasie nabyć uncję złota - obecnie za ok. $720. :evilsmile:
Jak łatwo przeliczyć - tanio nie było (ok. $36), za tą cenę dziś kupisz 3 (trzy) jednorazowe kodaki i to z wbudowaną lampą błyskową. 8-)

Dom, w którym mieszkał i w którym powstały pierwsze aparaty fotograficzne G. Eastman'a (twórcy KODAK'a).
Rochester, NY.
Fotkę zrobiłem w 2001 Olympusem z matrycą 1,3 mega.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
aaaaaaaaaaaaaaa, to już wiadomo skąd ten awatar :-)

[ Dodano: 2008-11-04, 07:51 ]
tzn może już wcześniej było wiadomo, tylko ja biedak nie wiedziałem :evil:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
dżejpi napisał/a:
Tylko, że za $20 można było w tamtym czasie nabyć uncję złota - obecnie za ok. $720.
Jak łatwo przeliczyć - tanio nie było (ok. $36),

Można też przeliczać inaczej:
(za stroną www.measuringworth.com/uscompare)
Cytat
In 2007, $1.00 from 1900 is worth:
$25.47 using the Consumer Price Index
$21.82 using the GDP deflator
$68.76 using the value of consumer bundle *
$116.79 using the unskilled wage *
$169.10 using the nominal GDP per capita
$671.33 using the relative share of GDP

Tak czy inaczej było to sporo więcej pieniędzy niż dziś. :)
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Ganz napisał/a:
Zwłaszcza, że zobaczone w "Genius of photography" ;-)


Wybacz drogi Ganz. Niestety stron anglojęzycznych nie odwiedzam. Informacje ta zaczerpnąłem z jedynej książki o fotografii jaką posiadam.

dżejpi napisał/a:
Tylko, że za $20 można było w tamtym czasie nabyć uncję złota - obecnie za ok. $720. :evilsmile:


No ja rozumiem że przeliczając to była bardzo duża suma ale jak tak sobie myśle jaka to była rewolucja na tamte czasy i ten 1 dolar to dziś za taką rewolucje płaci sie chyba więcej chocby K20D ;-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
opiszon napisał/a:
już wiadomo skąd ten awatar

zgadza się! Tylko ujęcie z innej strony. :mrgreen:

Niemy napisał/a:
przeliczając to była bardzo duża suma ale jak tak sobie myśle jaka to była rewolucja na tamte czasy i ten 1 dolar to dziś za taką rewolucje płaci sie chyba więcej chocby K20D

Oczywiście, rewolucja i rewelacja!
Ten aparat "Box" (były w różnych kolorach) to była pierwsza jednorazówka z przewijanym filmem.
Tylko w tamtych czasach "przeciętny" fotoamator w stanach zarabiał ok. $10 - $ 20 na tydzień.
Dzisiaj zarabia ok. $ 1000* i za jednorazówkę KODAK'a (taką z lampą błyskającą, ISO 800, film 27 klatek) zapłaci ok. $ 12.
Trudno tu przyrównać cyfrowe - w tamtych czasach nie było/nie śniło.
Na dzień dzisiejszy w sklepie "Abe'go z Main" K20D za $ 797.
Za następne sto lat będzie jeszcze lepiej. 8-)

* - tu proszę się nie czepiać :evilsmile: są tacy co zarabiają mniej, ale i są tacy co zarabiają kilka razy więcej. (cały czas mam na myśli tych "średniaków")

 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Niemy napisał/a:
Wybacz drogi Ganz. Niestety stron anglojęzycznych nie odwiedzam.
To taki film jest, było na forum. I można stamtąd wyciągnąć sporo ciekawostek z fotograficznego półświatka.
*puf*

 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
j+ napisał/a:
Niemy napisał/a:
Wybacz drogi Ganz. Niestety stron anglojęzycznych nie odwiedzam.
To taki film jest, było na forum. I można stamtąd wyciągnąć sporo ciekawostek z fotograficznego półświatka.

na dodatek po polsku ;-)
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Ganz napisał/a:
j+ napisał/a:
Niemy napisał/a:
Wybacz drogi Ganz. Niestety stron anglojęzycznych nie odwiedzam.
To taki film jest, było na forum. I można stamtąd wyciągnąć sporo ciekawostek z fotograficznego półświatka.

na dodatek po polsku ;-)


Spoko, nie wiedziałem, w miare nowy tu jestem :oops: . Dzięki za info ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach