sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
W sumie taki wiekszy kompakt. Jakze wielkie rozczarowanie bedzie poczatkujacych amatorow, ktorzy postanowia sobie po czasie kupic chocby glupia 50/1.8 i okaze sie, ze nie ma AF a ostrzenie reczne z jego mega-malym wizjerem bedzie awykonalne ;-) No ale wreszcie pojawia sie klasa nizej poziomu Dl-a czy K110D ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
sylwiusz napisał/a:
W sumie taki wiekszy kompakt
fakt. Zastanawiam sie natomiast, jak bedzie wygladac zapowiadany D60. Jezeli to nie byla plotka.

[ Dodano: 2006-11-16, 11:05 ]
a jeszcze jedno. To moze byc pierwszy przypadek gdy nowy tani model Nikona ma mniej szumow w wysokich ISO niz nowy model Canona z odrobine wyzszej polki (400D) :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
D40 to świetne posunięcie. Totalnie entry level. Podejrzewam, że przyczyni się do całkowitego wyginięcia hybryd, dając jednocześnie początkującym uczucie, że focą lustrzanką. Nie da się ukryć, że tego typu osób jest o wiele więcej, niż świadomych pstrykaczy - wygląda więc na to, że wojna w najniższym segmencie rozpoczeła się na nowo. Właśnie w czymś takim znajduje sens i zastosowanie dla K110D. To aparat, który może zejść z ceną (już teraz w Pstryku kosztuje poniżej 2.000PLN) do poziomu D40, jednocześnie przewyższając go praktycznie w każdej dziedzinie (nie licząc bufora).

 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Bronek! szumy niższe przy wyzszych ekwiwal. czulości jak doskonale wiesz opłacane są jakością obrazu. Zatem jak D40 poradzi sobie z jakością obrazowania zobaczymy niebawem. Coś mi mówi, że przy niskiej relatywnie cenie/świadczy o tym matryca-6mpx/ będzie to hit rynkowy. Kampania już się zaczęla. Obstawiam cenę w Polsce na 1750-1800 za zestaw kitowy Podobno Nikon pod ten aparat skonstruował lampę iTTL w zubożonej wersji do topowych SB. Pora na ruch Canona w wersji 3000D a może Pentaxa dla mas. Jedno jest pewne DSLRy muszą tanieć, czego Wszystkim i sobie życzę. Pozdr.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Moze czas u Pentaxa na K1000D? :mrgreen:
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdaje sie ze byly zdjecia czegos takiego z photokiny jak mnie pamiec nie myli taka mydelniczka z mozliwoscia zamocowania obiektywow bagnetowych ;-)
Tylko chyba musi byc tam inna matryca niz znane nam 6mpxl bo ona jest zaprojektowana do szczelinowych migawek a tam to raczej obstawiam centralna jak w kompakcikach.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Sample z N D40:
http://www.letsgodigital....121/page_7.html
Ta strona i dwie następne.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Można poczytać o D40:
LINK do testu
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
....a o k100D cisza.....bo po co.....jak nikon polska daje(pewnie nie tylko aparat) to trzeba test zrobic......i natychmiast go opublikowac....

 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
Jedno jest pewne DSLRy muszą tanieć

Tylko czemu te najprostsze modele? :-(
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
W piśmie, którego link podłem pracuje jeden z nas. Tzn. nie wiem czy "starzy wyjadacze mają z nim jakiś kontakt" i czy on nadal jest Pentaksiarzem. Chłopaka znamy z czasów Trigera. Jak to jest z przeplywem informacji My/Wy - On? Może odnowić kontakt jak go nie ma? (Ja mam do niego komórkę nawet, ale od dawna się nie słyszeliśmy-pamiętajcie, że miałem od Was "drobną" ponad dwuletnią przerwę-NIESTETY)
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
djack napisał/a:
Tylko czemu te najprostsze modele?

Eeee a czemu tak twierdzisz? Wszystkie tanieją -te najdroższe też.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Wszystkie tanieją -te najdroższe też.

Może i tak, ale nie tanieją do jakiegoś akceptowalnego poziomu. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby cena Kadyszki z kitem spadła np. do ok. 2500 zł.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
gowno .....a o k100D cisza.....bo po co.....jak nikon polska daje(pewnie nie tylko aparat) to trzeba test zrobic......i natychmiast go opublikowac....


Odnosze wrazenie, ze cos krecą z tym testem K100D, niby miesiac temu test byl na ukonczeniu (wiec juz chyba skonczony),a publikacji brak.... Oczywiscie znalezli czas na D40, dzis wrzucili czesc 1 testu Leici M8.... A kasetki ani widu, ani słychu.... :roll:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
to może by wystosować do fotopolis "oficjalne" zapytanie od nas czyli od pentax@pl?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Podpisuję się pod takim zapytaniem.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Zerknijcie na forum fotopolis, podforum "pytania do redakcji'... Jest juz kilka pytan o test K100D... Mysle, ze kolejne nic nie zmieni. Oczywiscie sprobowac mozna :)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
djack napisał/a:
Slava napisał/a:
Wszystkie tanieją -te najdroższe też.

Może i tak, ale nie tanieją do jakiegoś akceptowalnego poziomu. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby cena Kadyszki z kitem spadła np. do ok. 2500 zł.

A obserwowałeś cenę *ist D w momencie premiery? K10D też spadnie, ale trudno, żeby cena spadla skoro nie ma go jeszcze na rynku. Dwa lata temu *ist DS kosztował ponad 4tys.zł na wiosnę 2006 mozna było go sprowadzić nowego za 2400zł z Niemiec (nie mówię o USA gdzie ceny są tradycyjnie dobijająco (dla nas) niskie). Ceny spadają i tylko od nas zależy kiedy są na tyle niskie aby je zaakceptować.
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Ja daję cenie kadyszki tydzień na spadek - później postawię się przed faktem dokonanym :mrgreen:

[ Dodano: 2006-11-21, 11:51 ]
A odnośnie fotek na http://www.letsgodigital....121/page_7.html to wyglądają one jak gó**no w lesie - naoglądałem się całe setki zdjęć ze źle pomierzonym światłem (prześwietlone) z mojego D80 i widzę, że te przykładowe są podobne - wszędzie niebo odnotowało niezły odlot w biel - a najlepszy tego przykład na http://www.letsgodigital...._original_5.jpg

:-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Widać, że pomiar jest ustawiony na cienie a nie na światła. dzięki temu widać dokładnie co się dzieje pod mostem ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach