Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
No niby tak, ale jest to pomiar pattern, który nie powinien dopuszczać do takich przepałów. Ja właściwie się nie czepiam, bo już przeszedłem niejedną batalię w tej sprawie na Nikon Forum. Chciałem tylko skromnie zaznaczyć, że własnie ta przypadłość D80 bardzo mi nieodpowiadała w tym aparacie. Tym chętniej oglądam zdjęcia z nowych Pentaksów, gdzie nie ma takich akcji (chyba, że ktoś źle zrobi zdjęcie lub zrobi jest celowo w dany sposób).

Pozdrowienia!
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Wracajac do Fotopolis... To chyba komus zalezy, zeby test K100D sie nie pojawił.... Bo inaczej juz tego nie umiem wytlumaczyc... :-?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pxm napisał/a:
To chyba komus zalezy, zeby test K100D się nie pojawił
jest Nikon Polska, oni zawłaszczają rynek [pozdrawiamy Panów serdecznie], każda p***** o N jest rozgłaszana wszędzie gdzie się da. Mnie już nie mierzi brak Pentaksa na naszym rynku-ani czasopism drukowanych, ani elektronicznych.

3:10 w pstryku chyba nowości, właśnie ujrzałem: Błąd operacji (1107)
Sklep internetowy jest obecnie wyłączony.

3:14 - już działa :-)
 
kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
tref napisał/a:
jest Nikon Polska, oni zawłaszczają rynek [pozdrawiamy Panów serdecznie], każda p*****ła o N jest rozgłaszana wszędzie gdzie się da

Trudno mieć pretensje do Panów (oczywiscie pozdrawiamy:) z Nikon Polska o to, że dobrze wykonują swoja pracę
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
kaes napisał/a:
Trudno mieć pretensje do Panów (oczywiscie pozdrawiamy:) z Nikon Polska o to, że dobrze wykonują swoja pracę
jednakże można mieć pretensje do innych Panów, którzy od wspomnianych wcześniej otrzymują sprzęt do testów/opisu. Obiektywność jest obca polskim mediom, wszyscy są tendencyjni.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Wracajac do Fotopolis... To chyba komus zalezy, zeby test K100D się nie pojawił.... Bo inaczej juz tego nie umiem wytlumaczyc... :-?


Chyba tak ale tak jest wszedzie, po prostu C i N daja b szybko na testy swoj sprzet, cokolwiek nowego pokaza, bez wzgledu czy faktycznie przelomowego, to juz jest szum. I poniekad wlasnie tez sobie cenie ze siedzie w Pentaxie, a debilnych testow nie czytal w tych gazetach. I jeszcze jak pisza o ciaglej wyzszosci C i N nad P to juz sie to staje nudne. Faktem jest ze Pentax jest malo aktywny, a reklama dzwignia sukcesu, moze wreszcie z Samsungiem cos zmeinia?Puszki moze i beda w sklepie ale jest b malo optyki
 
kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
tref napisał/a:
jednakże można mieć pretensje do innych Panów, którzy od wspomnianych wcześniej otrzymują sprzęt do testów/opisu

Ale to też dobrze świadczy o skuteczności Panów z Nikon Polska, źle natomiast o skuteczności Panów np. z Apollo
tref napisał/a:
Obiektywność jest obca polskim mediom, wszyscy są tendencyjni

Wydaje mi się (tak jak już pisał wcześniej Alek), że nie dotyczy to tylko polskich mediów
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Alek napisał/a:
Puszki moze i beda w sklepie ale jest b malo optyki
Już kiedyś była inicjatywa, żeby się Pentax zebrał i zrobił sklep firmowy, taki, w ktorym można pomacać to i owo. Może jeszcze do tematu wrócimy-myślę, że można poprzeć to ilkością k10D sprzedanych u nas.Ale to w przyszłości (mam nadzieję pół roku) i można napisać.
kaes napisał/a:
Ale to też dobrze świadczy o skuteczności Panów z Nikon Polska, źle natomiast o skuteczności Panów np. z Apollo
Chyba nie tylko, źle świadczy także o "dziennikarzach", którzy próbują wmówić ludziom, że można selektywnie traktować rynek i pomijać niektóre zjawiska (np. Pentaxa). To trochę tak, jakby prognozować cenę ropy nie uwzględniając danych o wydobyciu - bzdura, szacucnki z kosmosu. Może zbyt wielu użytkowników nie przybywa Pentaksowi "w Polsze", ale obecni są zatwardziali :-P . Tylko niestety marketing polega na docieraniu do wszystkich i zdobywaniu nowych... eh
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wczoraj obmacałem nowość czyli Nikona D 40. Aparat skierowany jest do totalnych amatorów . I od razu szok ! Aparat nie posiada wiertarki czyli będzie działał w trybie AF tylko z
obiektywami z wbudowanym silnikiem . Czyli użytkownik jest skazany na kita, bo myślę że mało kto z amatorów do maxymalnie amatorskiej puszki, będzie dokupowywał inne szkiełka z silnikiem AF-S / choć mają wyjść jakieś amatorskie z silnikiem / . To w takim razie nasuwa się pytanie po co kupować taką lustrzankę jak można kupić cyfrę typu bridge, czyli aparat przyspawany na stałe do obiektywu. Za 2500 zł można już przebierać do woli w tych zespawanych i jeszcze trochę kasy zostanie.
Aparat ma ciekawą funkcję podpowiadania i wytłumaczenia na ekranie dużego / chyba 2,5 cala / LCD wszystkich funkcji aparatu . Np. graficznie pokazuje jak wygląda otwarta przysłona i jak zachowuje się przy domykaniu, pokazując jednocześnie wybraną wartość liczbowo. Czyli krótko mówiąc, instrukcja jest wyświetlana na wyświetlaczu aparatu . Aparat ma cenę sugerowaną 2500 zł w kicie + jakaś książka, której nie widziałem . Rozpoczęcie sprzedaży prawdopodobnie w grudniu.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotopentax napisał/a:
Wczoraj obmacałem nowość czyli Nikona D 40. Aparat skierowany jest do totalnych amatorów .

"Target" tego aparatu jest dość dokładnie określony - i bardzo dobrze.

fotopentax napisał/a:
I od razu szok ! Aparat nie posiada wiertarki czyli będzie działał w trybie AF tylko z obiektywami z wbudowanym silnikiem .

No, ale przecież to było jasne od początku.

fotopentax napisał/a:
To w takim razie nasuwa się pytanie po co kupować taką lustrzankę jak można kupić cyfrę typu bridge, czyli aparat przyspawany na stałe do obiektywu.

Wysokie ISO, szybkość aparatu, AF - to pierwsze trzy rzeczy, które przychodzą mi do głowy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Długie tele też jest z wbudowanym silnikiem. Poza tym masa amatorów nie wychodzi poza kita. A posiadanie lustrzanki jest nobilitujące.
Moim zdaniem, to trend, któego skutki być może już niedługo odczujemy - eliminacja silnika z body. Zaczyna się od aparatów amatorskich a wraz z upowszechnieniem się odpowiedników SDM, kolejne puszki będą w ten sposób konstruowane. Będzie tak, jak z AFem
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotopentax napisał/a:
Czyli krótko mówiąc, instrukcja jest wyświetlana na wyświetlaczu aparatu .

nie wiem jak to wygląda w porównaniu, tzn. jak bardzo zaawansowany jest to tryb w D40, ale podobny tryb podpowiedz ma chyba każda lustrzanka, a napewno DL coś takiego posiada .. ze względu na "target" domyślam się, że w D40 ten tryb jest zdecydowanie bardziej rozwinięty ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
fotopentax napisał/a:
Czyli krótko mówiąc, instrukcja jest wyświetlana na wyświetlaczu aparatu

Znaczy przewidziany przede wszystkim na rynek amerykański :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Skoro ma wodotryski w formie animacji, to przerost formy nad treścią. Z drugiej strony jeśli jakiś amator dostanie do ręki taki sprzęt będzie wiedział co z nim zrobić - popatrzy i sie nauczy! Nie musi czytać instrukcji i książek (mam na myśli podstawy i zależność czas-przesłona). Kupuje się dzieciakowi na komunię taki sprzęcik, tak jak kiedyś dawało Zenita - inna rzecz, że cena musi nieco spaść.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Najśmieszniejsze jest to, że D40 w momencie wejścia na rynek będzie pi*oko w cenie Kasetki (w USA, ~$500 za body). Puszki raczej nieporównywalne, choćby ze względu na kompatybilność ze szkłami i SR.
No, ale to Nikon.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Za Nikonem przemawia synchro błysku i animacje na wyświetlaczu, więc Jarek szanse się wyrównują, a Twój post pachnie tanią nagonką i wojną systemową.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
tanią nagonką i wojną systemową

a nie będę pokazywał palcem kto ostatnio wyciął temat, który pachniał czymś podobnym :-P :-P :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tania nagonka? to mi pachnie czymś japońskim... a raczej kimś
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Yyyy ... Sołtys?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
choć "tania" sugeruje korzenie rosyjskie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach