argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
400D wczoraj miałem okazję się nim bawić z przypiętym gripem i
Własnie, z gripem. Pobaw się samym C400D.

[ Dodano: 10-12-06, 23:02 ]
hamster napisał/a:
No i gdzie jest ta legendarna jasność wizjerów Pentaxa?
Tu raczej nie chodzi o jasność, tylko o wygode ostrzenia. Jasność to nie wszystko. Np.C400D też ma jasny wizjer, ale....jakoś ciężko mi się ostrzyło.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
hamster napisał/a:

2. AF nikona z kitowym obiektywem to tragedia jakaś; chodzi mi o szybkość. Porównałem oba aparaty i wygląda na to że D40 potrzebuje około 2x więcej czasu na ostrzenie niż k100d :shock: (bubla jakiegoś mieli czy co?). Jest to właściwie tak długo ile potrzebuje mój c**** s2 is. Aby sprawdzać af celowałem na wyciągniętą dłoń później na odległą ścianę i znów na dłoń.


A tu mnie zaskoczyles... :shock: Czyzby atut Nikona jak do tej pory, czyli bardzo szybki AF został pogrzebany w D40...
Ale chyba wynika to z faktu, ze w body D40 nie ma silnika napedzajacego autofocus i zalezy to tylko od obiektywu.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
hamster napisał/a:
3. Wizjer D40 wydał mi się mniejszy ale (o zgrozo!) jaśniejszy :shock: :evil: . No i gdzie jest ta legendarna jasność wizjerów Pentaxa? Troszku mnie to zbulwersowało czy aby moja Ka Setka wybrakowana jakaś nie jest. Jak tylko będę nieopodal marketu dla idiotów to zamierzam porównać jeszcze raz k100d z konkurencją. :-x

Mniejszy wizjer=wieksze skupienie tej samej ilosci swiatla na mniejszej powierzchni - ot prawa fizyki - czyli im mniejszy wizjer, tym moze byc jasniejszy ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wiecie co wałaśnie sobie zdałem sprawę że o C400D napisałem w topicu o D40 :shock:
i nikt nie zauważył że OT ciągniemy :mrgreen: (ale fajne to nasze forum) dla wszystkich :-B :-B :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tomecki, wstydu nie masz, jeszcze tutaj pisać.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarku 8-)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
pxm, właśnie się dowiedziałem z najnowszego (...fuj...) chip foto video (kupiłem go tylko dla reklamy Pentaxa :-P ) że specjalnie dla D40 zaprojektowano 18-55 ED II, wieć nikoniarze będą musieli pamiętać by akurat tego kita omijać.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dziwna sprawa z ta powolnoscia AF w D40, bo przeciez realizuje go silnik ultradzwiekowy - SWM. Teoretycznie powinno byc OK.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
hamster napisał/a:
chip foto video (kupiłem go tylko dla reklamy Pentaxa

aa przepraszam, nie dałoby się kupić samej reklamy bez reszty gazety :?: :roll:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
hamster napisał/a:
chip foto video (kupiłem go tylko dla reklamy Pentaxa

aa przepraszam, nie dałoby się kupić samej reklamy bez reszty gazety :?: :roll:


To ja mam pomysł, może hamster zechcesz włączyć skaner i powyższą reklamę zeskanować i powiesić ją w tym topicu? Bedzie dla potomności jak za 10 Lat Michu będzie z Sołtysem rozmawiał i powie:
pamiętasz dziadku jak w 06 pentax dał reklamę?
no pamiętam, a kto to ten pentax? to ten domkrążca co odkurzacze wciska?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tomecki napisał/a:
pamiętasz dziadku jak w 06 pentax dał reklamę?
no, a co to pentax? to ten domkrążca co odkurzacze wciska?
czemu wrogie systemowi myśli rozsiewasz? Będzie tak:
-pamiętasz dziadku jak w 06 pentax dał reklamę?
-pamiętam, poźniej dyscyplinarnie zwolnili kierownika działu reklamy za worgość sponsora pisma-ale była afera
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
tomecki napisał/a:
pamiętasz dziadku jak w 06 pentax dał reklamę?
no, a co to pentax? to ten domkrążca co odkurzacze wciska?

czemu wrogie systemowi myśli rozsiewasz? Będzie tak:
-pamiętasz dziadku jak w 06 pentax dał reklamę?
-pamiętam, poźniej dyscyplinarnie zwolnili kierownika działu reklamy za worgość sponsora pisma-ale była afera



tak, tak a na koniec Michu powie:"dziś sam jestem dziadkiem. więc cóż mógłbym dać sołtysowi, jeśli nie moje WERTELS ORIGINAL." :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
tak, tak a na koniec Michu powie:"dziś sam jestem dziadkiem. więc cóż mógłbym dać sołtysowi, jeśli nie moje
... SMC oryginal :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
...Corega tabs oryginal.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
... SMC oryginal

aa wiesz, że chyba byłbym się bardziej cieszył niż z cukierków :?: :roll: :mrgreen:

[ Dodano: 2006-12-11, 15:46 ]
Michu napisał/a:
...Corega tabs oryginal.

hmmm .. z tego już chyba mniej :roll: :-D :mrgreen: :lol: aczkolwiek darowanemu koniowi ... :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
aczkolwiek darowanemu koniowi ...

....... w corega tabs się nie zagląda :mrgreen:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
dan napisał/a:
Dziwna sprawa z ta powolnoscia AF w D40, bo przeciez realizuje go silnik ultradzwiekowy - SWM. Teoretycznie powinno byc OK.


A ja dzis wlasnei w sklepie foto pobawiłem sie K110D (czyli to samo co K100D tylko bez stabilizacji) oraz wlasnie D40. Oba z kitowymi obiektywami. Potestowalem sobie wlasnie pod katem szybkosci AF... Moim zdaniem D40 szybciej ostrzył niz K110. Takie było moje odczucie i nie chcialo byc inaczej...
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
to pewnie w moim wypadku były zdechłe baterie
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
hamster napisał/a:
to pewnie w moim wypadku były zdechłe baterie


Wiesz, to tylko moje zdanie :-)
Zeby to dokladnie sprawdzic to chyba trzeba by użyć jakis urzadzen...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jest test D40 na Dpreview.
Jakość obrazu - 8.5.
Bronkowi żyłka pęknie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach