cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
sprawdzałem, to nie to, może macie jakiś inny pomysł?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Beta Version: Download RT v2.4beta3
Do pobrania :

http://www.rawtherapee.com/?mitem=3&artid=33

Bug fixes compared to beta2 are:

* dcraw updated to version 8.89
* improvements in internalization
* an exif saving problem in jpeg output
* corrupted saving of large tiff files
* problems with preview zoom when images of the same size are opened
* corrupt output color profile in the saved images
* incorrect permissions for the "converted" directory under linux
* auto and spot wb for sRaw and linear dng fixed

Known issues:

* still no solution on the library dependency problems under older linux distributions
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Markus, skleiłam wątek o RT ze starym o tytule "Nowy Raw therapee".
Raczej nie ma powodu, alby za każdym wydaniem nowej bety i/lub nowego numerka zakładać osobny temat. Lepiej będzie jesli po prostu będziemy uaktualniać ten :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
ok.
 
Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
Upominek gwiazdkowy RawTherapee
Wczoraj pojawiła się nowa wersja
RawTherapee v2.4beta4
http://www.rawtherapee.com/?mitem=3
Pozdrawiam
 

benet  Dołączył: 22 Gru 2008
Sprawdziłem nową wersję, zlikwidowali kilka problemów
Przede wszystkim z zoomem i z kasowaniem plików. I jakby chodzi szybciej na XP
Polecam
 
jacek_placek  Dołączył: 06 Mar 2008
I stabilniej. Poprzednia wersja potrafiła zjechać po obróbce kilku plików. Znalazłem jeden drobny defekt - podgląd jpg'ów uzyskanych z DNG jest trochę zwalony, ale widać co jest na miniaturze obrazka. Pozdrowienia - Szczęśliwego Nowego Roku!
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
Nie wiem jak pod xp, ale pod łubudubu pozostał bezwład pewien. Kilka problemów:
- przy zmianie rozmiaru obrazu w oknie edycji, rozmiar pozostaje bez zmian
- po wybraniu próbkowania koloru w balansie bieli na "białą kartkę" i pobraniu koloru, krateczka wyboru pozostaje (w poprzednich wersjach po pobraniu koloruy znikała i przechodziła w tryb "łapki")
- po zaznaczeniu zdjęć do kasowania i skasowaniu ich, czasem program się nieoczekiwanie zamyka
To tyle co wyniuchałem, ale jak mówię to pod linuksem, pod win nie miałem okazji sprawdzić.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Markus napisał/a:
* an exif saving problem in jpeg output

Tego szukałem :)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Eeee chodzi mi toto jak chce - klikomania. Wróciłem do 2.3
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nowa wersja już gotowa.
Jest to relase candidate czyli prawie ostateczna wersja softu...

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ciekawe czy poprawili wadliwe odczytywanie skanów z VueScanów - napisałam do Gabora o tym.
 

piko  Dołączył: 09 Sty 2008
mygosia napisał/a:
Ciekawe czy poprawili wadliwe odczytywanie skanów z VueScanów - napisałam do Gabora o tym.

Mnie to też irytuje, a że ze skanera korzystam gościnnie, więc nie sprawdziłem jak jest z nową wersją. Daj znać, gdy Gabor odpisze
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jak napisałam, to odpisał, że poprosi o jeden plik taki co się psuje. Więc mu odesłałam... to było 9 stycznia.
Nie wiem, czy coś pisać, czy coś wiadomo wiadomo, że pewnie zajęty człowiek jest... :)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
O! Ciekawe jak tam algorytmy demozaikujące (w szczególności HPHD, najbardziej "szczegółoodtwórczy" i najszybszy, swoją drogą). Wyczytałem w zmianach, że pliki RAW Olympusa przetwarzane HPHD będą wyglądały lepiej (oni akurat mieli jakieś takie labiryntowe wzorki widoczne najbardziej na jednolitych płaszczyznach w przypadku użycia HPHD). Może zmiany spowodowały, że przy okazji w przypadku Pentaksowych plików będzie mniej schodków i innych artefaktów? Śpieszę sprawdzić :-) . "Szczegółowość" HPHD zaskoczyła mnie jakiś czas temu, kiedy porównałem zdjęcie rowerzysty w kurtce oddychającej*) przetworzone PPL i RT (przy użyciu HPHD). RT doskonale oddał charakterystyczny, delikatny wzorek widoczny na powierzchni tkaniny, podczas gdy PPL "wyprodukował" tylko jakąś nierówną, rozmazaną strukturę...

*) kurtki tego typu mają często na powierzchni specyficzny drobniutki wzorek; w moim przypadku wzorek znajdował się na tyle daleko, że był już chyba w zasadzie na granicy rozdzielczości

 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Po wczytaniu nowej wersji mam pojawiły mi się szumy na zdjęciach. Nie jestem za bardzo obeznany z obróbką cyfrową więc to może są tylko jakieś ustawienia
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
PUZO: sprawdź, w ustawieniach bądź w panelu z lewej czy masz domyślne przetwarzanie zdjęcia na neutral. Jeśli nie, RT automatycznie poprawia zdjęcie i jeśli było niedoświetlone wyłażą szumy.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
i czy włączone odszumianie (są dwa rodzaje)
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
z ciekawości zainstalowałem najnowszego RT. nie działał, przy uruchamianiu wyskakiwał komunikat o błędzie i czy wysłać raport ble ble ble.. olałem go, odisntalowałem, zainstalowałem ponownie v2.3 na której pracowałem bardzo długo bez problemów i nagle na niej też ten sam błąd :-|
odinstalowałem co się da, wyczyściłem rejestr.. ponowna instalacja - błąd nie ustępuje.
po cholerę ja to robiłem :-x
co teraz? nie mam ochoty przyzwyczajać się do innej wywoływarki :-/
cały workflow poszedł się j***ć...
jest ktoś w stanie pomóc? :-/
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
odinstalować wszystko od RT i GTK+, pokasować pliki z katalogu domowego, zainstalować ponownie stabilną wersję, napisać, czy pomogło

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach