kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
No tak, ale kolega ma chyba windowsa.
Hakro: faktycznie, poszukaj ręcznie, czy nie zostały na dysku jakieś pozostałości, pliki po poprzednich wersjach i pokasuj. Czasem jakieś śmieci zostają.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
usunąłem wszystko związane z RT, zainstalowałem na czysto i dał się uruchomić bez błędu. już się cieszyłem, tylko przy próbie otwarcia jakiegokolwiek RAW'a po wejściu do folderu z nim, wyskakiwał ten sam błąd co wcześniej i wywala..

:-?
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
A podaje jakiś nr błędu? Może sprawdź czy nie ma problemu z zapisem pliku na dysku, brak miejsca, nadmierna fragmentacja? Też, może śmieszne, posciągaj instalki na nowo, może błedy w plikach są :/
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
Cytat

Sygnatura błędu
AppName: rt.exe AppVer: 0.0.0.0 ModName: rt.exe
ModVer: 0.0.0.0 Offset: 0004e2b3

tylko tyle :-|

[ Dodano: 2009-02-02, 11:05 ]
działa. zapomniałem się i wcześniej sciągnąłem wersję z SSE support, na niej zawsze mi RT nawalał. wyczyściłem wszystko i zainstalowałem bez SSE i działa :-) temat niekatualny. dzięki za pomoc
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
W ramach zdobywania wiedzy o nowych wersjach RT poczytałem sobie ostatnio tamtejsze forum i znalazłem wątek o profilach aparatów z Bibble 5. Zamieszczają tam link do archiwum z profilami. Jest w nim (między innymi) "pentax1.icm". Rzeczywiście można go użyć w RT (jako profil wejściowy w opcjach - zakładka Kolor / ICM). Rzeczywiście kolory inne niż domyślne w RT. Pozostaje to tylko wnikliwie porównać z tym, co produkuje Pentax Photo Laboratory.

 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
Rzeczywiście działa. Fakt, czerwienie są bardziej nasycone, tylko nie wiem czy czasem po zastosowaniu tego profilu zdjęcia nie wpadają bardziej w takie czerwienie całościowo. Ktoś jeszcze coś kombinował?
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
Czytałem gdzieś (chyba na forum dpreview), że do K10D jest pentax3.icm. W każdym razie użyłem i wstępna reakcja pozytywna.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
a dlaczego zaraz jak ładuję zdjęcie to od razu jest rozjasnione w historii pisze mi tak:
Photo Loaded
Profile : default

Dopiero jak dam na neutral to jakoś lepiej wygląda
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
Ustawiasz to w Preferencjach, druga zakładka. Możesz dać "neutral", jeśli tak wolisz, lub zrobić swój preset i z nim startować. Jeśli jest "default" to on chyba też podostrza, co warto wyłączyć i zostawić na koniec obróbki.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzieki
A wiecie jak wrzucic profil pentxa k200D z kad go sciagnac i do jakiego katalogu wrzucic?
 
jacek_placek  Dołączył: 06 Mar 2008
FYI...

RawTherapee V2.4 Release Candidate

January 29, 2009

The following fixes/additions have been made since the last beta:

* crash on closing the progress dialog fixed
* confusion when pp2 files of both the old and new naming convention found
* less tall "Preferences" dialog to fit the small screen of netbooks
* a new option in the "Save As" dialog: put to the head of the queue
* fixed non-working image saving when path contains international characters
* much fewer maze artifacts for Olympus raw files with hphd and ahd demosaicing methods
* more keyboard shortcuts (see the popup menu in the file browser)
* dcraw updated to 8.90/1.417
* updated rawzor support (now for 64 bit linux version, too)

RT 2.4 RC
 
papa313  Dołączył: 30 Gru 2008
Nowy RawTherapee

RawTherapee V2.4 Release Candidate 2

March 13, 2009

The following fixes/additions have been made since the last release candidate:

* dcraw update to 8.93/1.421
* gtk/gtkmm update in the win32 version
* fixed installer/uninstaller
* fixed several small bugs

RT 2.4
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Witam. Mam dokładnie ten sam problem co Hakro, z tą różnicą, że nie mogę ściągnąć wersji 2,4 bez obsługi SSE. 2.3 działa bez problemu. jakieś pomysły?
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
RawTherapee V2.4 released!
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Bardzo fajny program. Wersja 2.4 w stosunku do tej "RC2" oparta jest o nowszą wersję dcraw i ma poprawione błędy (w sumie, to oczywiste ;-) ). Brakuje mi jeszcze w tym programie jakiegoś algorytmu demozaikującego (straszny wyraz) oprócz HPHD, EAHD i VNG. Niby jest wybór, ale HPHD i, w mniejszym stopniu, EAHD potrafią wyprodukować efekty typu "zipper" i inne drobne śmieci. Czegoś takiego, jak algorytm DCB mi brakuje i byłoby już super.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zobacz sobie http://www.my-spot.com/RHC/

Tam to sobie możesz algorytmy wybierać i wybierać :-)

ps.

W RT najlepsze efekty daje w przypadku GX-1S algorytm VNG-4.
Jest tylko wolny ale nie wprowadza artefaktów jak pozostałe...
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
tyle że 2.4 na widowsie wywala się przy otwieraniu plików pef.

więc albo wciąż będę używał wersji 2.4RC2, albo muszę przejść na dng. Tyle że całę archiwum czekające na obróbkę jest jako pef, a tracić czasu na konwersję mi sięnie chce :-(
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
radek_m napisał/a:
tyle że 2.4 na widowsie wywala się przy otwieraniu plików pef

U mnie się nie wywala. Używam pod Windows XP i Vistą x64. Możliwe, że powinieneś odinstalować RT, usunąć wszelkie jego ślady z profilu użytkownika i zainstalować na nowo. Miałem taki przypadek, że RT mi padał i taka procedura pomogła...
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
mówisz o katalogu rawtherapee lub w starszych wersjach z kropkąz przodu(konwencja unixowa)


u mnie jak na razie nie pomogło. Próba otwarcia pliku pef i leży.
Katalogi mogę przeglądać tylko po wyłączeniu live thumb
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nowa wersja 2.4.1 już do pobrania :

http://www.rawtherapee.com/?mitem=3&artid=45

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach