LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
kasza napisał/a:
Nareszcie opensource! :) Oby to wyszło na dobre projektowi.
Pewnie wyjdzie mu to na dobre, bo gorzej to już raczej być nie może.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Zainstalowałem i jak z 2.4.1 ( opisany 25.09) też nie działa. Odinstalowałem.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
kasza napisał/a:
Markus napisał/a:
Nowa wersja RT 3.0 alpha już do pobrania :
http://www.rawtherapee.com/?mitem=3&artid=47
Nareszcie opensource! :) Oby to wyszło na dobre projektowi.

Wykorzystaj to i się dołącz do projektu. Same oklaski softu i dokumentacji nie piszą.

[ Dodano: 2010-01-05, 23:05 ]
Markus napisał/a:
Na razie ta wersja ma chyba najwięcej bugów w historii :-)

Bo to jest alfa, czyli jeszcze dużo brakuje do bety.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
zainstalowałem...
podoba mi się że się szybko uruchamia i działa , nowy interface też jest fajny...
jako że to alfa to ma jeszcze masę błędów - wywala się gdy otwieram/przeglądam katalogi z dużą ilością zdjęć albo pefami, wywala się przy próbie edycji wiekszosci fot, wyświetlane miniatury mają zafałszowane kolory albo widzę zupełną biel.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
pyciar napisał/a:
wyświetlane miniatury mają zafałszowane kolory albo widzę zupełną biel.
faktycznie tak jest, ale dzieje mi się tak tylko na jpg bo na rawach wyświetla miniaturki poprawnie.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Szybkość wczytywania i samej obróbki poprawiła się i to znacznie , znów mogę normalnie
obrabiać pefy z K20 ( z taką szybkością jak kiedyś 6Mp z kasetki ) na moim 1.0GHz :-)
Miniaturki z jpgów faktycznie fałszuje ale już sam obraz jest ok . Serduszko z Kx/6400 jest wreszcie czerwone bez żadnych zabaw z mikserem ;-) , nie zauważyłem też klopotow z wczytywaniem katalogów z dużą ilością zdjęć , tylko czasem trzeba wcisnąć kilka razy
" save image " ( na 20 obrazków zacięło się przy dwóch ) . Nowy szata jakoś mi nie podchodzi ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia . Nie próbowałem wsadowej obróbki a chyba w tej kwestii zaszły zmiany .
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
gezeb napisał/a:
Nowy szata jakoś mi nie podchodzi
szata (czyli skórka) czy układ przycisków/zakładek/opcji? ja jestem bardzo na tak - w końcu przy sporym obrazku widzę histogram przy obróbce (w starym RT był po lewej z historią - zamykałem to okienko aby widzieć większy obszar obrazka.
gezeb napisał/a:
Szybkość wczytywania i samej obróbki poprawiła się
masz wersję pod windowsa czy linuksa? u mnie wywala się przy jakiejkolwiek próbie obróbki - czy to pef z k-m czy dowolny jpg... czekam na alfe2 albo jaką bete
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Markus napisał/a:
Na razie ta wersja ma chyba najwięcej bugów w historii

Markus napisał/a:
RT 3.0 alpha

Ta wersja MA mieć bugi.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
pyciar napisał/a:
masz wersję pod windowsa czy linuksa?

Linux , i fakt wywala się ale tylko przy próbie zapisu zdjęcia do innego katalogu niż domyślny ( zresztą w jakiejś poprzedniej wersji też był ten problem ) no i nie widze " zapisz jako ... " tylko " zapisz " . Pisząc o szacie myslałem o układzie okienek , ale to tylko przyzwyczajenie i może w finalnej wersji będzie możliwość wyboru/zmiany .
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
bEEf napisał/a:
Markus napisał/a:
RT 3.0 alpha

Ta wersja MA mieć bugi.
Ale fajnie by było, gdyby ta alfa miała poprawione bugi z przed prawie roku. Obecnie ostatnia wersja RT czytająca bezproblemowo pliki .PEF wyszła 13 marca zeszłego roku.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Autor programu twierdzi że u niego czyta bez problemu , i ja mu wierzę bo u mnie też :-)
Teraz dodatkowo jest mozliwość pomocy w udoskonalaniu , jak ktoś nie ma takich umiejętności ( ja ) to zawsze można kliknąć w " Donate " .
Jeszcze cytacik " ... Drugim z powodów zmiany licencji było to, że bardzo frustruje mnie ilość zgłaszanych błędów których nie jestem w stanie odtworzyć na swoim PC (wierzcie lub nie, RT jest stabilny na moim PC). " http://osnews.pl/cyfrowa-...s-licencji-gpl/
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
gezeb napisał/a:
Autor programu twierdzi że u niego czyta bez problemu , i ja mu wierzę bo u mnie też :-)
Na jakim systemie?
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
LDevil, u mnie PEFy z k10d czyta bez problemu - soft jest świetny :) Co do wersji 3.0 alfa jak na razie nie udało mi się jej wysypać (Ubuntu 9.04), na Windowsie XP w sumie też nie chociaż chodzi dziwnie (może to wina mojego wolnego kompa).
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mi się udało nawet na Ubuntu 9.10 go uruchomić i DNG z GX-20 czyta bez problemu oraz zapisuje wynikowej jpg.
Oczywiście kolory dalej do "bani" ale po zastosowaniu profilu da się "strawić".
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
No tak , GX-20 brak na liście http://www.cybercom.net/~dcoffin/dcraw/ może podesłać opis problemu z załączonym RAWem , kilka razy prosiłem o wstawienie na http://raw.fotosite.pl/ - bez odzewu , po to między innymi jest takie miejsce .
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Prowadziłem korespondencję z Dave Coffin w sprawie supportu GX-20.
Niestety ale jest jeden problem aby wprowadzić obsługę GX-20 trzeba mieć zdjęcie w słoneczny dzień tablicy testowej kalibrowanej kolorystycznie.
1 problem to brak słonecznych dni
2 tablica testowa jest droga i nie bardzo widzi mi się jej kupowanie do wykorzystania 1 x
Co raw.fotosite.pl to postaram się w tym miesiącu jakieś DNG wrzucić :-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
LDevil napisał/a:
Na jakim systemie?

Z moich doświadczeń wynika, że ostatnia (stabilna, 2.4.1) wersja RT działa bez zarzutu pod Vistą 32/64 i Windows 7 32/64. W przypadku komputera z XP musiałem podmienić jednego DLL-a. Wersji 3 alfa nie spradzałem ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
komtur napisał/a:
Z moich doświadczeń wynika, że ostatnia (stabilna, 2.4.1) wersja RT działa bez zarzutu pod Vistą 32/64 i Windows 7 32/64. W przypadku komputera z XP musiałem podmienić jednego DLL-a. Wersji 3 alfa nie spradzałem ;-)
Dzięki za wskazówki, ja wszystkie swoje testy robiłem na XP, na 7 nawet nie próbowałem, bo myślałem, że będzie tak samo.
 

No Quarter  Dołączył: 12 Lut 2008
Ten program to totalna beznadzieja jak większość open source.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
rotfl
No Quarter, dziękujemy za merytoryczną wypowiedź w wątku, która jest bardzo wartościowa i pomaga sobie wyrobić opinie [niekoniecznie o RT].

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach