tomek969  Dołączył: 21 Paź 2007
Nowy Raw Therapee
nowy raw therapee do pobrania,wersja beta http://www.rawtherapee.com/?mitem=3
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zobaczym czy tiff-16 bit poprawion..
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
@Markus: na moje oko poprawili, i wogóle się zmienił, tak na gorąco moim zdaniem na lepsze, nie ma kilometrowej listy z opcjami. Ale podlubie sie i wyjdzie w praniu. Dobrze, że sie zmienia, bo jakoś lubie bardzo RT, i śmiga pod łubudubu stabilnie :)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mi coś fotek nie chce do GIMP wysyłać poza tym ok.
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
A to dziwne. U mnie wysyla, tzn normalnie otwiera, w gimpie. Sprawdź, czy na pewno konwertuje odrazu plik przed wysłaniem do edytora, bo na początku, tylko dodawał do kolejki, i dopiero potem chciał hurtem wołać. Pozatym nic nie zmieniałem. Tylko mówie, nie wiem jak to pod windą wygląda, może mu trzeba podać scieżkę do programu. Chyba, że też masz linuksa, to moge podesłać na maila czy jakoś konfig, może coś sie urodzi.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ok.Dzięki jutro spróbuję a configa to na meja chętnie przyjmę pilulae@gmail.com
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
Poszło :)
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Markus, a jaki byl problem z 16-bitowymi tiffami w rt?
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
@mateo_m: nie wiem jak u Markusa, ale u mnie w wersji 2.4 Milestone próba zapisania tifa w 16 bitach kończyła się przepiękną kaszką.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tiff 16 bitowe podobnie jak u Kolegi generowane były z błędem (różnokolorowy szum zamiast obrazu).
Wysyłanie do GIMP-a działa bez problemu pod Ubuntu 8.04 ale pod Windows XP SP3 PL coś nie bardzo.
Program wychodzi,dysk działa przez 3-5 sek. i nic..

[ Dodano: 2008-10-30, 08:57 ]
Rozwiązanie problemu z GIMP i RT.
Prawidłowa ścieżka w preferencjach RT to Program Files/GIMP-2.0/
a poprzednio podawałem dodatkowo bin bo tam jest plik gimp.exe.
Jak się okazało wystarczy ścieżka do katalogu głównego aplikacji...
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
a sprawdzę sobie, nie ma co.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sluchajcie - czy m sie to zaisnataluj obok starej wersji ?
Bo stara zle konwertuje kolory z k20D i tojest piekne :evilsmile: niemqal jak IR kolorowy
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
W linuksie można zainstalować kilka wersji obok siebie , ale na windowsie nowa chyba nadpisze starą . A ta stara to znaczy która , bo otwieram PEFa z raw.fotosite.pl na 2.4m1 i 24b1 i nie ma żadnych niespodzianek .
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Zainstalowałem. I takie coś fajnego wyszło:


:evilsmile:

[ Dodano: 2008-10-31, 21:56 ]
P.S.
Czy ktoś wie, jak ten EXIF wyłączyć, bo nie mogę się doszukać w opcjach czy ustawieniach :evil:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
A kliknij sobie na białe "i" w niebieskim kółeczku.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
To jeszcze jedno pytanie - gdzie pokazuje ile jest jeszcze nieobrobionych zdjęć w tle? Kiedyś pokazywał "1 job i que" teraz tego z nowu nie widzę.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Kliknij kółka zębate nad listą zdjęć :)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Szumak napisał/a:
Kliknij kółka zębate nad listą zdjęć :)

Ale pozmieniali, że się nie mogę połapać !
Dzięki Szumak. :-B
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
a mnie się takie coś czasem robi, że nie może poprawnie odczytać WB z RAW'a, kilkam WB 'z aparatu' i lipa. wiem, że można ustawić ręcznie, ale czasem chcę mieć takie jak ustawłiem. dodam, że używam formatu DNG. Picasa sobie radzi bez problemów. Zobaczcie link:
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Może ustawienia w Preferencje>Przetwarzanie obrazu>Domyślne parametry przetwarzania obrazu coś pomogą , dla plików RAW jest default ja przestawiam na neutral.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach