bombel  Dołączył: 04 Lis 2010
Znalazłem jeszcze jakiś do Nikona (więc też pewnie słabo będzie pasować), ale widać, że ktos to prędzej czy później zrobi, skoro jest potrzeba...
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Ukazała się nowa wersja RT 4.0.10. Jedną z nowości jest dodanie nowej metody odszumiania. Do wyboru mamy teraz to co było (RGB) i nowy mechanizm (Lab).
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Może ktoś wie skąd pobrać najnowszą wersję dla windows xp 32 bit?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
mr.ra66it napisał/a:
Ukazała się nowa wersja RT 4.0.10. Jedną z nowości jest dodanie nowej metody odszumiania. Do wyboru mamy teraz to co było (RGB) i nowy mechanizm (Lab).

Tymczasowo chyba tylko na Linuxa
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Na windows 64 bit też jest dostępna :
http://www.visualbakery.c.../Downloads.aspx
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Używa ktoś na windows XP tego programu? U mnie wersja 4.0.9.50 wywala ciągle Runtime error przy konwertowaniu do jpg
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
U mnie się nic takiego nie dzieje (W XP, 2G RAM, Pentium4/2,4). Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest bodaj na stronie RT opis co zrobić w takim przypadku.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jakby kogoś interesowało najnowsza wersja RT 4.0.10.29 dla Win XP 32 bit

You can download an unofficial Windows XP 32-bit build of the latest RT from here:
http://dl.free.fr/getfile.pl?file=/Xwujoih5
Click on "Valider et telecharger le fichier" to download.
Provided courtesy of user gaaned92 in the forum.

We're working on a proper installer. Once ready, it will be available in the Downloads section.

[ Dodano: 2013-04-04, 11:40 ]
Last bulid od tego samego autora...
http://dl.free.fr/gXwujoih5
 

pe72  Dołączył: 12 Paź 2010
Kolejna wersja RT 4.011.1 dostępna jest już od kilku dni
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Fajnie jakby ktoś podał link do instalki Windows 32-bit XP....
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Markus napisał/a:
Fajnie jakby ktoś podał link do instalki Windows 32-bit XP....
Najnowsza wersja dla XP to 4.0.9.50...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No właśnie tak jest od dosyć dawna wersja 32-bit nie jest kompilowana na bieżąco...
Jedynie na forum pojawiały się nowsze wersje od oficjalnych z działu downloads...
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Wersja Raw Therapee 4.0.11.9:
- http://www.dobreprogramy....html?1373628465
 

rafal77  Dołączył: 13 Lip 2008
chciałbym obrobić 10 zdjęć jednakowo w/g moich ustawień suwaczków,macie jakąś propozycje jek to zrobić jest jakaś kolejka obróbki ale nie wiem do końca jak zpisać swoje ustwienia obróbki
Może jakis tutorial ?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
rafal77,
- obrabiasz jedno zdjęcie (takie najbardziej neutralne, jak gdyby pośrednie)
- zamykasz edytor (w oknie podglądu zauważysz że to jedno zdjęcie jest obrobione)
- klikasz prawym to zdjęcie>kopiuj profil
- z klawiszem "Ctrl" zaznaczasz pozostałe 9 które chcesz obrobić identycznie i dajesz "wklej profil"
- teraz zaznaczasz wszystkie zdjęcia które chcesz wywołać i dajesz "wyślij do kolejki"
-* polecam otworzyć kilka zdjęć sprawdzając czy nie wymagają delikatnej korekty ekspozycji/kontrastu/przepaleń
- przechodzisz do zakładki "kolejka" i sprawdzasz czy parametry ci odpowiadają (jakość jpg, katalog docelowy) i uruchamiasz przetwarzanie
- idziesz po herbatę albo z psem na spacer (zależnie od mocy komputera :evilsmile: ) i gotowe

UWAGA 1) sztuczka działa na zdjęciach robionych w tych samych warunkach (balans bieli, podobna ekspozycja)
UWAGA 2) możesz wybrać też opcję "wklej częściowo" i wybrać jakie parametry ma kopiować (np w wypadku gdy obracałeś albo przycinałeś zdjęcie)
 

rafal77  Dołączył: 13 Lip 2008
pyciar dzięki za info jak będzie chwila to spróbuje ,ale myślę że dam rade.
mam jeszcze jedno pytanko , może z innej beczki ostatnio wziąłem się za katalogowanie swoich zdjęć dotychczas miałem picase ale nie za bardzo mi to pasuje.
Może coś polecicie ?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
raz próbowałem demówkę acdsee i mi się bardzo podobała (nawet zacząłem się przyzwyczajać do obsługi) niestety trial wygasł i wróciłem do picasy. liczę że zrobią czwórkę z większymi możliwościami edycyjnymi (np. wołanie rawów) i katalogowymi (rozszerzenie systemu oceniania np do 3-5 gwiazdek, zapisywanie osób w plikach) oraz np. możliwością zmiany skórki czy wyglądu programu. jeśli nie to może pojawi się inny program potrafiący odczytać to co otagowałem w picasie?
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
rafal77, od kiedy zacząłem używać LR 4.4 nie mogę przestać. Dobra wołarka i od razu masz sprawny katalog z jednym warunkiem - bez 4GB RAMu nie podchodź, sam katalog na 8000 zdjęć to prawie 180MB. Miniaturki? 15GB.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach