dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
xrog napisał/a:
Pytanie: czy mogę długo trzymać nieodklejony papierek (jak długo?)
Nie, bo przewolasz. Moim zdaniem nie trzeba suszyc. Ja mam zawsze pod reka notes do ktorego laduje gotowe zdjecie.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
dzerry napisał/a:
Ja mam zawsze pod reka notes do ktorego laduje gotowe zdjecie.


Hmm, jak tak zrobiłem, to papier przyklejał mi się do fotki... :?:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
xrog napisał/a:
mm, jak tak zrobiłem, to papier przyklejał mi się do fotki... :?:
Kurde, az musze sprawdzic nastepnym razem. Ale odklekajesz caly ten syf?
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Tzn. całkiem mi się nie przykleił. Mogłem oderwać. Ale przy odrywaniu zostawały przyklejone na fotce małe wiórki tej celulozy. Może to kwestia papieru...

Muszę chyba skołować jakieś sztywne pudełeczko...
 
Tina  Dołączyła: 16 Cze 2009
dzerry,
znalazlam Polaroid 600 ktory chyba nie byl uzywany przez wiele lat, nie wiem czy bedzie dalej dzialal - czy jest w nim bateria i jak dluga maja one uzywalnosc? jak to sprawdzic?
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
w polaroidach 600 nie ma bateria, znajduje sie ona w kasetce i dopoki jej nie zaladujesz to nie dowiesz sie, czy aparat hula, on dopiero wtedy ozywa (lub nie:)

w tej chwili same aparaty sa wlasciwie bezwartosciowe i mozna je kupic w zasadzie w super stanie za symboliczna kwote (1-3 funty) na 'gieldach' (car boot sale) pewnie w kazdym miescie w wielkiej brytanii. problem jest z kasetkami. w tej chwili minimalna cena za podwojna kasetke 600 (2x10 papierow) to 30 funtow - i to jest dobra cena (trwalosc ostatnich wyprodukowanych konczy sie w pazdzierniku'09). raczej mozna juz pomarzyc o trafieniu okazji, ze ktos sprzedaje przeterminowane za bezcen.

a poza tym to fajna zabawa i fajnie sie robi foty takim potworem. pierwsza kasetke wypstrykalem na sporej imprezie pijacko-tanecznej: poszly mi wszystkie, polowy do dzisiaj nie pamietam komu robilem:) oczywiscie ja nie mam zadnego, bo wszystkie rozdalem.

polar to taka dziwna zabawa, ze najfajniejsze w nim jest samo robienie zdjec..:)
 
12.a  Dołączył: 29 Maj 2009
Mam Polaroida 103. Problem baterii rozwiązał mój kumpel z pracy wkładając litową 123-kę. Nie wiem czy tak może być ale aparat zadziałał. Aparacik długo leżał u kogoś w szafie. Chyba wymaga czyszczenia, bo migawka nierówno pracuje. 1/4 fotki z prawej strony jest czarna. Może znacie kogoś w Warszawie kto potrafi go wyczyścić i naprawić. Na Armii Ludowej i w Al. Jerozolinskich już mnie pogonili. Każdy woli naprawiać syfraki.
 

quiproquo  Dołączyła: 08 Lut 2009
w moim polaroidzie coś się zapsuło, mimo kasety w środku aparat nie robi zdjęć... podejrzewam, że może być to wina piasku, który chyba dostał się do środka. Czy mogę coś zrobić bez wyciągania kasety? A jeśli ją wyciągnę i rozbiorę aparat to będzie się ona nadawała do ponownego użycia? Punktu napraw takiego aparatu pewnie już nigdzie nie znajdę...

pozdrawiam
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
quiproquo napisał/a:
Czy mogę coś zrobić bez wyciągania kasety?


Raczej nie.

quiproquo napisał/a:
A jeśli ją wyciągnę i rozbiorę aparat to będzie się ona nadawała do ponownego użycia?


Wyciągnij kasetę z aparatu w ciemni ewentualnie w łazience tylko upewnij się że nie dostaje się do środka pomieszczenia światło. Wsuń do kasety kartę zabezpieczającą która wyjeżdża po wrzuceniu do aparatu. Wcześniej poćwicz na zużytej kasecie z wsuniętym zdjęciem. Dociskasz delikatnie zdjęcia w kasecie i wsuwasz do niej kartę zabezpieczającą odpowiednią stroną.

Po załadowaniu do nowego aparatu wyjedzie karta zabezpieczająca a Ty będziesz mogła dokończyć zdjęcia bez strat ;-) Przerabiałem to jak padła mi bateria w kasecie i po wymianie wszystko było ok.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A co sadzicie o aparacie Fuji FP-1?
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
PiotrB. napisał/a:
A co sadzicie o aparacie Fuji FP-1?


Ma lepszy obiektyw z powłokami których 600SE nie ma. Miech to dobra sprawa bo aparat zajmuje mniej miejsca po złożeniu i jest to mniej upierdliwe jak odczepianie obiektywu i odkręcanie linki w 600SE.

Brak powłok jednak jest dobry do B&W.

Więcej trudno napisać bo jest praktycznie nie do dostania poza Japonią.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Dlaczego brak powłok jest dobry do BW?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Stachu napisał/a:
Dlaczego brak powłok jest dobry do BW?
Leica glow :-)

[ Dodano: 2009-10-24, 10:03 ]
Pietras napisał/a:
Ma lepszy obiektyw z powłokami których 600SE nie ma
Obiektywy do Mamiyi Universal nie maja powlok?
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
dzerry napisał/a:
Stachu napisał/a:
Dlaczego brak powłok jest dobry do BW?
Leica glow :-)


I więcej detalu w cieniach :-P Z tego powodu Voigtlander chyba wypuścił serię S.C. ^^

dzerry napisał/a:
Obiektywy do Mamiyi Universal nie maja powlok?


Przesadziłem trochę, jest powłoka ale jedna i do tego marnej jakości. To jest dokładnie ten sam obiektyw co Rodenstock Ysarex z Polaroida 110B tylko zamiast miecha ma "tubę". No i trochę nowsze opakowanie. Przez to wychwytuje każdą najmniejszą zmianę światła widoczną później na zdjęciu jako poświatę czy glow jak kto woli :-)

Nie jest to problemem bo w Polaroidzie nikt nie szuka idealnie ostrych zdjęć.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pietras napisał/a:

Ma lepszy obiektyw z powłokami których 600SE nie ma. Miech to dobra sprawa bo aparat zajmuje mniej miejsca po złożeniu i jest to mniej upierdliwe jak odczepianie obiektywu i odkręcanie linki w 600SE.

Brak powłok jednak jest dobry do B&W.

Więcej trudno napisać bo jest praktycznie nie do dostania poza Japonią.


Dzieki za pocieszenie. Wlasnie stalem sie posiadaczem tego cuda. Jest niezly, lekki, w porownaniu z Mamijka Universal czy Super 23 (wiem, bo posiadam oba). W niedziele wypuszczam sie w plenerek, kupilem sporo wkladow, za grosze, bo przeterminowane, ale sa w porzadku, sprawdzilem je na Mamice Universal. Zdjecia wychodza w klimacie lat 30-tych. Szkoda tylko, ze nie ma wymiennych szkielek, ale, cos za cos.

[ Dodano: 2009-10-25, 20:35 ]
Hmmm, chyba bede zmuszony do kupienia skannera, (bo nie mam)zdjecia wychodza,........mmmmmmm, rewelka!!!! To jest to!!!, Pokaze Wam, ale jeszce musicie poczekac, bo czekam na pewien najnowszy model skanera, bo "niestety" potrzebuje baardzo uniwersalnego skanera, do roznych filmow( 35, 120, 4x5).
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Ile kosztował Ciebie ten Fuji ? Mocowanie kasety ma podobne do mamijki press / universal ?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dalem za niego 22000 jencow. Mocowanie kasety (FP-100C, FP-100B, FP-3000B)ma identyczne, z tym ze, w Fuji jest na stale przytwierdzone, a w Mamijce universal/ press, mozna zmienic na normalny film. Fuji nie ma baterii, jest calkowicie mechaniczny. Ale jest wart tej ceny, zreszta, udalo mi sie baardzo tanio "upolowac" biorac pod uwage stan ( a jest prawie nieuzywany, moze sporadycznie w studio).
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Jak się pozbyć w Polaroidzie zafarbu a-la cytryna ? (ni to żółty ni zielony). Wiem że to raczej pożądany efekt w 125i ale potrzebuje uzyskać normalne kolory a nie chce wydawać specjalnie na całą paczkę FP-100c dla jednego zdjęcia.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zafiltruj niebieskim?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A czy ten zafarb nie bierze sie stad, ze jedna warstwa, pewnie niebieska, degraduje sie szybciej niz pozostale?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach