xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Jak to jest z wołaniem tego FP100C co się stanie jak za długo będę trzymał lub za krótko ? Miałem jedną paczkę filmu za nabytą za jakieś grosze aparat też za grosze. Jednak szkoda mi było eksperymentować w ten sposób.

Ma ktoś jakieś doświadczenia ?
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Przy za krótkim lub za długim wołaniu (w pewnych granicach) "chwieją" się kolory i spada kontrast. Z dwojga złego lepiej przewołać 10-15 sekund niż niedowołać.

Nie rozumiem dlaczego nastawiasz się na błędy w czasie wołania, skoro na każdej shitce podany jest czas w zależności od temperatury otoczenia.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Nie nastawiam się po prostu jestem Ciekaw jak to wygląda ;) Gdybym wiedział jak to wygląda mógłbym spróbować to wykorzystać ;) teraz i tak mam ostatniego shita ;)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Jeśli chcesz poeksperymentować to warto kupić przeterminowane (innych zresztą już nie ma) ładunki polaroida, np. 125i.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Pozostanę przy ładunkach Fuji FP100, ciekaw tylko byłem :) co się stanie....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Musze przyznac, ze sie 195ka sprawdzila swietnie na wyprawie :-)



(autor: Ewczak, sorki za roboczy skan)

Niestety, byl problem z ladunkami. W wilgotnosci 90% (caly rok w Ghanie) odbitki po prostu nie schna do konca, tak samo jak wszystko inne - np. ubrania :-/ Szybko zostaja wiec zapalcowane i ich wow factor niknie :evil:
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
alkos napisał/a:
Szybko zostaja wiec zapalcowane i ich wow factor niknie


Dobrze, że podobny los omija negatyw.

Miło słyszeć, że smok jednak dał radę w Afryce. Z odszkodowania nici :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwesto napisał/a:
Dobrze, że podobny los omija negatyw.


Te tez nie schna :-/ Jakies dwa na dziesiec - mimo suszenia w pudelku - sie posklejaly i potem zeszla z nich emulsja miejscami... :-?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
Musze przyznac, ze sie 195ka sprawdzila swietnie na wyprawie


A jak tam f100 się sprawdziło, nie robi za dużo hałasu?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bialy z aparatem to wystarczajaco duzo halasu.



(oprocz tego ze litowe baterie padly mi po 15 rolkach :evil: i ze wole jednak AF z F80, to wszystko git)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Jak robi się odzysk negatywu z filmów fuji? To jest w miarę powtarzalna sprawa?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Powtarzalna? Raczej tak. Chyba ze ci negatywy nie schna przez tydzien w warunkach poltropikalnych, wtedy mozesz prosic plesn zeby rowno emulsje podzarla :-P

Robi sie to tak:

1. Suszysz negatyw
2. Ukladasz go emulsja do dolu na czyms gladkim i plaskim
3. Przyklejasz brzegi tasma - moze byc biurowa - tak po 3-4mm, zeby dobrze uszczelnic
4. Lejesz troche domestosa w zelu (wybielacz do kibelkow) i smarujesz przez pol minutki po calej powierzchni. Zaloz rekawiczki! Skore sobie rozpuscilem na paluchach :-/
5. Splukujesz dokladnie (!)
6. Odlepiasz i namaczasz w cieplej wodzie przez kilkanascie minut
7. Prysznicem splukujesz zel ze strony emulsji - tez dokladnie
8. Pluczesz w wodzie ze zmiekczaczem w kuwecie, wieszasz i suszysz.
9. Skanujesz na plaszczaku ktory lyka 4x5, np. Epsonie V700 albo 4780, albo robisz stykowke w ciemni.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
o, dziękuję za opis! Wydaje się proste.
 
spr
[Usunięty]
alkos, też stosuję ten sposób ale negatyw później ma małą gęstość optyczną, ale skanować się da, odbitki stykowe raczej słabo wychodzą.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
spr napisał/a:
odbitki stykowe raczej słabo wychodzą.


Mi sie podoba:

http://alkos.info/wp/3116
http://alkos.info/wp/3149

Multigrade IV, kontrast 4. Na stalogradacyjnym twardym moze nawet lepiej wyjsc.
 
spr
[Usunięty]
alkos, no spoko Ci wyszło, może kwestia domestosa do wybielenia? ja użyłem domestos pine czy jakos tak- zielona butelka.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Raczej nie ;-) Domestos tylko zmywa ta czarna warstwe, ale zupelnie nie rusza niczego zwiazanego z obrazem. Ja uzywalem zwyklego i pomaranczowego, zadnej roznicy ;-)
 
spr
[Usunięty]
A takie pytanie do posiadaczy instaxow. Czy ładunek składa sie z negatywu i pozytywu jak w przypadku ładunków fp-100?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nope.
 
spr
[Usunięty]
:/ szkoda

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach