mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
a jest jakis myk zeby z 250-tki wyciagnac film bez rozpoczynania procesu wywolywania?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mateo_m napisał/a:
a jest jakis myk zeby z 250-tki wyciagnac film bez rozpoczynania procesu wywolywania?
Bez przeorobienia aparatu chyba sie nie da. Ale nawet wtedy marnie widze szanse. Nawet jakbys wymontowal rolki, to przeciez jak wyciagniesz zdjecie, to Ci sie zaswietli. Musialbys jakies kasety z darkslidem zamontowac do 250. Sam mam ten bol, bo poszedlbym sie poszlajac ze statywem jakies formy porobic, ale przeciez przy tej temepraturze to nic sie nie wywola - nawet pod pacha :-)
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
tak wlasnie myslalem... Kurcze, przy tej pogodzie Polaroid moze co najwyzej lezec w domu.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
A jak by podgotować film w termokasecie a po wyciągnięciu wpakować pod kurtkę gdzie jest dość ciepło ?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pietras napisał/a:
A jak by podgotować film w termokasecie a po wyciągnięciu wpakować pod kurtkę gdzie jest dość ciepło ?
No ale jeszcze musialbys te termokasete jakos zamontowac do 250. Z tym pod kurtke to nie jest problem - do tego jest cold clip - bach zdjecie do clipa i pod pache. Ale przy takich temperaturach, zdjecie moze byc tak zimne, ze zanim nagrzeje sie w tym coldclipe to wieki mina. No i ciezko wyczuc jak dlugo powinno sie wywolywac.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Termokaseta różni się od zwykłej tylko tym że w miejsce okleiny ma wlepioną część grzewczą i to przyczepione 4 wkrętami od środka, dodatkowo wystaje element chyba pomiaru temperatury do środka kasety.

Nie dało by się wywiercić otworów i zamontować ogrzewania na 250-tce ?


 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pietras napisał/a:
Nie dało by się wywiercić otworów i zamontować ogrzewania na 250-tce ?
Moze byc malo miejsca. Paczka z filmem wchodzi do 250 prawie na styk. Ale mozna sprobowac :-)
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Jeżeli uda mi się zdobyć na tyle mały śrubokręt żeby odkręcić ramkę z pazurami to mogę Ci podesłać termokasetę i zobaczysz czy uda Ci się zamontować. Zasilić to można podobno czterema bateriami AA (R6).
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pietras, spoko. Ja nie mam drygu do robotek recznych. Zepsulbym tylko :-) Na razie chce podmienic obiektyw co i tak wydaje mi sie malo prawdopodone w realizacji :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Włączcie szybko Trójkę :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Włączcie szybko Trójkę :-)
A co to byla za audycja? Moze jest dostepna jako podcast.

A ja wczoraj w koncu zaczalem sezon :-)

 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
jakby ktoś z Wawki to polecam
http://www.yoursgallery.p....php?setlang=pl

powiększone polaroidy
już na www robi wrażenie, eh szkoda, że nie Kraków

na zachętę:

źródło http://www.yoursgallery.pl/
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
alkos napisał/a:
Włączcie szybko Trójkę :-)


Przed chwilą też był wywiad z jaką panią co robi wystawę zdjęć z polaroida.. Wróżyła koniec tej technologii..
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
jitt napisał/a:
powiększone polaroidy
A tak, widziałam na żywo, polecam. Fajne, klimatyczne zestawienia. Chociaż fanką polaroidów nie jestem, to wystawa pozostawiła pozytywne wrażenie :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
A co to byla za audycja? Moze jest dostepna jako podcast.


Eee, jakas krotka. O autorce z postu jitta.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matth napisał/a:
Wróżyła koniec tej technologii..
Toż wizjonerka :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dzerry, baaa ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jitt napisał/a:
na zachętę:
Chyba na Yours Gallery :-P Kojarzy mi sie z teledyskiem Noir Desir do "Le vent nous portera": http://www.youtube.com/wa...feature=related
Przepiekna piosenka i teledysk. Naprawde szczerze polecam.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
jitt napisał/a:
powiększone polaroidy
już na www robi wrażenie

Fajne. Proste, nieudziwnione, a z klimatem.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Korzystają z tego wątku zapytam - po wyrwaniu naświetlonej fiszki z polaroida (fuji fp-100c) trzymam ją pod kurtką min. 2 minuty. Potem odklejam papierek i suszę na powietrzu fotkę. Zdarza się jednak, że jakiś paproch / pyłek latający w powietrzu przyklei się do mokrej jeszcze emulsji.
Pytanie: czy mogę długo trzymać nieodklejony papierek (jak długo?), odkleić go dopiero w domu i nie mieć problemu z paprochami?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach