chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
[ K100D] Ratunku - k100d - kłopot z karta PQI
Witam i od razu proszę o pomoc;
Zakupiłem pentaxa i dzisiaj kupiłem do niego karte. PQI 2GB high speed (x150) i wlozylem do aparatu. Nie dziala -> aparat podaje Memory card error. CO robić - aparat nie obsluguje takich kart ? zrobilem formatowanie ale nie pomoglo. Czy to karta jest wadliwa i trzeba ją reklamować ...
Początki są zawsze trudne
Czekam szybko na wieści
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kiepska sprawa. Wygląda na walniętą kartę. Mam takie dwie 512 (x133) i 1 GB (x150). Jak do tej pory działają świetnie - bardzo szybko i bezproblemowo.

Reklamuj kartę.
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
dan napisał/a:
Kiepska sprawa. Wygląda na walniętą kartę. Mam takie dwie 512 (x133) i 1 GB (x150). Jak do tej pory działają świetnie - bardzo szybko i bezproblemowo.

Reklamuj kartę.


OK jutro jade do sklepu oddać gada. Dodam tylko że na Sundisku 256 pożyczonym od ojca działa bez kłopotu. Ja mam zawsze szczęście. Zdam relację co i jak bo w weekend mam wyjazd w pierwszy plenerek. A może podpowiesz jeszcze jakiego futerału używasz ?? Nie wiem co kupic ( chciałbym żeby docelowo zmieścił się korpus z zoomem 80-200 - więc futerał a nie torba ino jakiś dłuższy minimalnie)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
chemiczny napisał/a:
A może podpowiesz jeszcze jakiego futerału używasz ?? Nie wiem co kupic ( chciałbym żeby docelowo zmieścił się korpus z zoomem 80-200 - więc futerał a nie torba ino jakiś dłuższy minimalnie)


:-) Nie napisałem, że kart używam do Canona S2 IS :-)

Jeśli chodzi o torbę to przymierzam się do takiej:
http://www.fotto.lublin.pl/tech.html

Model T10.

To torba z bawełny. Robiona na wzór słynnych toreb foto firmy Domke, tylko że sporo tańsza.

Dla mnie jej podstawowa zaleta, to to, że nie wygląda jak typowa torba foto. Dodatkowo odpruję z niej wszystkie naszywki.

Zmieści się do niej mój P30n + 50 i ME Super + 28. A poźniej K100D + double kit.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Polecam torby firmy LOWERPRO. Naprawde extra, super wykonanie, mnostwo fajnych pomysłowych kieszonek itd.. Firma specjalizuje sie w torbach i pokrowcach do aparatow. Mialem kiedys tej firmy do Panasonica FZ-20, do nasteopnego aparatu (juz lustra :-) ) tez wybiore jakis produkt z ich oferty. Polecam.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Lowepro jest rzeczywiscie bardzo dobre, ale brakuje mu tego "feelingu" , ktory maja torby Domke czy Billingham. Poza tym, zwracaja na siebie uwage zlodzei.
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
też miałem takie początki...
musisz udać się do sklepu z kasetką i przetestować inną karte na miejscu i powinno być dobrze.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
olej PQI.....to jedyna karta ktora mi padla....
SANDISK Kingston (jak dla mnie te dwie firmy ze wskazaniem na sandiska)
raczej dwie 1GB karty niz jedna 2GB (bezpieczniej)
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
pretec albo toshiba - też niezawodne i tańsze.
A co do toreb to lowepro mimo wszystko - mają ogromne doświadczenie w temacie - od kilkudziesięciu lat robią jedne z najlepszych plecaków wyprawowych itp... Mam od lat 10 nova mini I oraz od paru trekkera mini czy jak mu tam - tip top zwłaszcza trekker - nikt dopóki dolnej komory nie otworzę nie kuma że to plecak na aparat (((-;
 
ps1441  Dołączył: 27 Paź 2006
Re: Ratunku - Nowy k100d i juz kłopot
chemiczny napisał/a:
Witam i od razu proszę o pomoc;
Zakupiłem pentaxa i dzisiaj kupiłem do niego karte. PQI 2GB high speed (x150) i wlozylem do aparatu. Nie dziala -> aparat podaje Memory card error. CO robić - aparat nie obsluguje takich kart ? zrobilem formatowanie ale nie pomoglo. Czy to karta jest wadliwa i trzeba ją reklamować ...
Początki są zawsze trudne
Czekam szybko na wieści


Tylko dlaczego taki tytuł posta ? Po co kolega straszy potencjalnych nabywców aparatu? Problem jest z kartą, a nie z aparatem. Sensowny tytuł byłby "problem z kartą do K100D"

Pozdrawiam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ps1441, Vitaj - jak widzę pierwszy post.
Myślę, że Chemiczny rzucił taki tytuł, bowiem nie był wówczas pewien, co mu nawaliło.
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Re: Ratunku - Nowy k100d i juz kłopot
chemiczny napisał/a:
Witam i od razu proszę o pomoc;
Zakupiłem pentaxa i dzisiaj kupiłem do niego karte. PQI 2GB high speed (x150) i wlozylem do aparatu. Nie dziala -> aparat podaje Memory card error. CO robić - aparat nie obsluguje takich kart ? zrobilem formatowanie ale nie pomoglo. Czy to karta jest wadliwa i trzeba ją reklamować ...
Początki są zawsze trudne
Czekam szybko na wieści

Jak masz taką możliwość, to spróbuj ją "obsłużyć" czytnikiem formatując w PC, a dopiero potem spróbować formatu w aparacie. Jak czytnik też polegnie - karta do wymiany.
I też przychylam się do zdania Kolegów - nieciekawy temat w odniesieniu do meritum sprawy.

Pozdrawiam,
Piotr.
 
peteria  Dołączył: 04 Paź 2006
Propozycja
A może powinieneś wrzucić sobie nowego softa?
Prawdopodobnież nowy soft umożliwia używanie w K100D kart 2G i większych
Spróbuj
http://manufactura.home.pl/p-pl/portal.php
lub
http://www.pentax.co.jp/english/support/
Mam nadzieje, ze pomoże Ci nowy soft bo dodam, ze ja używam w K100D karty PQI x150 ale 1G i dziala bez problemu.
Pozwodzenia
Peteria
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
Re: Propozycja
peteria napisał/a:
Mam nadzieje, ze pomoże Ci nowy soft bo dodam, ze ja używam w K100D karty PQI x150 ale 1G i dziala bez problemu.
Pozwodzenia
Peteria


Już OK - Okazało się że karta była padnięta i dostałem nową (w sklepie który ma 19000 aukcji na allegro powiedzieli że to ich pierwsza 2Gb karta PQI która padła :) i to akurat na mnie padło. poza tym działa już i pokazuje że mogę zrobić 678 zdjęc :))) a to cieszy. Dziekuję za pomoc. Co do torby to podoba mi się lowepro ale wolę kaburę niż torbę i znalazłem coś ładnego Soligora. Jak kupię i potestuję to powiem co i jak. Pozdrowionka i proszę nie krzyczeć za tytuł wątku bpo myślałem że to aparat się skisił kupując super kartę z dożywotią gwarancja. (pretec i reszta była droższa apropos)
Maciek
 
ps1441  Dołączył: 27 Paź 2006
Michu napisał/a:
Ps1441, Vitaj - jak widzę pierwszy post.
Myślę, że Chemiczny rzucił taki tytuł, bowiem nie był wówczas pewien, co mu nawaliło.


Ja przeczytałem wszystko i wyszło mi, że w pierwszym poście nie dopisał, iż na karcie 256MB działa, co oczywiście sugeruje, że problem jest z kartą a nie z aparatem.

Jako, że w najbliższych dniach mam nadzieję stać się szczęśliwym posiadaczem K100D (tylko, że nie wiem czy kupić KIT z jednym czy z dwoma obiektywami) to stresują mnie wpisy o problemach z aparatem :-) . Dlatego zasugerowałem, żeby precyzyjniej tytuły postów dawać :-) , bo na zawał zejdę.
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
ps1441 napisał/a:


Jako, że w najbliższych dniach mam nadzieję stać się szczęśliwym posiadaczem K100D (tylko, że nie wiem czy kupić KIT z jednym czy z dwoma obiektywami) to stresują mnie wpisy o problemach z aparatem :-) . Dlatego zasugerowałem, żeby precyzyjniej tytuły postów dawać :-) , bo na zawał zejdę.


HEHEEh Aparat jest MIODZIO i kupuj :) Jeśli masz blisko do krakowa to stan z dzisiaj jest taki że leżą i czekają k100d z kitem za 2449 :) taniej nie znajdziesz. A aparat polecam mimo pechowego podejścia na początku o którym pisałem. I nie rozmyślaj już przypadkiem nad innymi. :)
Maciek
PS. zapomnialem dodać gdzie leżą :) Saturn galeria krakowska
 
ps1441  Dołączył: 27 Paź 2006
Do Krakowa trochę daleko. A w Warszawie tak dobrze nie ma :-( , chyba najtaniej około 2600, a jechać do Krakowa, żeby efekcie 50zł oszczędzić, to trochę szaleństwo :-)
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
Dabrow napisał/a:
A co do toreb to lowepro mimo wszystko - mają ogromne doświadczenie w temacie - od kilkudziesięciu lat robią jedne z najlepszych plecaków wyprawowych itp... Mam od lat 10 nova mini I


I ja nabyłem tę torbę bo jest szyta na k100d doublekita :) a mam zamiar się na wiosnę doposażyć w 50-200. Nie wiem tylko jak się sprawdzi w górach - chodzę z domem na plecach a to będzie wisialo przewieszone przez ramię :) pozdrawiam
Nova mini AW -> świetny jest ten pokrowiec przeciwdeszczowy - nie dość że skuteczny to jeszcze maskuje samą torbę co w podróży jest nieodzowne.
Maciek
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
chemiczny napisał/a:

I ja nabyłem tę torbę bo jest szyta na k100d doublekita


Jaki model tej torby wziąłes ?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
chemiczny napisał/a:
chodzę z domem na plecach a to będzie wisialo przewieszone przez ramię


Seria Nova ma od wewn. strony wszyte szlufki do pasa. Można napewno jakoś dopiąć do pasa biodrowego od plecaka i problem majtania z głowy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach