Arti  Dołączył: 20.04.2006
Kursy dla fotografów i operatorów kamer video kościelnych Cytuj
Nie wiem czy dobry dział, ale...
Gdyby to kogoś interesowało, to w dniach 14 i 28-stym listopada Kuria Bydgoska organizuje "Kurs dla fotografów i operatorów kamer video" dający prawo do focenia na ślubach itp.
Tutaj można szukać więcej informacji. Ja planuję wziąć udział. Ale to jeszcze czas zweryfikuje.

mic_kas  Dołączył: 11.04.2008
14 i 28 listopad... :->

Jakie pieniążki trzeba szykować za taki kurs?? Nie sądze żeby było co łaska... :-P

Dzięki faktycznie się walnąłem. 14 i 28 ale listopada ;-) . już poprawiam.
A jaki koszt, nie wiem. Jeszcze nie zgłębiałem tematu.

gilby  Dołączył: 28.02.2007
w Poznaniu 13 grudnia
http://www.archpoznan.pl/content/view/936/109/
ale musi być skierowanie od Proboszcza - nie można samemu się zgłosić.

gilby

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
gilby czy jak się nie jest formalnie z archidiecezji Poznańskiej to też się można przejść - może jeszcze w jakiś sposób bym sobie jakieś zaświadczenie załatwił (jak nie od proboszcza z mojej macierzystej parafii, to od znajomego który taką funkcję sprawuje)

papier zawsze może się przydać, szkoda tylko że takie utrudnienia w Poznaniu robią - z tego co się orientuję to w innych rejonach takich obostrzeń nie ma

gilby napisał/a:
ale musi być skierowanie od Proboszcza - nie można samemu się zgłosić.

A to osoba innego wyznania nie może zdjęć zrobić?! :shock:

Arti, w Poznaniu jak widać nie
musi zapinać choćby do Bydgoszczy ;-)

mic_kas  Dołączył: 11.04.2008
Może orientujecie się czy takie szkolenia w Lublinie się odbywają... bo Bydgoszcz i Poznań to ciut daleko... :-(

mic_kas,
1szy wynik z google dla zapytania "lublin kurs liturgiczny"
http://www.kuria.lublin.p...B3w_kamer_video

był w marcu, więc pewnie następny będzie w marcu 2009

opiszon, dzwoniłem w zeszłym roku do kurii (kurs w Poznaniu jest co roku w grudniu) i dowiedziałem się, że musi proboszcz skierować. Ja w Poznaniu w sumie też jestem nowy i nie wiem, czy mi proboszcz napisze jakiś papier.

gilby napisał/a:
Ja w Poznaniu w sumie też jestem nowy i nie wiem, czy mi proboszcz napisze jakiś papier.

jestem pewien że żaden poznański proboszcz mi nie podpisze, bo do żadnej parafii w poznaniu nie należę :-|
a z moim rodzinnym może być problem (nie najciekawszy typ z niego, za mną też specjalnie nie przepada - byłem dość długo ministrantem i lektorem - niepokornym ;-) )

ja jestem dosyć zdeterminowany, żeby pójść.
Pójdę do mojego proboszcza i zapytam.
Najwyżej do Bydgoszczy pojadę.

gilby

espresso  Dołączył: 30.04.2007
opiszon napisał/a:
jestem pewien że żaden poznański proboszcz mi nie podpisze, bo do żadnej parafii w poznaniu nie należę
a z moim rodzinnym może być problem (nie najciekawszy typ z niego, za mną też specjalnie nie przepada - byłem dość długo ministrantem i lektorem - niepokornym )
wybadaj temat, jakie ma upodobania. ogólnie w wielkopolsce to ponoć lubią chłopców, poszukaj atrakcyjnego, pewnie nie odmówi. Albo fajną kobitkę... :evil:

espresso, to nie wielkopolska, ale wiem jakie ma upodobania

małe dziewczynki - przyszedł raz do nas misjonarz (na rekonwalescencję po ugryzieniu węża w buszu) -> rozdmuchał sprawę - po paru miesiącach już nie był członkiem KK, natomiast biskup sprawę uciszył

a to było jakoś 8lat temu

dlatego raczej wolałby z nim nie pertraktować - nawet ślubu mi nie dawał (załatwiłem sobie innego proboszcza ;) - z outsorcingu), mimo że miałem w tej parafii

Arti napisał/a:
dający prawo do focenia na ślubach itp.
to chyba kawał jakiś, ustawa regulująca działalnośc gospodarczą określa jakie zawody wymagają licencji, zezwoleń, przynależnosci do elit (prawnicy, notariusze). Z pewnością żadnych przywilejów klerykom w tym zakresie nie daje, a kościół to miejsce publiczne, wystarczy zgoda zainteresowanych, czyli młodych na rejestracje ich wizerunku...

btw espresso, pamiętasz że mam koszulki dla Ciebie :?: :evilsmile:

Arti napisał/a:
A to osoba innego wyznania nie może zdjęć zrobić?!
tylko z wyznania ojca dyrektora...

[ Dodano: 2008-10-29, 16:40 ]
opiszon napisał/a:
espresso, pamiętasz że mam koszulki dla Ciebie
lada chwila...

espresso, tak czy inaczej, wolał bym nie usłyszeć od proboszcza, że nie pozwoli mi robić zdjęć i dopóki nie schowam aparatu, nie zacznie ceremonii.
Lepiej mieć papier. Nie robiłem zdjęć za kasę jeszcze, ale zrobiłem już kilka po znajomości. I raz mnie zapytał i gdyby nie świadek, który nagle wystrzelił, że jestem kuzynem pana młodego, to by mogło być nieciekawie.

Romi  Dołączył: 17.01.2008
Mogło.
Ja także bym sie zapisał na taki kurs.
Tylko w moim mieście o w/w kursie cisza jak po organiście... :mrgreen:

gilby napisał/a:
wolał bym nie usłyszeć od proboszcza, że nie pozwoli mi robić zdjęć i dopóki nie schowam aparatu, nie zacznie ceremonii.
ta, takim stwierdzeniem lejesz miód na ich serce. Sorki, ale to po prostu głupie.
ps. oczywiście jak sobie nie życzy to tak robisz aby nie było go w kadrze. Powiedzmy że ma prawo do ochrony wizerunku (sprawa w tym wypadku dyskusyjna, czy podlega, bądź co bądź jest osobą publiczną). Ale NIE jemu decydować czy można focić czy też nie). Może być jedynie sytuacja, że miejsce zabytkowe i nie wolno stosować lamp błyskowych (podobnie jak w muzeach). Ale światełko zastane jest i tak lepsze.

Skocz do: