szerszen  Dołączył: 13 Mar 2009
[szerszen] witam i prosze o ocene
Witam wszystkich serdecznie i od razu wrzucam kilka swoich fotek oraz proszę o ocenę.
Jako wstęp dodam tylko że od niedawna jestem właścicielem pentaxa k200d. Zdjęcia były wykonane kitowym obiektywem bo na razie niczego więcej się nie dorobiłem...na początek powinno wystarczyć.

1


2


3


4
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
1 - przepalony śnieg, kadr nijaki
2 - motyw pewnie smaczny ale fotografia marna
3 - twarz w cieniu, brak ostrości, bałagan w tle, przepały na włosach, modelka ładna :-)
4 - kadr może i poprawny ale mało ciekawy, niepotrzebne druty
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Typowe klapnięcia dla początkującego pstrykacza. Oglądaj prace innych i czytaj to co Ci ludzie napiszą a nauczysz się wielu rzeczy. Pamiętaj, dbaj o czystość i przejrzystość kadru chociaż wiem z doświadczenia, że czasem bałagan który udało nam się wcisnąć w kadr i błędy które w nim popełniliśmy widzimy dopiero po przeczytaniu krytyki :-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
igorkrupa napisał/a:
Typowe klapnięcia dla początkującego pstrykacza. Oglądaj prace innych i czytaj to co Ci ludzie napiszą a nauczysz się wielu rzeczy. Pamiętaj, dbaj o czystość i przejrzystość kadru chociaż wiem z doświadczenia, że czasem bałagan który udało nam się wcisnąć w kadr i błędy które w nim popełniliśmy widzimy dopiero po przeczytaniu krytyki :-)


100% racji. I oceniaj zdjęcia innych bo to też pomaga w nauce własnych umiejętności jak i cudzych.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
igorkrupa napisał/a:
chociaż wiem z doświadczenia, że czasem bałagan który udało nam się wcisnąć w kadr i błędy które w nim popełniliśmy widzimy dopiero po przeczytaniu krytyki :-)

oj, tez cos wiem o tym... dlatego nie przejmuj sie pierwszymi ocenami, trzeba troche po pysku dostac, zeby wiedziec, co robic, zeby wiecej nie dostac, jak sie nie nauczysz upadac, to sie nie nauczysz wstawac i pare innych takich...
na pewno duzo czytac i duzo ogladac, i prosic forumowa brac o pomoc w jakichs trudniejszych zagadnieniach.

edit:
a co mi tam, rzuce rada, mam nadzieje, ze reszta mnie poprawi, jesli naklamie :)
1. proponowalbym skupic sie na tym dlugim soplu lodu, mala glebia ostrosci, duzo intensywnej zieleni w tle, w obecnym kadrze za duzo wszystkiego
2. popracuj nad balansem bieli i staraj sie znalezc w potrawach jakis taki wyjatkowy szczegol, ktory zwroci uwage nawet najedzonego do syta grubasa
3. wyluszczone juz co i jak przez Marek
4. trzeba bylo poczekac, az jakas babulenka podejdzie do kapliczki, wtedy szybki sprint i zdjecie takie reportazowe z bliska z ciekawa perspektywa i w czerni i bieli...
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Powiem tak jak i moi poprzednicy,że nic ciekawego(za wyjątkiem modelki).Typowe pstryki świeżo upieczonego posiadacza lustrzanki.Zobacz jakie foty robi kulten(dla mnie wzór godny naśladowania),poczytaj poradniki,oglądaj i komentuj zdjęcia innych.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
andrzejb napisał/a:
Powiem tak jak i moi poprzednicy,że nic ciekawego(za wyjątkiem modelki).Typowe pstryki świeżo upieczonego posiadacza lustrzanki.Zobacz jakie foty robi kulten(dla mnie wzór godny naśladowania),poczytaj poradniki,oglądaj i komentuj zdjęcia innych.

kulten moze byc wzorem godnym nasladowania, ale moim zdaniem w zakresie obrobki zdjec... same kadry sa czyste i ladnie skomponowane ale gdyby nie ta obrobka to pewnie nie roznilyby sie zbyt wiele od innych tego typu dobrze zrobionych zdjec. :-)
 

z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
a'propos 4-ki - mnie bardzo zastanawia, dokąd ta droga prowadzi ;-) Tak sobie myślę, że może gdybyś spróbował obiektyw skierowac bardziej w prawo, uciec z motywem głównym z centrum i pokazac co tam się po prawej stronie dzieje?

Oglądaj, czytaj i eksperymentuj ;-)
Powodzenia!
 
szerszen  Dołączył: 13 Mar 2009
Dziękuję za wszystkie uwagi i rady, mam nadzieję że dzięki nim a także systematycznemu przeglądaniu zasobów forum jak i innych dostępnych prac już za niedługo będę mógł się Wam pochwalić lepszymi fotkami :)

A co do modelki to pewnie że bardzo ładna...to moja dziewczyna :)

z_miodem napisał/a:
a'propos 4-ki - mnie bardzo zastanawia, dokąd ta droga prowadzi ;-) Tak sobie myślę, że może gdybyś spróbował obiektyw skierowac bardziej w prawo, uciec z motywem głównym z centrum i pokazac co tam się po prawej stronie dzieje?


no niestety z prawej strony był dom w budowie, więc jeszcze bardziej popsuło by to zdjęcie :/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach