alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bez sensu z tymi bledami.

Zrobie jeszcze jeden test wieczorem, na trialu PS6 albo czyms takim

Sory.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Przygotowalem taki pakiecik: http://stefanski.one.pl/~alkos/varia/test.zip

Trzeba w palecie Akcje w PS kliknac "otworz akcje" i wskazac na plik "test.acn" , nastepnie otworzyc obrazek i wykonac na nim powyzsza. Jest tam "troche" bardziej nakomplikowane - w cholere operacji na warstwach, ciezkie efekty, zwiekszanie wielkosci do 10000pix...

Moj wynik: 26,5s na sprzecie (laptop):
Intel Duo Core 1,66 / 1GB 533 / 100GB 5400obr. / PS CS 2


Mój wynik: +-21 s płyta gl. Asrock 775i865, XP Pro SP2 + auto-łaty:
Intel Pentium D 915 2.8@3.1 / DDR 400 1 GB / 160 GB 7200 obr. / PS CS2

Dodane
Wyniki wg testu Micha: 0 (niemierzalny, wynik nastychmiastowy), 17'', 1'38''

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alternatywny Test Manualny.
To tak, gdyby nie do końca Alkos zdobył trial szóstego Szopa.
Resetujemy kompa. Odpalamy Szopa (i nic poza tym). Otwieramy obrazek (który złodziejsko pozwoliłem sobie ukraść Alkosowi i dodatkowo go okastrować).
W menu "Image" (obrazek) klikamy na opcję "Image size" (rozmiar obrazka?). Tam wpisujemy wymiary 30cm i rozdzielczość 300DPI (powinno wyjść 3543 piksela dla wysokości i długości - wymiary więc trochę większe od zdjęć z cyfry, więc to, co nas interesuje). Teraz: Klikamy na "OK" jednocześnie odpalając stoper/sekundnik w budziku. Zapisujemy czas.
Drugi test. mając tak powiększony obrazek klikamy w menu na zakładkę Filtrów. Wybieramy "Blur" (rozmycie?) i z rozwijającej się listy "Radial blur" (rozmycie promieniste). Ustawiamy: górny suwak do oporu w prawo (na 100), metodę "Spin" (obrót) i jakość "good" (dobra). I znów klikamy OK mierząc czas.
Trzeci test (wciąż na tym samym, rozmytym już obrazku). Wybieramy znów z menu filtry tym razem "Noise" (szum) i z rozwiniętej listy "Median" (Mediana). Znów suwak do oporu w prawo (wartość 100) i klikając OK mierzymy czas.
Wyniki podajemy następująco:
Pentium IV 2.4, 512 RAM, Windows 2K, Szop CS: 6s. / 47s. / 1m.38s.
Dobrze byłoby podać jaki to system - podobno XP jest szybszy od W2K a i wersja Szopa będzie miećznaczenie. Jeżeli ktoś się wstydzi - może nie podawać tych danych.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Intel Duo Core 1,66 / 1GB 533 / 100GB 5400obr. / PS CS 2

mniej niz 1s / 15s / 32s

Zauwaz, Michu, ze tutaj testuje sie przede wszystkim wydajnosc procesora, a przy masowej obrobce zdjec zasadnicza jest duza ilosc pamieci, a kiedy jej braknie - szybki twardy dysk... :-)

(dual core robi w PS niezla robote, nie ma co :-D )
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
kiedy jej braknie - szybki twardy dysk

zrobię testy, ale na moim archaicznym sprzęcie wyłoży się czasowo na wymiataniu na dysk. Wykończy mi ram, bo jet go całe 512MB (nie śmiać się) hardcorową informę uprawiam...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tref napisał/a:
[(...) ram, bo jet go całe 512MB (nie śmiać się) hardcorową informę uprawiam...


Jeszcze w maju miałem Celerona Tualatin 1200 MHz i 384 MB RAM-u.... Do PS 6 absolutnie wystraczający (mówię o zdjęciach, a nie otakich zestawach operacji, jakie zrobił Alkos). RawShooter i Bibble też nieźle działało, wiec nie ma co przesadzac ze sprzętem :roll: Aczkolwiek z drugiej strony, im lepiej, tym lepiej 8-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Laptop:
Intel Mobil 2.00 GHz / 1GB / 80GB 5400 obr / PS CS2 / XP Pro SP2 PL

1 s / 37 s / 1 min 47 s dla obrazka wysłanego przez alkos
1 s / 36 s / 52 s dla obrazka wysłanego przez Michu (ten okrojony)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tref - nie chodzi o nabijanie się - też mam starego dziadka i stąd pomysł tego testu - chodzi o to, by stwierdzić realnie co się otrzyma.
Alkos, Of kors. Tylko że ja przeważnie pracuje nad jednym zdjęciem. Zresztą co za problem zrobić dwa testy - wówczas wynik będzie jeszcze bardziej miarodajny.
A dual core daje czadu, nie da się ukryć. Pewnie dlatego mój wybó jakiś czas temu padł właśnie na niego.
Jutro rano zapodam swoje wyniki.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Alkos, Of kors. Tylko że ja przeważnie pracuje nad jednym zdjęciem. Zresztą co za problem zrobić dwa testy - wówczas wynik będzie jeszcze bardziej miarodajny.
A dual core daje czadu, nie da się ukryć. Pewnie dlatego mój wybó jakiś czas temu padł właśnie na niego.


Z doswiadczenia nie polecalbym sie jednak skupiac za bardzo nad procesorem... to rzecz drugorzedna. Przede wszystkim radze zainwestowac w tyle ramu, ile tylko na plyte wejdzie - bo jak przy ktorejs-tam operacji nad plikiem 10mpix PS zacznie korzystac z cache na dysku, to juz funkcjonalna mogila... i ci nawet tricore nie pomoze ;-) Niestety - HDD sa zdecydowanie najwolniejszymi elementami wspolczesnych komputerow.

W starej maszynie mialem Athlona 1600 i 2GB ramu. Kupilem laptoka z parametrami jak wyzej i co? I ostro mi sie dlawi, jak rzuce na ruszt 42mpix ze skanera w 16bitowej szarosci i zaczynam cos z tym kombinowac... Nastepna wyplata - bezdyskusyjnie dokupuje 1GB. Jakby wchodzilo, dokupilbym do 4ech.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos, miałeś okazję na swoim duo pomiętosić coś w Lightroomie? Jesli nie - czy mógłbyś? Też się za czas jakiś przymierzam do nowego kompa, i nie ukrywam, że ten wątek bardzo mi się podoba.... :)
Michu, wyniki Twojego testu podam zaraz, kompa restartnę tylko.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
alkos, miałeś okazję na swoim duo pomiętosić coś w Lightroomie? Jesli nie - czy mógłbyś?


No wlasnie, ciekawe czy duo przyspiesza reakcje Lightrooma przy mieszaniu suwaczkami. To powinno byc natychmiastowe, bo to lekkie zamrozenie objawiajace sie chwilowa nieostroscia zdjecia utrudnia obrobke.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
test Micha:
3s / czekałem 2 minuty i mi się znudziło / ...
Laptop:
Celeron 2.6 / 1GB / HDD 30GB prawie cały zapchany (ale nie używał dysku przy tym blurze) / XP Home / PS 6

[ Dodano: 2006-10-29, 17:56 ]
dan napisał/a:
No wlasnie, ciekawe czy duo przyspiesza reakcje Lightrooma przy mieszaniu suwaczkami. To powinno byc natychmiastowe, bo to lekkie zamrozenie objawiajace się chwilowa nieostroscia zdjecia utrudnia obrobke.

Mi najbardziej humor psuje nie chwilowa nieostrość zdjęcia, ale w ogóle opóźnienie/przycinanie się w ciąganiu suwakami. Nie jakoś strasznie, ale myślę, że przy natychmiastowej reakcji programu oszczędziłbym sporo czasu.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Lightroom jest wygodny, ale:
- żeby zmieniać parametr za pomocą kółka myszy, najpierw trzeba klknąć w dany suwak - w Bibble wystarczy najechać nad suwaczek ,
- ekspozycja kółkiem myszy zmienia sie co 1EV - przeciąganie suwaczka się haczy, więc dokładność jest umowna,
- trochę mi przeszkadza konieczność przesuwania pionowego palety narzędzi - ideałem byłoby definiowanie ulubionych narzedzi dostepnych bez przesuwania palety, albo palety przełączalne (pobobnie jak w Bibble).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
2xP III 933 MHz, 1G RAM, CS, W2K:
1s. / 42s. / 2m.10s.

PIV 1.7GHz, 512 RAM, Elements1, W2K:
1s. / 1m. 36s. / 6m. 58s.

Trudno wyczuć, czy silnik Elementsa jest okrojony. Ale jeśli nie, to maszyna dwuprocesorowa w Szopie wymiata. (wziąwszy pod uwagę zasłużony wiek tego kompa).
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nie jestem specem od komputerów, ale czy przypadkiem nie zapomnieliśmy o karcie graficznej i jej wpływie na pracę programów graficznych?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
czy przypadkiem nie zapomnieliśmy o karcie graficznej i jej wpływie na pracę programów graficznych


Nie zapomnielismy - karta graficzna na sprawnosc programow bitmapowych nie ma zadnego znaczenia :-) Co innego w 3D...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Alternatywny Test Manualny.
Dobrze byłoby podać jaki to system - podobno XP jest szybszy od W2K a i wersja Szopa będzie miećznaczenie. Jeżeli ktoś się wstydzi - może nie podawać tych danych.

A ja dostałem ciekawe wyniki:

natychmiast / 1m55s / 18s

Core Duo 2 2.13GHz / 2 GB RAM / WinXP / PS 6
Środkowy test (blurowanie) ciągnął się jak flaki z olejem, a użycie procka nie przekraczało 52%, RAMu - 40%. Przy trzecim etapie proc dostał w dupę maksymalnie (100%), co widać po wyniku. Podejrzewam winę PS6.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zainstalowałem dzisiaj PS CS2 Trial, podaję aktualne wyniki:
natychmiast / 13s / 19s

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach