wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
wymiana gabek w superA
jestem od niedawna szczesliwym posiadaczem superA w pieknym stanie (dzieki Spiner:) ) ale... musze w nim wymienic gabeczki amortyzujace klapanie lustra... bo ciagle nowe klaczki odpadaja...
i tu mam pytanie do Was - jak samemu wymienic je? tzn skad wziac dobra gabke itp
a jesli sie nie da itp, to gdzie w krakowie oddac mojego skarba do serwisu?
i tak btw - czy wycieranie bawelnianym patyczkiem do uszu matowki nie zaszkodzi jej?
pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Re: wymiana gabek w superA
wawer1 napisał/a:
jestem od niedawna szczesliwym posiadaczem superA w pieknym stanie (dzieki Spiner:) ) ale... musze w nim wymienic gabeczki amortyzujace klapanie lustra... bo ciagle nowe klaczki odpadaja...
i tu mam pytanie do Was - jak samemu wymienic je? tzn skad wziac dobra gabke itp
a jesli się nie da itp, to gdzie w krakowie oddac mojego skarba do serwisu?


Witaj,

Gabki pewnie daloby rade wymienic, ale mysle, ze lepiej to zrobic w serwisie, bo koszt podobno niewielki. Jesli gabka jest w stanie "klejacym" to lepiej sie do niej nie dotykaj. Jej odlamki moga upaprac lamelki migawki i matowke.

wawer1 napisał/a:

i tak btw - czy wycieranie bawelnianym patyczkiem do uszu matowki nie zaszkodzi jej?
pozdrawiam

Nie powinno. Ja sam czyscilem w ten sposob matowki w moich sprzetach.
Najpierw dokladnie przedmuchaj ja gruszka. Dopiero pozniej uzyj patyczkow. Trzeba robic to bardzo ostroznie i nie przyciskac za mocno. Warunki do takiego czyszczenia powinny byc sterylne. Strzel sobie setke, dla uspokojenia ruchow i uzywaj chuchniec do czyszczenia. Pamietaj, ze robisz to na wlasna odpowiedzialnosc :->

Jesli na matowke dostala sie klejaca gabka, to w zadnym wypadku jej nie ruszaj! Niech zrobia to w serwisie. Ja chcialem usunac ja stamtad patyczkiem i pieknie ja rozmazalem. Pomogl spirytus, ale zbyt mocno przyciskalem (gabka zmienila sie w klejaca maz) i zniszczylem matowke. Czeka mnie wymiana w serwisie.

To sie tyczy matowek, ktore sa sliskie od strony komory lustra. Podobno nie wolno dotykac tych, ktore sa od tej strony matowe. Tak gdzies przeczytalem. Sprawdz, jaka masz w super A.

Powodzenia!

 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witam,

ja mam w moim ME gabke z jakiejs paczki - taka do wykladania scianek, wazne, ze jest czarna i matowa. Z mocowaniem nie bylo problemow, poniewaz klej ze starej gabki zostal, tylko sama gabka sparciala. Wymiana jest malo inwazyjna i moim zdaniem do zrobienia samemu, serwis zedzre nie wiadomo ile, a przyciecie samemy kawalka gabki nie jest wielkim wyzwaniem ;)
Co do patyczka, to zawsze lepiej przedmuchac niz dotykac czymkolwiek, ale patyczek nie powinien sam w sobie nic uszkodzic (dopoki nie docisniesz pod nim mocniej kaiegos ziarenka piasku np.).

Pozdrawiam,
J.

P.S. Widze, ze mialem szczescie, bo moja gabka w stanie rozmazywalnym zeszla jednym pociagnieciem szmatka i zostal sam klej...
 
tawil81  Dołączył: 11 Maj 2006
do Wawer1. ja naprawiałem w Krakowie na ul.Czapskich.polecam i pozdrawiam.
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
tez w ME wymieniałem gąbkę, u mnie zeszło wszystko razem z klejem wyczysciłem miejsce gdzie był klej nowa gąbka i budapren i działa wyśmienicie. Uszczelnienie tylnej ścianki też wymienilem tu pomogła aksamitka ponieważ korpus juz nie był dość szczelny i zaświetlał film teraz jest git i juz od dawna cieszę się jak dziecko z ME.
pzdr
sebostek
 
Arkadiusz Antos  Dołączył: 07 Maj 2006
Czeœć,

W moim ME Super sam zainstalowałem gšbkę. Wycišłem odpowiedni pasek z gšbki zabezpieczajacej z jakiegoœ opakowania (znalazłem takš odpowiednio miękkš, a jednoszeœnie sprężystš) i przykleiłem za pomocš taœmy dwustronnie klejšcej, takiej dobrej jakoœci, która może przenosić obcišżenia. Działa już dwa lata, nic się nie odkleja.

pozdrawiam,
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Niestety stalo sie:/, przed przeczytaniem Waszych odpowiedzi zdazylem troche zapackac matowke odpadajaca gabka:(. oddalem do serwisu na Czapskich. Nowe gabski sa oki, niestety tego co napaskudzilem nie udalo sie odczysic, ale nie jest zle... no i dobrze ze oddalem do serwisu, bo sam bym katowal matowke ile wlezie, a tu sie okazalo, ze dwa paprochy sa z drugiej strony...:(. ps. wymiana gabek + czyszczenie mat. kosztowalo mnie 50zl.
Dzieki za odzew i rady:).
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
podepne sie pod temat, zeby nie zaklada nowego. wie ktos z was gdzie taki zabieg wykonac mozna we wroclawiu? chodzi mi o wymiane gabki, bo moja juz calkiem w strzępach:-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
MvA napisał/a:
wie ktos z was gdzie taki zabieg wykonac mozna we wroclawiu? chodzi mi o wymiane gabki, bo moja juz calkiem w strzępach:-)

Najbardziej chwalony jest serwis na ulicy Psie Budy (wejście od strony Kazimierza Wlk.).
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
o dzieki djack, juz myslalem ze nikt nie wie;-). sprawdze ich:)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
wawer1 napisał/a:
jestem od niedawna szczesliwym posiadaczem superA w pieknym stanie (dzieki Spiner:) )


No ciesze sie, ze Ci sie podoba:-) Kurka - sam musze w swoich sprzecikach wymienic gabki - zalatwiam gabke ale jak w ciagu tygodnia-dwoch nie kupie to musze znalezc jakis serwis... moze wysylkowo...;-)

Pzdr
Spinner
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
MvA napisał/a:
o dzieki djack, juz myslalem ze nikt nie wie;-). sprawdze ich:)
nie idz tam, gościu ci zaproponuje taką cenę że wyskoczysz z majtek
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
no dobra. to moze ktos zna jakies inne miejsce? sprawdze cene w tym serwisie poleconym przez djack'a i jak niczego innego nie znajde to bede zmuszony skorzystac z ich uslug. no trudno najwyzej wipije pare :-B :-B mniejw tym miesiacu :mrgreen:
 
wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
wymiana gąbki amort.lustro-gdzie ją kupić?
Serdecznie witam wszystkich czytających.Kupiłem pentaxa super A.Sprzedajćy zapewnił mnie,ze gąbka amortyzująca jest w bardzo dobrym stanie.Kiedy rozpakowałem paczkę to stwierdziłem,że gąbki amortyzującej nie ma.Sa tylko jej nędzne resztki.Nie chce się bawić w odsyłanie ,gdyż aparat po za tym mankamentem jest ok.Prosze Was o pomoc dot.gdzie nabyć niezbędny pasek/trochę na zapas/i jak to szybciutko zrobić.Nie powinienem mieć poroblemu bo pracowałem jako ślusarz i tokarz.Za okazaną mi pomoc z góry dziekuję.Henryk S.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A ja mam pytanie, czy jest to tylko jedna gąbka? Przykleiłem podłużny pasek przed matówką i się zastanawiam, czy nie powinienem jeszcze kawałka przyklejać do takiej blaszki pod lustrem... :roll:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Stachu, jedna z" blaszek" jest amortyzatorem pneumatycznym (ME s,super A).Nie klej tam.

[ Dodano: 2008-05-15, 06:09 ]
wiosna77 napisał/a:
Prosze Was o pomoc dot.gdzie nabyć niezbędny pasek/trochę na zapas/

wiosna77, "chwilę temu" była na forum "akcja gąbkowa" - chyba wszyscy chetni obkupili się na duży zapas.Nie wiem,skąd jesteś,ale pewnie w twojej okolicy znajdzie sie ktoś,kto zanabył i chętnie :evilsmile: sie podzieli.Jakby co,to mam nadwyzkę i chetnie udostepnię Ci fragment(odezwij sie wtedy na PW).
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
W MV ta blaszka nie jest amortyzowana. Chyba nic się nie stanie, jak ją zakleję gąbką, ale nie wiem, czy w tedy obraz w wizjerze będzie taki, jak ma być... :roll:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Stachu,może jednak zaufaj producentowi... ;-) Gąbka może przemieścić lustro o jaki ułamek milimetra,a wtedy ostrośc będzie sie ustawiać "inaczej".Kiedyś miałem w rękach praktikę VLC 3,która miała przemieszczone lustro i nie dawało się ustawic ostrości.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
MarWoj napisał/a:
może jednak zaufaj producentowi... ;-)

No właśnie chcę, tylko nie wiem, jak to producent zrobił ;-) . I cały mój problem polega na tym, czy producent tam wklejał jakąś gąbkę, a mi odpadła, czy od nowości jej nie było.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Stachu napisał/a:
producent tam wklejał jakąś gąbkę, a mi odpadła,
Byłyby ślady przecież...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach