dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Stachu,
przejżyj insrtukcję naprawy, może tam znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.

http://www.pentax-manuals...perprog_man.pdf

Moja sugestia - wydrukuj strony z rysunkami części (szczególnie "komora lustra") i szukaj w spisie.
Fakt, jest tam trochę tego drobiazgu ... :evilsmile:
 
wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
MarWoj, Szanowny kolego .Prosze o wsparcie do trzech pentaxów.Może ja w przyszłosci będę mógł sie odwdzięczyć.Henryk Słodziński 57-200 Ząbkowice Śląskie osiedle XX lecia 37m18

[ Dodano: 2008-05-23, 17:31 ]
Serdeczne podziekowania dla kolegi MarWoja za przesłanie z czystego serca, ładnego kawałeczka gąbki do zamortyzowania lustra w moich pentaxach.Pozdrawiam Wszystkie koleżanki i kolegów po lufie obiektywu.Henryk. :-B :-B :-B :-B :lol:
 

sTaHCu  Dołączył: 08 Cze 2008
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Superprograma i chcę wymienić w nim gąbkę, czy jest ktoś z Krakowa, kto mógłby udostępnić kawałek gąbki za jakiegoś browarka? :-B
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Mam kawałek gąbki i często bywam w stołeczno-królewskim mieście centusiów ;-) Ale w sierpniu to nie wiem którego będę w Krk.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
sTaHCu,jeśli to pilne,to moge Ci wysłać .Daj info na PW.
 

sTaHCu  Dołączył: 08 Cze 2008
Dzięki MarWoj, za dorodny kawałek gąbki :mrgreen: :-B

Gąbka wymieniona. Od razu widać różnicę :mrgreen:
Zostało mi jeszcze sporo tej gąbki więc jeśli ktoś by potrzebował to chętnie się podzielę.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
Z ciekawostek ebaja:
sprzedawca http://myworld.ebay.com/pentaxrepairs/ naprawia wszelakie analogi,
(LX's, MX's, 6x7's, Spotmatic's, ME's, ME Supers, Super Programs, Program Plus, ES's, ES II's, K1000's, K2's, KM's, KX's, K Models thru H3v's)
koszt to "The repair cost is 50.00 for labor, and 5.00 for light seals and mirror bumper for a routine repair on all manual SLR's. "

Ktoś może kojarzy / próbował ?
W sumie wysyłka tania nie jest, ale czytając czasem o kosztach napraw LX'a....
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Hej,
powiedzcie, z kąd bierzecie te gąbki?

właśnie się zorientowałem, że w moim ME S gąbka przestaje istnieć,
i zastanawiam się, czym ją zamienić.

Można taką kupić gdzieś w rozsądnej cenie?

Zastanawiam się, czy gdybym wymienił na kawałek karimaty, lub podkładki od myszki,
to czy to będzie trwałe przez kilka lat :).
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Volender, podkładki są ponoć niezłe. Ktoś też polecał jakąś gąbkę w arkuszach sprzedawaną w Empikach po kilka złotych. Nazwa na etykietce go było coś na "g".
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
volender, podkładki pod myszki polecam, ale nie na kleju tylko na zwykłej taśmie dwustronnej z papierniczego-łatwo będzie w przyszłości wymienić :-) a trzyma się naprawdę mocno, trzeba tylko oczyścić całkowicie stary klej :-)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Ja do Mego ProgramA przykleiłem taką różową :D
 

rudi  Dołączył: 10 Wrz 2008
Może to laickie pytanie ale uważam się za laika więc w 100 % uprawniony - a kolor gąbki nie będzie miał wpływu na maszynę ? We wszędzie są fabrycznie czarne - czy tylko taka gąbka była "jedyną słuszną" ?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
hmm... chyba do komory lustra daje się wszystko czarne/matowe, żeby tłumiło ewentualne odblaski.
Ale fakt, że jak się naświetla zdjęcie, to lustro zakrywa tą gąbkę, więc nie powinno to mieć większego znaczenia.

Ja jednak skłoniłem się do ukradzenia kawałka gąbki z podkładki pod myszkę,
a że nie udało mi się w 100% wyczyścić aparatu ze starej gąbki, to zamiast taśmy dwustronnej,
użyłem butaprenu.
Jak na razie działa :-) .
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
volender napisał/a:
nie udało mi się w 100% wyczyścić aparatu ze starej gąbki

Też z tym miałem problem, ale wyskrobałem ile się da gruba igłą od szczykawki a resztę(właściwie sam klej)zmyłem bez acetonowym zmywaczem do paznokci :-)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
a ja mam swietną taśmę 2stronna do przyklejania gąbek, jak by Ktoś chciał to pw ;p Trzyma dobrze nawet na nierównej powierzchni.
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
TomaSzSz, no taką świetną też mieli w castoramie, ale kosztowała 10zł a ta mniej świetna 2zł i trzyma super ;-) a w razie czego problemu z wymianą nie będzie :-)

[ Dodano: 2009-05-04, 23:03 ]
a parę kropli zmywacza i patyczki do uszu miałem za darmo :-P
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Próbowałem zmywaczem, i guzik dał ;].
Nitro niestety brak (siostra wypiła pół litra :mrgreen: ).

Pomyślałem o nożyku tym z wymiennymi ostrzami, ale szkoda mi było drapać po matowej komorze lustra.
Także skończyło się na kleju, i na szczęście nie upaćkałem matówki :-) .
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
volender napisał/a:
(siostra wypiła pół litra :mrgreen: )

moja okazała się hojniejsza :mrgreen:
Dodam jutro zdjęcie tego cuda co rozpuszcza klej :-)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
apioo, Twojej siostry (foto) ? 8-)
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
volender napisał/a:
Twojej siostry (foto) ?

<lol>
czy ja napisałem, że rozpuszczałem klej swoją siostrą :?: :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach