volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
rozpuszcza klej, nogi wiodczeją, w głowie się kręci i zatraca zmysły ;-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Jako rozpuszczalnik wszelkich klejów od taśm samoprzylepnych, dwustronnych najlepsza jest benzyna ekstrakcyjna, która nie zmywa lakierów. Nadaje się nawet do usuwania taśmy dwustronnej, którą przykleja się zdjęcia na planszach. Trzeba tylko uważać, żeby nie był to jakiś rozpuszczalnik o takiej nazwie, ani benzyna do zapalniczek, bo jest tłusta. Ja to rozpoznaję po zapachu - ta dobra ma czysty, przyjemny zapach benzyny, a szajs śmierdzi jakąś chemią. Przyklejałem gąbki w moim Olku, więc "wypraktykowałem."
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
volender napisał/a:
rozpuszcza klej, nogi wiodczeją, w głowie się kręci i zatraca zmysły

Nie, nie, nie,....to po acetonowym a przecież pisałem wyraźnie, że ma być bezacetonowy ! :-P
O taki:
 
Kn0r3k  Dołączył: 08 Lip 2008
A ma ktoś jakiś pomysł czym potraktować resztki gąbki na matówce? Bo mam jeden aparat w ten sposób potraktowany, benzyną ekstrakcyjną ładnie zmyłem resztki kleju i pozostałości gąbki w komorze lustra ale matówki sie boje tym traktować. A izopropanol nie daje rady ;/
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Może się mylę, ale benzyna ekstrakcyjna nie powinna ruszyć plastików. Aceton - tak, tri - tak, eter - tak, chloroform - ten to dopiero rozpuszcza, ale benzyna (czysta) nie powinna (chyba, że kupi się coś o tej nazwie, a w środku jest rozpuszczalnik - czystą ekstrakcyjną powinni mieć w laboratoriach analitycznych).
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
technik219 napisał/a:
benzyna ekstrakcyjna nie powinna ruszyć plastików

na pewno nie rusza

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach