luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Fotografia ptaków.
Dział przeznaczony fotografii ptaków. Wrzucamy zdjęcia, dyskutujemy o potrzebnym sprzęcie.
Ja jestem goły w tym temacie, z chęcią się podszkolę.

Czy z fa 70-200 coś wskóram?

Proszę o zdjęcia wykonane obiektywem do 200mm, i powyżej 200mm.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Luhso, znasz http://www.fotoprzyroda.pl ? Jeżeli nie, to polecam. Też mam zamiar się pobawić w fotografię przyrodniczą. Pozostaje "tylko" wykuć zwyczaje i znaleźć siedliska kilku zwierzaków, zbudować dobrą czatownię, kupić Sigmę 100-300 f/4 i jazda :mrgreen:
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Czytałem. Ale tam wysoko budżetowo stoją. Se swoim szkolnym portfelem, na tą sigmę mogę sobie popatrzeć.
 

KITT  Dołączył: 28 Lip 2008
Ja napalałem się na sigmę APO 70-300 albo podobnego tamrona ale więcej byłoby pewnie mydła niż ptaka... :roll:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
luhso, wszystko zależy od tego co masz zamiar z tymi zdjęciami ptaków robić. Jeśli dla przyjemności, dla siebie to i tamron 70-300 (może z jakimś telekonwerterem) czy jakiś inny podobny wystarczy. Jeśli jednak chciałoby się tym zająć na poważnie (niekoniecznie powiedzmy zawodowo czy dla pieniędzy, ale np. z myślą o wystawach, publikacjach itp.) to już niestety "szkolny portfel" może okazać się za chudy, bo niestety potrzeba (ogólnie pisząc) jasnego, dobrego szkła.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Luhso, ja jako student też nie mam zbyt wiele kasy. Może za dowodzik starczy fakt, że na cyfrankę zbierałem ogółem prawie 5 lat... Ale może uda mi się znowu złapać coś, co wcisnę w grafik między zajęciami i kiedyś zarobię na tę Sigmę... Hmm, czy Ty też przypadkiem nie możesz nieco dorobić? Mam wrażenie, że próg to 16 lat, które ukończyłeś wedle profilu ;-)

A poza tym im większa wiedza, tym mniejsza konieczna ogniskowa, więc póki nie ma długiego szkła, można się uczyć. Zawsze to jakaś droga do celu.
 

kinemator  Dołączył: 29 Wrz 2008
Zdjęcia robione we wrocławskim zoo - obiektyw SMC DA 50-200:


A to w parku:
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Owszem, dorabiam. (16 lat). Lecz jeszcze kadyszkę trzeba przez jakiś czas spłacać. ;)

Zdjęcia dla mnie. Ale nie lubię lipy.


kinemator, Ostatnie nieostre. A było by niezłe.
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
kinemator, ale to są cropy :cry:
luhso,
Cytat
Czy z fa 70-200 coś wskóram?

Nie bardzo :-(
Trzeba Ci porządnej lufy: 300-500mm.
Z 200-250mm uzyskasz coś takiego, więc na pewno Ciebie nie zainteresują - jesli chciałbyś fotografować dziką naturę, a w szczególności ptaki.
 

KITT  Dołączył: 28 Lip 2008
quasi napisał/a:
Z 200-250mm uzyskasz coś takiego
Ech te ptaszyska.. Faktycznie,spłoszyć łatwo a szuka się przeważnie długo (przynajmniej w lesie).
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Wszystko zależy od miejsca gdzie będziemy robić. Czasami i 300mm w Kadyszce wystarcza... http://kapar.deviantart.com/gallery/#Nature
 

KITT  Dołączył: 28 Lip 2008
Robione DA ze stopki?
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
wiewiórki i kowalik tak, pierwsze ptaki Panasem Fz30
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
A z 135mm, z ok. 5metrów to tylko tyle.

 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Thrackan dobrze radzi:
www.fotoprzyroda.pl
Ja doradzę jeszcze
www.fotografia-przyrodnicza.art.pl

Oba te adresy to strony list dyskusyjnych fotografii przyrodniczej. Pierwsza jest bardziej ogólna, druga jest bardziej zdominowana pzrez najlepszych polskich ptasiarzy (aczkolwiek świetnych zdjęć o innej tematyce też dużo można na niej znaleźć). A jeśli chcecie się przekonać o poziomie, to proponuję zajrzeć np. pod link
http://www.fotografia-prz...50&zdjecie=1041 - zdjęcie które w tym roku wygrało kategorię w prestiżowym organizowanym przez BBC konkursie Wildlife Photographer of the Year 2008.
W galerii listy można znaleźć takie nazwiska jak Jurek Grzesiak (młody chłopak, a już wiele nagród w prestiżowych konkursach międzynarodowych), Artur i Saturnina Homan, Henryk Janowski, Marcin Karetta, Grzegorz Leśniewski. Dla miłośnika fotografowania ptaków obejrzenie ich zdjęć to lektura obowiązkowa:-)
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Przedstawiam parę fotek ptaków - wykonanych obiektywem Pentax FA 300 mm f 4,5 z Pentaxem K10 i Pentaxem MZ-6.

Kruki


Myszołów


Puszczyk




Więcej na mojej stronie w folderach " fauna " i " ptaki "
http://www.odziwo.budhelp.com

Pozdrawiam . Sławek
 

KITT  Dołączył: 28 Lip 2008
Marek Wyszomirski napisał/a:
http://www.fotografia-prz...50&zdjecie=1041
Fakt, widziałem już gdzieś...
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
To cóż. Niestety narazie na lufę powyżej 300mm mnie nie stać. Chociaż, nie wiem, czy 300mm i jakiś dobry telekonwerter.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
tamron 18-250, ogniskowa 250, f:11



i ten sam tamron, ogniskowa chyba 130mm

 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Informacyjnie istnieje podobny temat o ptaszkach TUTAJ :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach