duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Marek, fajne strzały!

Tu modraszka z mazurkiem:
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Krogulec

 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
fajny krogulaszek :-) ostatnio pod moim karmnikiem siedział sobie piękny samiec - i , oczywiście, jak raz nie miałem aparatu, a był w odległości 3-4 m ( siedziałem w samochodzie ). Ale w końcu go dostanę ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skoro już epatujemy się okrutnymi zdjęciami natury, to może takie zdjęcia młodej samicy krogulca po udanym polowaniu na gołębia miejskiego:


 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Marek :-B

Dla równowagi coś sielskiego i swojskiego ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Marek i Color - piękne zdjęcia! Nie fotografuję ptaków ale zapytam - jakimi obiektywami?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakaranda, dzięki! :-)
W moim przypadku to najczęściej DA* 300/4 + HD Rear TC 1,4x.

Color, fajna bogatka. Ja dla uspokojenia atmosfery dodam coś sielskiego znad wody: :-)



 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Twój zestaw Marku to moje marzenie. Pięknie łabądki uwieczniłeś.
Ptaki rzadko udaje mi się chwycić w kadr. Tutaj było bardzo ciemno i padał śnieg, DA 55-300 nie dawał rady, a najjaśniejsze i najdłuższe u mnie w plecaku szkło to Tamron 90 makro :-D
Potem już tylko konkretny crop i jest...
Eeehhh...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Color, dzięki za dobre słowo! :-B
DA 55-300 miałem i trochę zdjęć tym obiektywem udało mi się zrobić. Warto jednak przeskoczyć na DA*300/4 i ewentualnie TC 1.4x jeśli interesuje Cię fotografia przyrodnicza i pozwalają finanse. Jakość bez porównania lepsza niż jakikolwiek budżetowy i nie tylko budżetowy zoom. Zdaje się, że żaden producent sprzętu foto nie daje w takiej cenie tak dobrego optycznie szkła, o tej ogniskowej i światłosile. :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Marek, Color - dziękuję za informacje. Spodobała mi się szczegółowość zdjęć. Ten DA*300 sporo waży. Łabędzie piękne i ładnie rozmyte tło.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
Ten DA*300 sporo waży.

Raczej typowa waga jak na pełnoklatkowe szkło 300/4. Dla porównania niepełnoklatkowy Olympus 300/4 waży o 200 gramów więcej i jest o ponad 4 cm dłuższy. ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Ale do Nikona jest 300mm f4 z soczewką Fresnela, który waży chyba niecałe 700g (ale też proporcjonalnie więcej kosztuje).
Muszę patrzeć na wagę, bo mam problemy ortopedyczne po wypadkach. A to, co najbardziej lubię fotografować, to ze statywem nie bardzo się da. Te 1070g nie jest jeszcze tak straszne jak zoomy 1400g czy 1700g. :cry:
Marek i Color - poproszę o kolejne zdjęcia :-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
IMGP3007 by Tomasz C, on Flickr
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lotny zwiastun burzy ?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
dybon, minimalistyczne. ;-)

Jakaranda napisał/a:
Marek i Color - poproszę o kolejne zdjęcia :-)

Proszę bardzo. Tym razem takie maleństwo z irokezem: ;-)




 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Marek - jakie śliczne maleństwo!
Z przyjemnością oglądam zdjęcia w tym wątku. Też kiedyś próbowałam fotografować ptaki ale po kolejnych niepowodzeniach odpuściłam sobie. Takie wykopane z zapasowego dysku.




i z Hitchococka
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Marek, śliczne :-B
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Jakaranda, wydaje mi się, że jak we wszystkim tutaj też potrzeba cierpliwości. Mając taki sprzęt jak Marek na pewno jest łatwiej, ale takich zdjęć jak te wyżej zapewne na codzień nie robi ;-) Twoje z mewami fajnie uchwycone :-B

Spotkanie na jednym drzewie:
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach