iwasherebefore  Dołączył: 30.10.2016
Ja tam nie zmieniam systemu, tylko gaworzę co by było gdybym polubił tą tematykę zdjęć i czy bym miał cierpliwość do manualnego przestawiania.
Jak wspomniałem nie mam obiektów. Na swoim 55-300 próbowałem bezskutecznie działać manualem. Ale to ciemne szkiełko a ja wolę działać na max 800 iso.

Ws obróbki kwestia przyzwyczajenia i umiejętności. Ja muszę w tym polu popracować. ;-)

Powracając do wątku: Twoja mewa z 2011 niszczy wszystko. Genialne ujęcie.

Apas  Dołączył: 26.01.2007
iwasherebefore napisał/a:
Ja tam nie zmieniam systemu, tylko gaworzę co by było gdybym polubił tą tematykę zdjęć i czy bym miał cierpliwość do manualnego przestawiania.
Jak wspomniałem nie mam obiektów. Na swoim 55-300 próbowałem bezskutecznie działać manualem. Ale to ciemne szkiełko a ja wolę działać na max 800 iso.

Ws obróbki kwestia przyzwyczajenia i umiejętności. Ja muszę w tym polu popracować. ;-)

Powracając do wątku: Twoja mewa z 2011 niszczy wszystko. Genialne ujęcie.

Dzięki :-B - ale to zasługa mewy. Ja tylko nacisnąłem guziczek :-D
Co do reszty - jeśli starym i ciemnym manualem się da, to jak masz AF to da się jeszcze bardziej. Jest poza tym cała masa technik, których możesz użyć fotografując ptaki w locie, ryby w 'pływie' czy tygrysa w ataku i nie są to techniki uzależnione od 'techniki' w ręku, tylko raczej umiejętyności w głowie. Mnie kiedyś też każdy ptak uciekał albo objawiał się jako rozmazana plama, niezależnie od sprzętu, którego używałem. A potem spotkałem ludzi mądrzejszych ode mnie i posłuchałem ich rad. Tylko tyle - choć za ptakoroba nadal się nie uważam, są na tym forum duuuuużo lepsi ode mnie w tej materii :-D

fotopentax  Dołączył: 05.09.2006
plwk napisał/a:
Spacer z psem lepszy niż z wszami.

Pentaksem się fotografuje pomniki ptaków, ostatecznie może być rzeźba antyczna.

W takim razie od jutra przestawiam się na fotografowanie rzeźb antycznych.
A na razie puszczyk uralski, zdjęcia też z tego lata.
W lesie było dość ciemno - fotki na 1/25 sek ; na ISO 800 ; obiektywem Pentax Da 300 ; z ręki ale zza krzaków.

fotopentax, piękny. I trudny do wypatrzenia - kiedyś, dawno ustrzeliłem na filmie jeszcze, ale czysty przypadek to był, żem go dostrzegł :-)

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Ten drugi super.

Tomek B.  Dołączył: 07.01.2012
fotopentax Super zdjęcia. Drugiego puszczyka aż się chce przytulić :-P

Tomek B. napisał/a:

Odradzam, bywają wredne :mrgreen:
Opiekowałem się kiedyś przez 10 dni pisklęciem sowy uszatej, wypadłym z gniazda i porzuconym - zanim było dla niego miejsce w azylu dla ptaków drapieżnych gdzie zostało rehabilitowane do życia na wolności. Jeeezu, ale mi ta cholera dała popalić (że o wyżarciu półrocznego zapasu myszy dla sporej hodowli węży nie wspomnę... :evil: )

Apas napisał/a:
fotopentax, piękny. I trudny do wypatrzenia - kiedyś, dawno ustrzeliłem na filmie jeszcze, ale czysty przypadek to był, żem go dostrzegł :-)

plwk napisał/a:
Ten drugi super.

Tomek B. napisał/a:

Dzięki za pozytywne komentarze.

A poniżej dzięcioł czarny, też z tegorocznego lata:

DiMarco  Dołączył: 24.01.2012
fotopentax, czarny jest chyba dosyć rzadko u nas występującym ptakiem?

W lipcu, najczęściej budziły mnie rano, przepięknym śpiewo-gwizdaniem takie czerwone, czyli Kardynały:

A były tak czujne i błyskawiczne, że tylko tego jednego udało mi się upolować.
Prawdę mówiąc, byłem wyposażony tylko 18-135 i bardziej zaszaleć się nie dało.
Z ostrością, też tak sobie :oops:

powalos  Dołączył: 20.04.2006
DiMarco napisał/a:
czarny jest chyba dosyć rzadko u nas występującym ptakiem?

wbrew pozorom spotyka się go dość często i jest dość liczny

apemantus  Dołączył: 08.05.2013
Czapla siwa z dzisiejszego spaceru.

Color  Dołączył: 09.03.2015
Łabędzia rodzinka. Tata też był, ale jakiś taki wycofany, nie złapał się w kadr...

DiMarco napisał/a:
fotopentax, czarny jest chyba dosyć rzadko u nas występującym ptakiem?

Dzięcioły czarne są zdecydowanie częściej występującymi u nas ptakami niż kardynały, które coś rzadko widuję.

Za to bardzo często występują myszołowy, które w lecie w górach widywałem prawie codziennie.

akagi66  Dołączył: 16.11.2007
miałem ostatnio niemal białego myszołowa w okolicach Mierzei Wislanej, ale było ciemno , buro i w dodatku mój K5 IIs nie dał rady z ostrością :-/ a piękny był...

duzyalf  Dołączył: 07.07.2017
Skoro mowa o myszołowach... ;-)

DiMarco  Dołączył: 24.01.2012
fotopentax, Ten jest zdecydowanie nie tutejszy (ten Kardynał), nowojorski ci on :mrgreen:

DiMarco napisał/a:
fotopentax, Ten jest zdecydowanie nie tutejszy (ten Kardynał), nowojorski ci on :mrgreen:

A już miałem nadzieję, że nawiedzają nas piękne i egzotyczne ptaki.

A tak - szara codzienność i myszołowy.
Tym razem młode na gnieździe z lipca tego roku:

Jesienny biegus zmienny

akagi66 napisał/a:
Jesienny biegus zmienny
Obrazek

Może on i biegus i zmienny, ale patrząc na ilość metalu na jego nogach, trzeba przyznać że dopadł go gang ornitologów. Ale na szczęście nie dopadli tego ptaka - złomiarze.

Młode myszołowy z tego lata:

paręset metrów dalej , po drugiej stronie Wisły był w tym czasie obóz ornitologiczny i tam ptaszek został zablachowany :-D Nic mu od tego nie będzie a jest szansa, że ktoś go zobaczy i wysle informację.

Skocz do: