alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
test : k 50/1.4 | m AF 35-70/2.8 | da 18-55/3.5-5,6
Wykonał i konwertował Sołtys. Wyciąłem i złożyłem ja.

Odczucia mam mieszane: ten test wyszedł za dobrze. Prawie nie widzę różnic. Może Rawshooter wyostrza jednak skrycie, albo co?

http://stefanski.one.pl/~...est/50test.html


UWAGA - TEST I LINK NIEAKTUALNY!

Okazało się , że konwerter Rawów wyostrza wyniki, przez co straciły na wiarygodności :-/

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Owszem - rawshooter przy ustawieniach 0 wyostrza obrazek - nie wiem o jakie wartosci, ale na 1000% jest podostrzany. Proponuje jednak uzyc softu pentaxa ustawionego na 0
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ogólnie test tego typu robiłem pierwszy raz, ustawiania DLa i programow "wywołujących" dopiero się ucze. Nie jestem z tego testu zbyt zadowolny - wiem, że można go zrobic lepiej dlatego prosze o sugestie co zmienić, co poprawić itd. Napewno musze zrobić ten test przy lepszym oświetleniu, bo przy dużych przesłonach wyszły czasy około 1sec i choć robiłem ze stabilnego statywu to jednak jakieś drgania czy inne tego typu mogły się już wkraść.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: test : k 50/1.4 | m AF 35-70/2.8 | da 18-55/3.5-5,6
alkos napisał/a:

Odczucia mam mieszane: ten test wyszedł za dobrze. Prawie nie widzę różnic. Może Rawshooter wyostrza jednak skrycie, albo co?
http://stefanski.one.pl/~...est/50test.html


Który za dobrze? DA ? Kiedyś widziałem w necie rozbudowany test DA 16-45 oraz DA 18-55. Róznice między nimi, aczkolwiek były widoczne przy inspekcji detali na 100%, to jednak na zdjęciu były całkowicie do pominięcia. Wniosek z testu mógłby sie zakończyć tak, jak reklama telewizyjna Dosi :lol:

Mertz co prawda narzeka na winietę, ale mi osobiście to nie przeszkadza. Znaczy, winieta ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Owszem - rawshooter przy ustawieniach 0 wyostrza obrazek - nie wiem o jakie wartosci, ale na 1000% jest podostrzany. Proponuje jednak uzyc softu pentaxa ustawionego na 0


Na liście na yahoo pokazywałem porównanie PPL, RSP i Silky - moim zdaniem PPL wyostrza, pomimo ustawienia ostrości na 0. I to wyostrza bardzo brzydko.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no.... nie wiem......jezeli nawet wyostrza to duuuzo mniej niz RSP. Co w polaczeniu z "prawidlowymi barwami" daje duuuuza zalete....Wedlug mnie wiecej mozna wyciagnac z pliku pentaxowskiego niz rawshooter-a. Do tego nalezy dodac lepsze wypracowanie przejsc tonalnych w swiatlach....
Szkoda ze nie stac mnie na inny soft....np.C1.....ale on tez barwowo odstawal.....
Jarek - a nie jest tak ze to 0 jest w pentaxowskim sofcie wyostrzane "pod aparat" ?
Bo wydaje mi sie ze z istD - 0 jest zerem ??
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marcin, tu masz moje proby z PPL, SilkyPix i RSP.
www.dojarek.com/tmp/IMGP1943ppl.jpg
www.dojarek.com/tmp/IMGP1943silky.jpg
www.dojarek.com/tmp/IMGP1943rsp.jpg

Wszystkie programy były ustawione na "zero" ostrzenia - czyli RSP na -50 a PPL na 0.
Co do kolorow - zgoda, PPL z marszu daje bardziej nasycone i najblizsze rzeczywistosci. Natomiast jestem przekonany, że PPL oszukał mnie i wyostrzył plik, w dodatku beznadziejnie (moim zdaniem). Może jest coś, o czym nie wiem, a powinienem ustawić - ze wszystkimi trzema programami postąpiłem po małpiemu - otwórz plik, nie ruszaj żadnych suwaków, a suwak ostrzenia na max w lewo, zapisz plik.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Wszystkie programy były ustawione na "zero" ostrzenia - czyli RSP na -50 a PPL na 0.

Jedno "ale" - sprawdź w jakim trybie był ustawiony aparat - bright czy normal. Może to zabrzmi paranoicznie, ale (przynajmniej w moim DS'ie) tryb "bright" powoduje nie tylko podbicie kolorów ale także wyostrzenie zdjęcia, przy czym suwaki nasycenia, wyostrzania i kontrastu pozostają bez zmian. Możliwe, że to delikatne wyostrzanie zakłóca wyniki testu.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
sprawdź w jakim trybie był ustawiony aparat - bright czy normal


byl ustawiony na normal
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
byl ustawiony na normal

OK, to nic więcej tutaj od siebie nie dołożę.

A tak patrząc na zestaw szkieł to chyba możnaby dołożyć do tego testu jeszcze mojego SMC-M 35-70/2.8-3.5. Konstrukcja bardzo podobna do tego 2.8, tylko deczko ciemniejsza na długim końcu.

Tak na marginesie to jestem pod wrażeniem - tyle ludzików używa swoich starych eMek do nowych cyfraków :))
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
Tak na marginesie to jestem pod wrażeniem - tyle ludzików używa swoich starych eMek do nowych cyfraków


jesli sie ma ii mozna to czemu nie?? :mrgreen:

[ Dodano: 2006-05-05, 13:43 ]
w kazdym razie jak znowu troche czasu przybedzie to zrobie ten test jeszcze raz, bo cosik za podobnie wypadly te wszystkie obiektywy
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
Cytat
Marcin, tu masz moje proby z PPL, SilkyPix i RSP.


mozna prosic w tiffie? - moga byc zmniejszone
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
grub napisał/a:
Cytat
Marcin, tu masz moje proby z PPL, SilkyPix i RSP.


mozna prosic w tiffie? - moga byc zmniejszone


Niestety, rawy już są w koszu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach