Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Dzięki chłopaki. Gość z serwisu zastanowił się i przeprosił, mówiąc że zaszła pomyłka :mrgreen: niedługo wysyłam K20 - dyszkę. Musze naprawić bo niedługo chcę ją sprzedać. Dzięki za porady :lol:
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
mario633, zmiana systemu czy tylko (aż) aparatu? :evilsmile:
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Z K20 na K7 moim zdaniem nie ma sensu. Za to marzy mi się pełna klata (najlepiej w P :mrgreen: ) . Na szczęście mam jeszcze k-xa :lol: i zawsze będzie czymś cyknąć fotkę Zobaczymy jak to się ułoży.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
mario633 napisał/a:
moim zdaniem nie ma sensu
nie ma sensu (regulaminowego) raczej twoja stopka ;-) - tu zmiana ma sens :idea:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mario633, usuń nieregulaminowy fragment stopki.
 
wzorekk  Dołączył: 21 Paź 2008
Witajcie,
W czoraj wróciła moja k10-ka z serwisu z tego co sie dopatrzyłem to wymienili gniazdo kart bo styki wydaja sie byc nowe.
Trwało to wszystko 2 tygodnie kalendarzowe nie dzwoniłem nie przypominałem się i jest.
Jak coś wysyłacie to podajcie im telefon bo póxniej kurier nie dzowni tylko podjeżdza i czeka i pojedzie.
Generalnie zastrzeżeń nie mam jest ok:)

Pozdrawiam
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
No to ja może kilka słówek dorzucę.
Wczoraj wróciła paczka z Apollo czyli dwa szkiełka 16-50* i K-7.

K-7 z uciekającym powietrzem przez tylne e-pokrętło, problem się ujawnił przy zoomowaniu uszczelnianymi szkiełkami:
Wymieniono uszczelki i generalnie jest OK. Delikatnie jeszcze gdzieś z góry ucieka tak jakby w okolicy stopki lampy, ale minimalnie. Zakładam, że nadciśnienie musi gdzieś uciekać także nie powinno to stanowić problemu.

16-50* z uszkodzonym SDM-em:
Silniczek wymieniony i obiektyw śmiga. Ma tylko nieco inny dźwięk od drugiego egzemplarza. Czasami jakby tak trochę ciuchutko popiskiwał. Ciekawe czy musi się dotrzeć... :mrgreen:

16-50* z BF na krótkich ogniskowych:
No i tutaj mały ból... wczoraj nie sprawdzałem dokładnie, ale wydaje mi się, że nie wiele dała kalibracja. Dzisiaj będę miał więcej czasu i sprawdzę to dokładnie. Ale to nic... Podczas zoomowania wewnątrz obiektywu tak jakby coś przeskakiwało. Jest to słyszalne i wyczuwalne na pierścieniu ogniskowania. Tak jakby przeskakiwało o mały ząbek na przekładni. Niby nic wielkiego, ale denerwuje i powoduje obawy jakiegoś wewnętrznego uszkodzenia. Przed wysyłką do serwisu nie było takiego zjawiska. W drugim egzemplarzu też takie coś nie występuje. I jedna rzecz ciekawa. Przeskakuje tylko, gdy jest podpięte do body. Zoomując obiektyw nie podpięty wydaje się wszystko OK. Prawdopodobnie nadmiar powietrza powoduje większe opory i dodatkowa siła wpływa na to zachowanie.
Ponad dwa tygodnie w serwisie i znowu mam go odsyłać? Ehhh... jak pech to pech...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
sculptor, przypomniałeś mi z tymi dmuchaniem - miałem sprawdzić u siebie, ale zapomniałem :roll:

Niedokładności AF pomiędzy szerokim, a wąskim kątem zawsze jakies są. Pytanie czy na tyle duże, że widać to na normalnych zdjęciach, które robisz? Czy AF źle ostrzy w całym zakresie?

Bardziej martwił bym się tym przeskakiwaniem. Wygląda mi to na złamany ząbek w zębatce. Trochę niepokojące... Z drugiej strony jeśli to tylko podczas zoomowania, a nie ogniskowania, to może nie jest takie groźne?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niemniej niedopuszczalne w obiektywie wracającym z serwisu.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sculptor napisał/a:
Podczas zoomowania wewnątrz obiektywu tak jakby coś przeskakiwało. Jest to słyszalne i wyczuwalne na pierścieniu ogniskowania. Tak jakby przeskakiwało o mały ząbek na przekładni. Niby nic wielkiego, ale denerwuje i powoduje obawy jakiegoś wewnętrznego uszkodzenia.


Mam to samo. Od nowości. Nawet wysłałem do Apollo dla świętego spokoju (odesłali i napisali że wszystko OK). Nie ma się co przejmować :mrgreen:
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Kurde... tylko wcześniej tego nie było... zaraz zacznę żałować, że go wysyłałem. Poza tym jak może być wszystko OK jak inne egzemplarze tego nie mają... i mało tego... to przeskakiwanie słychać bardziej od silnika SDM... :-/
Nie winię nikogo z serwisu, bo daleki jestem od niepotrzebnego posądzania kogokolwiek, ale sytuacja ta jest nieco wkurzająca.
Poza tym, jeżeli będę go kiedyś sprzedawał to zawsze to będzie wada, która obniży cenę o parę stówek... :-|
 
tadeuszd2  Dołączył: 06 Gru 2009
Krajan zawsze Cię pocieszy,a i :-B znajdzie się na otarcie łez.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sculptor napisał/a:
Poza tym, jeżeli będę go kiedyś sprzedawał to zawsze to będzie wada, która obniży cenę o parę stówek... :-|


Zgadzam się, to jedyny minus całej sprawy z tym pykaniem. Może nie kilka stówek, ale zawsze coś...

U mnie ten przeskok i pyknięcie są wyczuwalne wtedy, kiedy podczas zoomowania mocno ścinę pierścień. Myślę, że to jest związane z uszczelkami (spręzanie powietrza?), bo nie z zębatkami - one chodzą tip-top.

Z drugiej strony ,skoro jesteś drugą osobą (przynajmniej) z takim problemem, można traktować takie zachowanie obiektywu jako nic wyjątkowego, rzadkie ale normalne zachowanie ;-)

Naprawdę nie ma co się martwić. Obiektyw jest mechanicznie i elektronicznie sprawy na 100%.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
tadeuszd2, złość do jutra mi pewnie przejdzie, ale wspólnym :-B nie pogardzę. :-)

Benek, dzisiaj nim popstrykam na spokojnie i się temu dokładnie przyjrzę. Ale i tak zadzwonię do serwisu i wypytam się co i jak. :-) Oczywiście nie omieszkam na forum napisać efektów tej rozmowy.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Kilka słów sprostowania. :-)

Obiektyw 16-50* został jednak skalibrowany w satysfakcjonującym mnie stopniu. :-) Sprawdziłem dokładniej niż wcześniej.
Co do przeskakiwania pod pierścieniem zmiany ogniskowej to Pan z serwisu (nawiasem mówiąc bardzo uprzejmy) zauważył takie zachowanie. Dziwne, bo przed wysyłką byłem pewny, że nie miało takie coś miejsca no ale cóż... W każdym razie zapewniał mnie, że wszystko dokładnie sprawdził i żadne mechaniczne elementy nie są uszkodzone. Przeskakiwanie powodują jakieś gumki, które przy dosyć szybkim zoomowaniu... przeskakują... :-) W każdym razie ich zachowanie sprawia wrażenie przeskakiwania. :mrgreen: Stwierdził także, że raczej nie jest to obiektyw przeznaczony do szybkiego zoomowania, ale sam przyznał, że w instrukcji obsługi takiej informacji nie ma. Ciekawe tylko czemu inne egzemplarze tak mają a inne nie... :-) Ale co zrobić... pozostaje mi się cieszyć szkiełkiem, a na to przeskakiwanie przymknąć oko... lub też ucho... :-)
Także z forumowiczem Benkiem będziemy mięli od dzisiaj wspólną przypadłość obiektywową... :-)
Andrusz, a jak u Ciebie z uszczelkami? :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sculptor napisał/a:
Także z forumowiczem Benkiem będziemy mięli od dzisiaj wspólną przypadłość obiektywową... :-)


Obaj cierpimy na zdiagnozowany syndrom przeskoku uszczelki
:mrgreen:
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Nie mylić z syndromem zeskoku gumki... :lol:
 

mak400  Dołączył: 23 Kwi 2010
W moim przypadku serwis wywiazal sie znakomicie. Dziesiec dni kalenadarzowych uplynelo od wysylki i aparat powrocil do mnie. W moim kiksie lampa sie przestała podnosic. Wada zostala usunieta i wgrano nowy soft. Slowo uznania.
Pozdrawiam.
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
Za pół roku kończy mi się gwarancja na k20d. Czy ktoś próbował wysłać aparat na darmowy przegląd, jak również czyszczenie body i jego wnętrza (np. matryca, matówka itp.) ?
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
ja wlasnie po 2 tygodniach od oddania szkla dostalem informacje ze musza je poslac do FRANCJI i prosze dzwonic za 3 tygodnie.... szklo 16-50*..... awaria...... SDM zaczal szwankowac, po zalaczeniu czesto nie dzialal w ogole albo ledwo krecil... jak sie rozruszal to juz bylo ok... ale czasem kilka minut trwalo zanim go rozruszalem. ciekaw jestem KIEDY doloza do menu K7 i moze innych korpusow mozliwosc przelaczenia na wiertarke.....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach