Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
lightroom 2.2 - przeszukanie bazy zdjec - obiektywy
Zaczyna mnie to juz wkur.... poprzedni lightroom mial wbudowane wyswietlanie zdjec wedlug szkiel jakimi byly zrobione
w tym nowym nijak nei moge tego znalezc/wlaczyc
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Tak na szybko to spróbuj: Secondary display/Grid/Metadata. Jeżeli się nie mylę ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kurna - przez chwile mialem to... ale teraz znowu nie moge tego odnalezc....
Zbyszek, przyznam ze nie wiem o czym piszesz.....
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Lewy dolny róg, aktywuj drugi monitor, wybierz GRID , library filter wybierz METADATA i powinno byc widac różne obiektywy. Może mam łatwiej bo przy Lightroomie jadę na dwa monitory, ale na jednym też się da sprawdziłem. Aha jeżeli masz jeden monitor to okno drugiego monitora wyskoczy na środku pierwszego. Ciut mało wygodnie.

[ Dodano: 2008-12-26, 23:41 ]
PS Wystarczy jeden monitor bez okna drugiego, LIBRARY, wyświetlaj GRID VIEW, LIBRARY FILTER/ MATADATA. Wybierasz jakiś okres czasowy i wyrzuca Ci stosowane obiektywy, wybierasz dowolny i masz fotki z niego.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zbyszek, dzieki :-B

a swoja droga 500zl i dostalem mozliwosc czytania NEF D700 a jednoczesnie stracilem bardzo pozyteczna funkcje - bo teraz to jest to PORAŻKA
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Cieszę się że pomogłem. Dla mnie jest w miarę sympatyczny, nareszcie można jechac na dwa monitory. Wszystkich funkcji nie znam, tak z ciekawości to co wsysło z ważniejszych dla Ciebie funkcji?

[ Dodano: 2008-12-27, 11:55 ]
P.S. Zawsze można uży starszej wersji, ale zamięszanie z katalogami...., nie dla mnie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
starszej wersji nie bede uzywal bo nie czyta plikow z d700
a brakuje mi prostego sortowania wedlug szkiel - przedtem bylo to tuz pod folderami w library
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Też mam problem z nowym lajtrumem - strasznie mi brakuje takiej opcji jak przesuwanie suwaczków przy pomocy kółka albo strzałek - trzeba chwytać i machać mychą. Niestety jestem dość niedokładny i zamiast o 0,10Ev wychodzi mi najczęściej coś około 1,5Ev. Ta opcja znikła, czy przeoczyłem coś w ustawieniach?
*puf*

 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
A moze ktos wie jak zrobic by te suwaki sie przesuwaly o wartosci calkowite lub np co 5 wartosci - bez ulamkow i liczb mniej istotnych (po co wogole dokladnosc do 1/100 ?!)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
u mnie przesuwają się strzałkami góra - dół o wartości 0,10 exposure,

reszta z dokładnością 1/100. Ja tam na numerki nie patrzę, raczej na zdjęcie jak wychodzi. a tak jednak dokładniej jak klikniesz wartość manipulować strzałkami

a co do dokładności to można sobie również prawy panel rozciągnąć i suwaki będą dłuższe więc precyzja większa

faktycznie, najbardziej chciałbym rolką takie rzeczy robić

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach