Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Trochę mi kolorowy ponakładało, ale tylko pierwszą połowę zdjęć na filmie, co ciekawe zrobiłem 13 klatek ;-) Tutaj można zobaczyć jak to wyszło. Oczywiście wszytko Sonnarem ;-)

[ Dodano: 2012-12-06, 18:16 ]
aha, portra 400
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Psix, six, six, the number of the beast. :evilsmile:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
:-B Eldred,
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
I kolejne pytanie, bo guglowałem ale nie mogłem znaleźć żadnych sensownych informacji,
czym się różnią wersje flektogona 50/4? widziałem zebrę, wersję czarną, i taką z dziwnym pierścieniem ostrości (ta chyba ma dopisek ddr), ale żadna nie ma napisane MC, ani żadnych innych dodatkowych napisów.
A może macie jakieś linki do porównania/recenzji?
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Praktycznie niczym ;)
 
rybka  Dołączył: 28 Gru 2010
Hym ... Wersja czarna z napisem MC WYRAZNIE lepiej pracuje pod swiatlo od starszych siostr . Pzd .
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Gdybym kiedykolwiek widział taką wersję to bym tak samo pomyślał :-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eldred napisał/a:
Mam kolejne pytanie do znawców psiksa, jak to jest z naciągiem filmu? słyszałem że jest jakaś metoda operowania wajchą, która zabezpiecza przed nakładaniem klatek itd.. z drugiej strony słyszałem że to zależy od rodzaju filmu, że ponoć kolorowy jest ok, ale bw jest grubszy (?) i z nim trzeba kombinować żeby mieć pewność?


Warto pamiętać też o tym, by najpierw ustawiać czas, a potem naciągać migawkę. Zmiana nastawienia czasów przy naciągniętej migawce szybciej prowadzi do rozregulowania czasów. Zresztą regulacja czasów to w P-Sixie standardowa czynność, którą trzeba od czasu do czasu serwisowo przeprowadzać. Robią to na Hryniewieckiego (w Lublinie).

 
rybka  Dołączył: 28 Gru 2010
I nie przepal sobie migawki ( o co ze 180'ka raczej latwo ) ! Pzd.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
nb. fajnie trzepie ta płócienna migawka - mam na myśli dźwięk
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
rybka, jak six przepala migawkę? Przecież przez większość czasu chroni ją lustro- trzeba by skierować szkiełko prosto w słońce, najlepiej w samo południe... Naprawdę tak się może stać (w Zorkach/Fedach nawet wspomniano o zagrożeniu w instrukcji)?
 
rybka  Dołączył: 28 Gru 2010
Psix zdaje sie nie ma samopowrotnego lustra ? Kiedys ( 20 lat minelo ) ''strita'' w Lublinie robilem i 80'ka sie udalo . Nie bylo tak zle - mieszanka sadzy / butaprenu zalatala dziure i o dziwo nie popsula migawki ; ale uraz pozostal ( i zdiecia z biala plamka na niebosklonie ) . Pzd.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
rybka, dzięki. To mnie trochę oświeciłeś.
 
rybka  Dołączył: 28 Gru 2010
Przy okazji ... Zorkiego tez przepalilem ... Pzd.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Trzeba troche rozcieńczyć butapren - aceton kilka kropel
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A macie jakiś patent na te skórzane pokrowce do szkieł i aparatów? Śmierdzą starą piwnicą z molami itd.. Próbowałem już sprayu antybakterynjego do butów, ściereczek nawilżanych do okularów itd.. i ciągle jeszcze to czuć..
 
enter  Dołączył: 18 Gru 2006
do przechowywania czy do noszenia ?
noszę luzem w skarpecie
a w szafie spoczywają w czymś podobnym
http://allegro.pl/organiz...2822675556.html
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Nie ma co kisić obiektywów w jakichś zatęchłych pokrowcach, bo tylko grzyb na szkłach może z tego być. Lepsza już skarpetka. Przestrzegam również przed szczelnie zamykanymi szafkami w regałach - brak ruchu powietrza, okresowe zawilgocenia (płyty meblowe nie oddychają) mogą doprowadzić do zagrzybienia. Moje stoją sobie zawinięte z ściereczki z materiału i dobrze się mają.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Bardziej chodziło mi o ten do aparatu, ale się dzisiaj rozleciał pod ciężarem sixa z sonarem, szkoda że nie można do sixa przyczepić po prostu jakiegoś paska. Teraz mam gorszy problem, sonnar przestał przymykać przesłonę, pierścień zupełnie nic nie robi z listkami, nie żebym chciał przymykać, ale dzisiaj momentami było za jasno a miałem fuji pro h 400, więc robiłem na 1/1000 i może coś wyjdzie..
 
enter  Dołączył: 18 Gru 2006
dwa małe śrubokręty, patyczki z watą, izopropanol
zrobisz sam
zaoszczędzisz 50-150zł

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach