Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Ilford PanF+
Zostałem obdarowany dwiema 30-metrowymi rolkami tego materiału :-D Nigdy wcześniej nie próbowałem Ilfordowskich filmów, w czym będzie najlepiej to wywołać, żeby uzyskać gładkie kadry bez przewalonego kontrastu? I tak muszę kupić wywoływacz, więc wszelkie sugestie jak najbardziej mile widziane. Z góry dzieki!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ładny prezent!

xtol'a polecam, ale pewnie wpadnie tu ktoś i poleci Ci ilfordową wołaczkę, której ja nie próbowałem [jeszcze]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kurde, mi nigdy panf+ jeszcze dobrze nie wyszedl... mam do oddania 9 rolek...
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
alkos właśnie na Twoje rady najbardziej liczyłem :-x To może chociaż napisz w czym wołałeś jak Ci nie wyszło, a ja spróbuję inaczej ;-)

EDIT: Właśnie odkryłem siłę przyzwyczajenia: wizjer w DLu wydawał mi się zupełnie przyzwoity zarówno pod względem wielkości jak i jasności, a przed chwilą po długiej przerwie zajrzałem w wizjer SF1N :shock: Nie ma porównania nawet...
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
alkos napisał/a:
kurde, mi nigdy panf+ jeszcze dobrze nie wyszedl... mam do oddania 9 rolek...


Po ile ?


Viridian, ze mnie to ciemniowy niemowlak dopiero ;-) , ale Rodinal (R09), w rozcieńczeniach 1+100 i większych robi mały kontrast, a przy tak niskoczułym filmie ziarno nie powinno się za bardzo rzucać w oczy. Skoro masz 60 metrów filmu, to możesz sobie pozwolić na eksperyment :-) .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ClicoFantastico napisał/a:
ale Rodinal (R09), w rozcieńczeniach 1+100 i większych robi mały kontrast,


No wlasnie, mozesz sprobowac 1+100, 20 stopni, 29 minut. Aha, naswietlaj jakby mial 25iso...

[ Dodano: 2007-06-14, 15:19 ]
Cytat
Po ile ?


Po koszty wysylki :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:


[ Dodano: 2007-06-14, 15:19 ]
Cytat
Po ile ?


Po koszty wysylki :-)


o ! to ja jestem chętny jesli to jeszcze aktualne :)
zwłaszcza że za chwilę dostanę PMK-PYRO całą paczkę, w sam raz do iso 25 filmu (być może:) )

tylko pytanie - ile kosztuje wysyłka?:)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
o ! to ja jestem chętny jesli to jeszcze aktualne :)
zwłaszcza że za chwilę dostanę PMK-PYRO całą paczkę, w sam raz do iso 25 filmu (być może:) )

tylko pytanie - ile kosztuje wysyłka?:)


za pozno...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
o ! to ja jestem chętny jesli to jeszcze aktualne :)
zwłaszcza że za chwilę dostanę PMK-PYRO całą paczkę, w sam raz do iso 25 filmu (być może:) )

tylko pytanie - ile kosztuje wysyłka?:)


za pozno...


w sumie nie szkodzi,kupiłem w końcu 100 rolek od flooda:)
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Odkopię temat sobie :mrgreen: Chociaż pytanie pewnie bardziej uniwersalne.
Otóż: wołałem sobie dzisiaj rzeczony film i zaciekawiła mnie bladość numerków/markerów klatek negatywu. Sam film, wiszący i właśnie schnący nie budzi wielkich podejrzeń, wręcz wydaje mi się należycie kontrastowy jak na tę emulsję, natomiast spodziewałem się (jak prawie zawsze) wyraźnych, czarnych oznaczeń na brzegach negatywu.

Stąd pytanie:
- czy oznaczenia klatek/emulsji są wymiernym wskaźnikiem poprawności wywołania negatywu?
- czy ta "emulsja tak ma"?

Z ciekawości sprawdziłem negatyw ze średniego formatu wołany rok temu w D76 (teraz zastosowałem HC110 dla 135) i oznaczenia na brzegach wyglądają podobnie (trochę "wypłowiałe") ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Tu https://www.photo.net/dis...do-this.468395/ piszą, że ten typ tak ma (ostatnie posty). Wywołałem ostatnio jedną rolkę tego materiału w formacie 120, ale nie zwróciłem uwagi na oznaczenia. Teraz niestety nie mogę sprawdzić.
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Dzięki bakulik! Widać z tego, że "ten film tak ma" i zakłopotanie z takiej przypadłości dopadło więcej osób na świecie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach