matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
gezaj napisał/a:
Cytat
Jednak obaw o życie swoje czy tez aparatu ani chwili nie miałem

bynajmniej nie o to mi chodziło


a o co? :->
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
A jakby taki kadrek: misio i czerwone okno po lewej? Takie ciasne ujęcie na wprost :-) .
Albo oba okna i misio po środku.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Jak poradziłeś tak zrobiłem, a przynajmniej spróbowałem, mam nadzieję, że się spodoba ;-)

20.


21.


22.


23.


21. i 22. Możecie powiedzieć które jest lepsze? :-> czy oba są tak samo złe? ;-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nie za bardzo rozumiem czego poszukujesz pstrykając ale zupełnie nie podobają mi się Twoje foty. Ale może ich właśnie nie rozumiem :mrgreen: .
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Wiesz, dopiero się uczę więc może dlatego nie zawsze widać o co mi chodzi ;] widzę, że postanowiłeś rozruszać ten dział, to się chwali :-B

Szczerze mówiąc to np. pomysł na Piłsudskiego podpatrzyłem na wystawie z "Pożegnania z Afryką", a ogólnie zdjęcia staram się wzorować na Gelopie, który jak się wczoraj zorientowałem również wystawia się w "Pożegnaniu...", a przynajmniej jego zdjęcia Lublina stanowią dla mnie pewną inspirację. Grunt, że w pewnym sensie przez niego ostatnie trzy dni spędziłem łażąc po Starym Mieście i szukając kadrów, jednocześnie usiłując go nie kopiować.

a teraz po zwierzeniach ;-) czas na zdjęcia, tu dam tylko kilka, reszta jak ktoś chce jest TUTAJ. Aha, zapomniałem. w dwóch przypadkach wacham się między B&W i kolorem, pomożecie wybrać? :-B

24.


25.


26.


27.


28.


vs.



29.


30.


31.


vs.




hmm... mam wrażenie, że dodaję za dużo zdjęć naraz, następnym razem się poprawię :-)

Z góry dzięki za wszelką krytykę i rady :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Na 27 fajny motyw zauważyłeś, motyw tych schodów na ścianie. Gdzie to jest?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Wybieram 31. Wyszło najlepiej. Pozostałe zdjęcia to jakby rzec, nie moja kategoria zdjęć więc nie chce Ci ich gnębić bo byłoby to nie fair i na siłę. Co mogę dodać tylko, iż kilka z tych zdjęć dla mnie jest za ciasnych + brakuje im wyprostowania w ramach dopieszczenia.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Kulten :-B , dzięki. jeszcze tak się zapytam - 31 w kolorze czy w czerni i bieli? mam też wersję odrobinę szerszą, rower na niej nie ucieka tak z kadru, ale nie wiem czemu mniej mi się spodobała... Co do prostowania, to zauważyłem to, ale nie wiem gdzie w PPl'u jest taka opcja, a to jest jedyny program do obróbki zdjęć jakiego używam, Picasa słuzy mi tylko do przeglądania i dodawania do sieci

SQ6GIT, również dzięki za odwiedziny :-B . Jak wszystkie poza 31, na lubelskim Starym Mieście, jedna z bardziej zaniedbanych bram, ale nie podam Ci niestety konkretnej nazwy ulicy, bo zwyczajnie nie pamiętam. Mogę sprawdzić przy następnej okazji :)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Co do konwersji do CZB: moim zdaniem 28. lepiej wygląda jako CZB, 31. w kolorze. 27. fajne tylko kadr leci ciut w prawo.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
31 w kolorze mi nie podchodzi. Co do prostowania to ja używam PSa a dokładnie funkcji "distort".
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
co do oceny zdjęć, to zupełnie nie podobają mi się twoje foty.
A jeśli chodzi o odwagę, to chodziło mi o to, że ja nie miałbym odwagi wrzucać TAKICH zdjęć do oceny, są mówiąc delikatnie b. słabe.
Ale może dzięki tej odwadze i temu że je wystawiasz pod ocenę szybciej załapiesz o co biega.
pozdrówka i życzę wytrwałości w nauce fotografowania, no i nie zrażaj się za szybko.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Buczo, witam kolegę z lublina! :mrgreen:

Proponuję obejżec zdjęcia kolegi Gelopa w tym dziale, ma mnóstwo zdjęc naszej slicznej starówki (której mam już dosyc). A jakbys chciał kiedyś razem polatac po niej z aparatem to w dziale "spotkania, plenery" jest temat "lublin plenerek?" gdzie się razem notorycznie umawiamy na wspólne focenie (czasem bez okazji a czasem jak dzieje się coś ciekawego na mieście) i wspólne :-B :mrgreen:

Aha rzeczywiście wrzucaj mniej zdjęc na raz, ludziom się nie chce tyle pisac i potem zamiast jakihś wskazówek piszą tylko numerki, albo że nic im się nie podoba, (jakby takie stwierdznie miało Cię czegoś nauczyc :-> )
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
Eldred, dzięki za reklamę :mrgreen:

SQ6GIT, 27 to jest na ulicy Olejnej (obok Kv Farze moje ulubione miejsce do focenia :-D )

[ Dodano: 2008-12-31, 09:19 ]
Buczo,
Buczo napisał/a:
jego zdjęcia Lublina stanowią dla mnie pewną inspirację
normalnie jestem w szoku :shock: ale strasznie mi miło
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Buczo napisał/a:
a ogólnie zdjęcia staram się wzorować na Gelopie, który jak się wczoraj zorientowałem również wystawia się w "Pożegnaniu...",
no że też tego wcześniej nie zauważyłem jakoś :oops:

No nic, w każdym razie Buczo jak chcesz to możemy się we trzech ustawic jakoś i razem pofocic i pogadac :-)
 

AfterDark  Dołączył: 17 Gru 2008
ja bym nie pokazał tych zdjęć nikomu, brakuje odpowiedniej ekspozycji, dobrego kadrowania, pokazania tematu. Najlepsze jest przed Tobą, tak jak przed każdym ;-)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
ebelbeb, kulten, dzięki. ja coraz bardziej skłaniam się ku 28 w dz-b i 31 w kolorze.

kulten niestety PS'a nie posiadam i patrząc na jego cenę i moje zapotrzebowania/możliwości finansowe długo mieć nie będę, a PPL chyba nie ma możliwości prostowania

gezaj, przez moment przyszła mi na myśl taka inerpretacja Twoich słów, mógłbyś to ukonkretyzować na powiedzmy dwóch przykładach - na zasadzie najlepsze-najgorsze?

Eldred, gelopa. Po pierwsze na pewno kiedyś przypnę się do was, żeby wspólnie pofocić :-) wątek o spotkaniach już leci do obserwowanych :-)

AfterDark, jakbyś ich nikomu nie pokazał to skąd wiedziałbyś czy są dobre czy złe, ewentualnie jak ktoś się będzie chciał bardziej uzewnętrznić i pomóc to może powie dlaczego są takie a nie inne i co by można zrobić, żeby były lepsze? ;-) Jeśli chodzi o kadrowanie i pokazanie tematu mogę, a nawet powinienem się z Tobą zgodzić, ale pokaż mi zdjęcie które zostało źle naświetlone? pomijając oczywiście te, które celowo są niedoświetlone. I jezcze jedna prośba jak do gezaja :-)

uff... ale się rozpisałem :-D

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Buczo napisał/a:

kulten niestety PS'a nie posiadam i patrząc na jego cenę i moje zapotrzebowania/możliwości finansowe długo mieć nie będę, a PPL chyba nie ma możliwości prostowania


To nie ma problemu bo Gimp jest darmowy i na pewno stanowi dobrą alternatywę dla ps'a
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
z gimpa już kiedyś próbowałem korzystać pod linuksem, ale nie bardzo przypadł mi do gustu, aczkolwiek przed chwilą zainstalowałem go sobie pod windą i chyba będę musiał się z nim zaprzyjaźnić

trzy nowe, mam wrażenie, że się nie spodobają, ale mimo to zaryzykuję, a nuż widelec będzie inaczej :-)

32.


33.


Pozdrawiam
Buczo

34.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Buczo napisał/a:
z gimpa już kiedyś próbowałem korzystać pod linuksem, ale nie bardzo przypadł mi do gustu, aczkolwiek przed chwilą zainstalowałem go sobie pod windą i chyba będę musiał się z nim zaprzyjaźnić

Gimp jest git, warto się z nim zaprzyjaźnić.. :-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Pomysł jest dobry ale gorzej z realizacją. Niechlujnie wykadrowałeś co się już bardzo rzuca w oczy na 32.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach