gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
nie wiem czy jest sens aby odpowiadać Ci w kategoraich najlepsza - najgorsza ale skoro...
no powiedzmy że 27 i 30 są w miarę przyzwoite, a najgorsza fota... hm, no może nr 22 ?
Poza tym to zaprzyjaźnij się z GIMPem, to konieczne.

[ Dodano: 2009-01-04, 13:13 ]
co do Twoich ostatnich 3 zdjęć nr 32,33,34 to może przeczytasz sobie poniższy link w poradniku na temat wzorów, faktur itp.
poradnik

 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
kulten, dzięki. na swoje usprawiedliwienie jeśli chodzi o kadrowanie powiem tylko, że ciężko mi było przemarzniętymi rękami manipulować statywem, z którego zresztą wybitnie nie lubię korzystać. Ale już wiem, że warto byłoby pójść jeszcze raz i zrobić te foty ponownie, tym razem bardziej poprawnie

gezaj, dla mnie ma sens taki, że mogę na tej podstawie dochodzić czego unikać, ewentualnie co mi wyszło. Za link dziękuję, z Szerokiego Kadru korzystam od momentu założenia tego serwisu.

Pozdrawiam
Buczo
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Buczo, sporo robisz w słabych warunkach oświetleniowych - radzę jednak zaprzyjaźnić się ze statywem... :-)
Ewentualnie Leica M8 i jakieś bdb lajkowskie szkło... ;-)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
SQ6GIT, chyba muszę się posłuchać... chociaż dla mnie statyw najbardziej kojarzy się z ograniczeniem swobody i koniecznością targania go ze sobą, zwłaszcza, że ten mój to jest stary pentacon, z każdą nogą ustawianą osobno przez co wypoziomowanie go jest dość mało wygodne, tak samo jak ustawianie głowicy 3d jaką posiadam, mam wrażenie, że kulowa na ulicy byłaby bardziej praktyczna.

dwa ostatnie powinny teraz być wyprostowane, bo wyprostowałem te zdjecia na picasie.

a teraz dwa nowe i dwa trochę starsze:
35.


36.


37.


38.


Pozdrawiam
Buczo

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
A co jest na 36?
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Ten sam motyw co na 32, tylko inaczej skadrowany. Ale chyba przekombinowałem, 32 wydaje mi się dużo lepsze.

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Uparłeś się na te schody :mrgreen: .

Na 35 w mojej ocenie niepotrzebnie skupiłeś się na tych krzaczorach i za dużo z lewej strony. Jeśli chcesz nocnych fot z shutter speedem to wal np na most tak by najlepiej krzyżowało się wiele nitek jezdni i wtedy pstryknij na długim czasie :mrgreen: .
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
kulten, dzięki

39.


40.


41.


Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
41 to nie mój styl ale od strony technicznej jest poprawnie i tak jak być powinno :) .
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Co to techniki...Ad 41.
MZ, w tego typu kadrach, należałoby idealnie dopasowac górę i dól - prawo i lewo do wystawy/okien, oraz zwiększyć kontrast.
Ściany na zewnątrz, sa tu zbytnim zbytkiem.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
quasi, zamysł był taki, żeby te fragmenty muru poza wystawą były taką naturalną ramką

43.


44.


45.


Pozdrawiam
Buczo
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Cytat
quasi, zamysł był taki, żeby te fragmenty muru poza wystawą były taką naturalną ramką

Ok, rozumiem.
Może jednak jakaś altermatywa, z zaproszeniem do sklepu po zakupy:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Na 44 fociłeś z biodra? ;-)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
quasi, szczerze mówiąc to obie wersje mi się podobają :-)

kulten, nie, to był strzał z przyłożenia :-D a czemu pytasz?

Tak swoją drogą, to to nie są AT'ecy :-D

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zapytałem bo wydawało mi się, że "służby" bardzo nie lubią gdy się je foci tak na beszczela :mrgreen: .
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Oni nie mieli nic przeciwko, ale to tylko członkowie chyba najlepszej lubelskiej grupy rekonstrukcyjnej ASG :-P chociaż, póki nie sobaczyłem na plecach napisu S.W.i.T, to myślałem że AT wyszło kwestować :-D

46.


47.


48.


hmm... swoją drogą, to trochę szkoda, że tylko kulten regularnie się tu wypowiada... w każdym razie wielkie :-B dla niego :-D

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dzięki za :-B choć Ci powiem, że ostatnie zdjęcia, które dałeś to zupełnie nie mój styl. Dlaczego nie walniesz czegoś w plenerze? Chyba, że nie lubisz w co nie wierzę :mrgreen: .

Tobie też :-B .
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
W jakiś plener na pewno się wybiorę, ale raczej dopiero na początku lutego, teraz zbliża się koniec semestru i sam pewnie doskonale wiesz jak to zazwyczaj wygląda ;-) . Po prostu na plener trzeba mieć dużo czasu, a na ulicy mogę zrobić lepsze czy gorsze zdjęcia w drodze do/ze szkoły. Inna sprawa, że mam poważne wątpliwości czy umiem dobrze zrobić plenerek ;-)

Dla mnie tylko bezalkoholowe, a najlepiej soczek, bo niepijący jestem :-)

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ja już od 6 lat nie uczęszczam do tzw "budy" :mrgreen: .

A weekend w plener nie możesz uderzyć, np ze statywem na długim czasie nad jakimś jeziorem jeśli nie zamrożone :mrgreen: . Dawno w pl mnie nie było i nie pamiętam jakie te Wasze zimy mroźne hehe.

Ja też bez alkoholowo raz proszę :-B .
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Nie mów, że już zapomniałeś jak to było, podobno liceum to drugi obok studiów najlepszy okres życia :mrgreen:

w ten weekend może mi się uda, ale to wszystko zależy jak mi się ułożą naukowe plany na następny :-| .

i żeby nie tworzyć OT we własnym wątku to jeszcze jedno zdjęcie wrzucę:

49.


Pozdrawiam
Buczo

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach