kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Wygląda prawie jak z czasów między wojennych. 6 lat temu skończyłem właśnie studia. Choć liceum dużo lepiej wspominam. Dobra koniec OT. Czekam na zdjęcia z pleneru z dobrym kadrem i kolorystyką, może być w stylu dramatic :-D .
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Buczo napisał/a:
Nie mów, że już zapomniałeś jak to było, podobno liceum to drugi obok studiów najlepszy okres życia :mrgreen:




Dla mnie najlepsza była podstawówka i gimnazjum! Mmmm! Teraz kończę liceum, a studia się zobaczy! :-P
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Tak jak podejrzewałem, na plener nie starczyło mi czasu... Szał poprawiania się zrobił swoje. Ale teraz już będzie spokój, więc w ten weekend powinno mi się udać wybrać na taki czy owy plenerek :-)

Cytat
Wygląda prawie jak z czasów między wojennych.
- Dziękuję ;-)

a tymczasem:

50.


51.


52.


Pozdrawiam
Buczo
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Chyba najbardziej podoba mi się 51. Na zdjęciu 50 wydaje mi się, że gdyby nie było pań z lewej to fotka miałaby większe napięcie i byłaby ciekawsza.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Wiesz, że czekam na plener. choć warunki trudne teraz macie :) .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Podoba mi się z ptakami, z rowerem (duoton) i fachowcy, robią na mnie wrażenie.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Czas na chwilę autoreklamy - zdjęcia nr 15 i 31 w wersji kolorowej zostały wybrane na wystawę po konkursie pt. "moja własność", jak ktoś chce to są do obejrzenia w Chatce Żaka :-D

Koniec reklam. ;-)

Plener jest w planach na ten weekend i teraz na pewno uda mi się go zrealizować

White, dzięki za opinię :-B

Pozdrawiam
Buczo
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Serdecznie gratuluję, nie wiem czemu 15 przegapiłem, a jest b.dobra.
Nie ma to jak docenienie przez innych, daje motywację i zachęca do dalszej pracy.
:-B
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dość ponure w odbiorze wybrałeś zdjęcia do konkursu :mrgreen: . Ale miejmy nadzieję, że dadzą radę :-B .
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
kulten napisał/a:
Dość ponure w odbiorze wybrałeś zdjęcia do konkursu
Buczo napisał/a:
zostały wybrane na wystawę po konkursie pt. "moja własność"

PO konkursie... :-)
Buczo, gratulacje!
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Buczo, co do streeta, zdjęcia typu 50, 51 nic sobą nie wnoszą (moim zdaniem). Nie ma uwidocznionej jakiejś scenki (no, na 50 są plotkujące panie, ale płaska perspektywa i sporo elementów w kadrze czyni zdjęcie mniej ciekawym), emocji, nie ma też 'portretu człowieka w jego środowisku naturalnym'. Sam jestem początkujący w streecie i za bardzo nie mam czym się pochwalić, jednak przeglądając codziennie streetowe fotoblogi nauczyłem się kiedy zdjęć nie robić...
Moja rada jest taka: szukaj szerokich kadrów z bliska i bądź krytyczny już przed naciśnięciem spustu migawki (czy masz jakiś 'decydujący moment', czy jest ciekawe światło, gra kolorów itp.). Przeczytaj wątek o streetphoto, na pierwszych ~100 stronach jest wiele przydatnych informacji.

P.S. Street to ciężki kawałek chleba;), szczególnie zimą w PL... powodzenia!
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
kulten, już po konkursie ;]

White, SQ6GIT, dzięki :-B

Wawer, przez wątek o streetphoto usiłuję się przebić, ale to jest dłuższa zabawa :-) , generalnie staram się uczyć raczej oglądając zdjęcia innych, niż czytając, co nie znaczy, że nie czytam bo większość czasu wolnego poświęcam na wyczytywanie porad

Na 51, stałem trochę w złym miejscu, na tej miniaturce tego nie widać, ale zaciekawiła mnie radość tego chłopaka wracającego ze szkoły, a stałem w złym miejscu, bo dość daleko (to i tak jest ogniskowa 200mm...). Mi sam pomysł wydaje się całkiem niezły, tylko wykonanie do kitu ;-)

Z kolei na 50 chodziło mi o pokazanie tej samotnej kobiety która na coś czeka i skontrastowanie jej z tymi paniami plotkującymi.

Starczy tego tłumaczenia się ;]

Jeszcze takie jedno pytanie - jak oceniacie tą moją obróbkę do BW?

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Buczo napisał/a:
kulten, już po konkursie ;]

Jeszcze takie jedno pytanie - jak oceniacie tą moją obróbkę do BW?

Pozdrawiam
Buczo


A wygrałeś?

Na 50 jest najbliższe prawidłowej obróbce do bw ale ciągle niedoskonałe. Spójrz na photoblog Alkosa. Moim zdaniem jego zdjęcia są idealne jeślim chodzi o bw.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
wygrać nie wygrałem, ale te dwa wybrano do wystawy pokonkursowej. Jak na pierwszą próbę to chyba nie jest źle ;]

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
No to gratuluję pierwszego sukcesu.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Dzięki :-B

Niestety, w ten weekend z plenerku też nici... Nie dość, że pogoda do niczego to jeszcze się rozchorowałem

W związku z tym, wziąłem się (pierwszy raz w życiu) za skanowanie starych negatywów, oba te zdjęcia to Fuji Superia X-tra 400, skanowana Plustekiem OpticFilm 7200i w rozdzielczości 2400dpi za pomocą Silkypix, reszta obróbki w Gimpie.

53.


54.


Dodam tylko, że to są jedne z pierwszych zdjęć na których starałem się "świadomie fotografować" ;-)

Pozdarwiam
Buczo
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Kompletnie nie znam się na skanowaniu i późniejszej obróbce, ale czy nie wyszło ci zbyt ciemne? Podoba mi się widok jeziora. Ziarno i bw daje fajny klimacik.
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
54 wyszło jak zdjęcie archiwalne, nie wiem czy taki był tego cel. Jeśli bym miał dać opinie jako amator cyfrowej lustrzanki to błyszczy cos po lewej i trochę krzywe, ale ogólnie dobre.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
z 54 sobie trochę nie poradziłem, ono miało być początkowo w kolorze, ale wyszło takie ziarno, że stwierdziłem, że lepiej będzie w cz-b, choć kolorowa odbitka 10x15 wygląda niczego sobie i miałem nadzieję, że uda mi się je zeskanować żeby uzyskać taki efekt jak na niej. To srebrne "coś" to jest reling jachtu, zdjęcie robione z pokładu i dlatego trochę za krótkiego czasu użyłem. 53 też na odbitce wygląda o ze trzy nieba lepiej...

Pozdrawiam
Buczo

EDIT

Tydzień mnie nie było, Gorce, narty i te sprawy i obowiązkowo aparat w plecaku. A jako, że aparat był pod ręką to i zdjęć trochę jest (dla kultena plenerki :-D )

Na początek będą dwa:

56.


57.


Pozdrawiam
Buczo
 
kasylwia  Dołączyła: 07 Lip 2008
57 całkiem ładne, tylko nie wiem czy śniegu z prawej nie za dużo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach