Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Na ostatnim do za oświetlenie posłużyła mi lampka biurowa, obiektyw to makro-prakticar 55mm 2.8 założony do pentaxa.

68.


ale szczerze mówiąc to z tych dwóch 67 bardziej mi się podoba

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Na 68 ciągle bardzo brakuje światła i balans bieli jest nie teges.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Gołąbki są dobre (te do jedzenia też) :) A na serio to podoba mi się kadr na 66 - fajnie uchwyciłeś pozę ptaszków i dałeś dobrą głębię ostrości. Sympatyczne zdjęcie, ale popracowałbym nad kontrastem, który w moim odczuciu jest zbyt mały. 67 to dla mnie zagadka - co to za licho? :)) Wydaje mi się, że głębia ostrości jest zbyt mała i nie obejmuje całego kamienia. Poza tym centralny kadr. Na 68 lepiej pod tym względem, ale tematyka mnie nie rajcuje - kompletnie nie wiem o co chodzi.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
67 i 68 to takie wprawki do makro ;) głębia jest miała bo niestety nie miałem jak przymknąć obiektywu i było robione na pełnej dziurze.

69.


i to samo, ale trochę inaczej

70.


Pozrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ostatnie 2 to zdecydowanie za ciemno, zbyt centralnie i za ciasno. Cięzko w pierwszej w chwili się domyśleć z czym mamy do czynienia.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Gdyby zdjęcia 69 i 70 potraktować jako zdjęcia klatki schodowej to, podobnie jak kulten, musiałbym powiedzieć, że jest za ciemno. Jeśli jednak potraktować temat jako ciekawe ujęcie pewnej geometrii i gry światła to niekoniecznie jest za ciemno (choć lekkie rozjaśnienie mogłoby wyjść na plus). Moim zdaniem lepiej prezentuje się 69 z tego powodu, że krawędzie okna są równoległe do kadru i w ten sposób widzę tu większą harmonię w przeciwieństwie do 70, gdzie wszystko jest skośne. Generalnie podoba mi się 69, ale lekko bym rozjaśnił :)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Wieki mnie tu nie było, głównie dlatego, że nie miałem czasu wziąć aparatu do ręki.
Dzięki panowie. Zdjęcie nr 69 i 70, tak jak powiedział kndr, miało prezentować układ geometryczny i grę światła, zdecydowanie nie chodziło mi o przedstawianie wam klatki schodowej jako takiej ;-)

Może po przerwie dam dwa takie:

71.


72.


EDIT

Naprawdę są tak nijakie, że nie da się o nich nic powiedzieć? Cóż, dodam w takim razie jeszcze jedno, może będzie lepsze ;-)

73. I kto tu kogo wyprowadza na spacer?

Pozdrawiam
Buczo

 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Z ostatnich to 73.bardzo przyjemne(fajnie ujęty kontrast-mam na myśli statki).
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
zdecydowanie najlepsza jest ostatnia fotka
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Dzięki za wypowiedzi.

74.


75. Ahoj!


76.


Wszystkie zdjęcia to Fuji Superia X-tra 400, naświetlane "na oko".

Tak swoją drogą, to mam pytanie do kolegów z Lublina - który lab polecacie? Ja wołam w Foto-Partyce na Narutowicza, ale szczerze mówiąc jestem średnio zadowolony. Panowie mają jakieś problemy ze skanowaniem i zawsze na kilku pierwszych klatkach widać pasek od źle włożonego negatywu. Poza tym, denerwuje mnie to, że nigdy nie wiadomo czy tym razem potną negatyw i włożą w koszulki czy też może po prostu wrzucą go do worka.

Pozdrawiam
Buczo
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Mam takie ołówki w domu. Oj rysowało się :-P
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Takim ładnym peanem mnie obdarowałeś w moim wątku więc nie mogłem pozostać obojętny i olać Twoje z kolei wątku. Zaglądam tu i co widzę? Że się nie starasz i nie w tym rzecz, że nie szukasz nowych pomysłów ale nawet nie kopiujesz dobrych i sprawdzonych :mrgreen: . Zapędź do roboty swoją lustrzankę.

:-B
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Szczerze mówiąc to ostatnio mam poważne problemy z weną, czy jakkolwiek by tego nie nazwać. Poza tym staram się więcej robić na filmie, więc i na efekty trzeba dłużej czekać. Ale nie mogę się z Tobą nie zgodzić, od dawna nie mam poczucia, że się rozwijam.

78.


79. Podniebny wyścig.


Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Rozumiem, że ten pan ma oznaczać Twoją obecną zadumę co tu focić i jak się do tego zabrać :) .

[ Dodano: 2009-05-13, 23:43 ]
Tak a propos 79:



- gradient map do bw
- wyostrzony kontrast ma medium
- przeskalowanie do kwadratu
- przekonwertowanie do grayscale
- duotone i nadanie granatowego tonu niebu
- auto contrast dla pewności
- dodge tool do rozjaśnienia miejscowego zbyt ciemnych obszarów
- canvas size celem nadania ramki
- powrót do RGB

Spójrz ile daje forma, zdjęcie od razu zyskuje. Nie wystarczy zdjąć kolor by zrobić poprawne bw.

ps
Za szum i pixelozę nic nie poradzę, korzystałem tylko z Twojego małego obrazka :mrgreen: .
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
No cóż można dodać....życzę szybkiego powroty do formy albowiem powyższe zdjęcia są jak dla mnie średnie (aczkolwiek podobają mi się kolory na zdjęciu z kredkami/ołówkami)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
kulten, co racja to racja, wygląda to lepiej w kwadracie, moja obróbka ograniczyła się do PPL'a. Gimpa ciągle się uczę.

W ramach szukania pomysłu na zdjęcia spróbowałem trochę makro:

80.


81.


Oba są robione odwróconym kitem.

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ostatnie 2 totalnie nieostre :( .
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej z ostrością. Dałem sobie spokój z kitem i teraz próbuję używać odwróconego CZJ Macro-Practicar 2.8/55.

82.


83.


Pozdrawiam
Buczo

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
82 dałeś miniaturkę a 83 jest tak samo nieostre.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Z ostrością lepiej na ostatnim, ale kadr nie za bardzo mz. Nie ta strona pająka. Druga chyba byłaby ciekawsza

[ Dodano: 2009-05-18, 16:45 ]
82 nie obczajam tej fotki. Zdmuchnięty dmuchawiec?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach