MichalR
[Usunięty]
ja powiem tak (tylko sie nie obraz): duzo pracy przed Toba. przede wszystkim motyw przewodni - popracuj nad koncepcja co chcesz pokazac, bo dwoch policjantow (jeden ze strazy;) to troche za malo na dobre zdjecie. szukaj fajnych scenek, symetrii, asymetrii, widoczkow, klimatu, dobrego swiatla i takich tam pierdół;) nie strzelaj gdzie i jak popadnie.

to tyle ode mnie:)

pozdrawiam,
Michal
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Na 56 to chyba pojechałeś zdrowo z kolorami :) Tak to wyglądało w naturze? W tym kadrze nie pasuje mi, ze słup jest poobcinany z góry i z boku (kółeczka). Całkiem przyjemne światło, ale te kolory jakoś mi nie dają spokoju :) Na 57 musiałem dłużej wpatrywać się, żeby zrozumieć, że w tle jest jakiś rodzaj kaskady wodnej. Zamysł bardzo ciekawy, ale bardziej podobałoby mi się, gdyby kaskada była ostrzejsza (bardziej zamrożona w ruchu niż rozmyta). Poza tym dałbym chyba mniej śniegu z prawej strony, żeby sopelki nie były centralnie w kadrze.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
56 dla mnie strasznie nienaturalne, kolorystyka drażni oczy, WB też niedobry.
57 kadr mało interesujący.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Fakt, obcięty słup na 56 mi też strasznie przeszkadza. Chciałem później zrobić jeszcze jedno podobne ujęcie, ale tak, żeby słup był cały, niestety pogoda powiedziała nie i od następnego niebo zrobiło się całkiem białe i wyszło to chyba trochę nieszczególnie. Pewnie się jeszcze nimi z Wami podzielę, zobaczymy co powiecie ;) Kolory miały być przeciągnięte, żeby zdjęcie było odrealnione, mi się takie podoba, ale może faktycznie trochę za bardzo im pomogłem ;-) . Generalnie lubię właśnie mocno nasycone, wręcz przesycone kolorem obrazy

Jeśli chodzi o 57, to były moje pierwsze zabawy z rozmywaniem wody i robiłem to trochę na zasadzie "dłużej=lepiej". Dobrze wiedzieć, że droga niekoniecznie tędy wiedzie :)

MichalR, ciężko się obrażać za słuszne słowa krytyki, w dodatku wypowiedziane w dobrej woli :-B . Zwłaszcza, że nie mogę się z nimi nie zgodzić, bo przecież widzę co robię ja i co robią inni. Może nie uważam, żeby umieszczał tu jakieś straszliwe gnioty, ale wiem też, że nie są to dzieła najwyższych lotów, mimo tego, że się staram ;). Ale tak to jest na początku, mam tylko nadzieję, że nie stoję w miejscu z moim "fotograficznym rozwojem" :-)

To co na 57, ale przy dłuższej ogniskowej:

58.


a tu coś całkiem innego:

59.


Dzięki za wszystkie odpowiedzi :-B

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Hej Buczo.

Cholera, powiem krótko nie jest dobrze :( .
I już wyjaśniam w czym rzecz od mojej strony choć koledzy już to i tak wyrazili.
Na 56 balans bieli poległ zupełnie, ten fiolet nie powinien mieć zupełnie miejsca, kolorystyka, którą tak solidnie podciągnąłeś zdecydowania przesadzona. Od strony kadru na tym zdjęciu niesamowicie brakuje przestrzeni, kadr ogólnie na tym zdjęciu nie wypalił moim zdaniem.

57 i 58 zdecydowanie za ciasne, to ich główna ułomność ihmo.

59 ?? Podoba Ci się to zdjęcie? ale tak szczerze :mrgreen:

Ale mam nadzieję, że przynajmniej miło spędziłeś czas w górach, których cholernie Wam zazdroszczę teraz.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Wydaje mi się, że na 58 niewiele zyskałeś zmieniając kadr. Chyba tego nie da rady sensownie spożytkować. Nie wiem. Na 59 włochaty las :) Myślę, że jesienią, gdy jest różnokolorowo i słońce oświetliłoby fragment lasu to identyczny kadr mógłby być bardzo urokliwy, ale tutaj jest zbyt monotonnie, żeby na czymkolwiek zawiesić oko. Tak ja to czuję.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Jeśli chodzi o 59 to faktura lasu wydała mi się ciekawa ;-)

Wyjazd się udał, dziękuję :-D .

kulten, kndr, dzięki za komentarze :)

60.


61. (zdaję sobie sprawę z przepałów)


Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Należało zacząć przedstawić ten wyjazd od zdjęcia nr 60, duuuużo lepsze i całkiem sympatyczne. Na śniegu wkrada się przepał, warto było by go trochę stłumić ale poza tym zdjęcie udane.

Z tym lasem i fakturą jakoś nie dasz rady mnie przekonać :mrgreen: .
Tak czy owak :-B
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Tak, 60 jest dla mnie też fajna - bardzo ładnie rozmyty strumyczek. Więcej przestrzeni. Jest OK. Na 61, oprócz przepałów o których wiesz, przydałoby się pokazać więcej kaskady. Z tego co widzę jest dość ładna. Szkoda, że było tam tak dużo nawisów śniegu po lewej stronie :)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Dzięki panowie :-) Cieszę się, że w końcu któreś się spodobało :-D

Chociaż obawiam się, że reszta wyjazdowych będzie słabsza, ale pożyjemy zobaczymy ;-)

62.


63.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Moim zdaniem 63 byłaby naprawdę fajna, gdybyś tak ciasno nie skadrował. Widać tu pewien porządek - z lewej skośna gałęzie a po prawej pionowe, równoległe sople. To, co mogło dodawać uroku, drugi plan ze strumykiem, wziąłeś i brutalnie wykadrowałeś :) Czy w otoczeniu naprawdę było tyle nieporządku, żeby to obcinać? W tle widać też mocny przepał na niebie. Szkoda go. Na 62 są ciekawe kształty sopli, ale brakuje mi tu jakiegoś odbłysku, gry światła itp. Te sople pomimo, że ciekawe to wprowadzają chaos w kadrze. Myślę, że ciekawe światło zrównoważyłoby ujęcie.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ostatnie 2 są już moim zdaniem zbyt rozmiarowo akwarystyczne, podejrzewam, że to błędne określenie ale mam wrażenie patrząc na te zdjęcia jakbyś je siłą wepchnął do akwarium i i pstryknął. Za dużo też w nich rażącego przepału.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
kndr, ten przepał to nie niebo, to perfekcyjnie biały śnieg i żeby reszta nie była z kolei niedoświetlona musiałem podbić wartość EV o 0,5 i stąd przepały niestety. Robione na priorytecie przysłony. Nie wiem, czy to mój brak kontroli nad aparatem czy matrycy brak zakresu tonalnego...

kulten, powiedzmy, że rozumiem, chociaż nie jestem co do tego przekonany. Chodzi o to, że są za ciasno kadrowane?

64. czyli sople po raz drugi i ostatni


65.


Pozdrawiam
Buczo
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
64 ładne formy, mam tylko wrażenie nieostrości, ciekawie ujęte.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Buczo napisał/a:

kulten, powiedzmy, że rozumiem, chociaż nie jestem co do tego przekonany. Chodzi o to, że są za ciasno kadrowane?


Dokładnie. Prawie w padają pod kategorię macro ale tak bez uwzględniania tego jednego szczególnego motywu. U Ciebie rozkłada się on na całości kadru stąd moje uwagi. Oczywiście nie musisz się z nimi zgadzać bo możesz mieć zupełnie inne zapatrywanie :mrgreen: .

Co do przepałów to dobrze gasi się je narzędziem burn (w trybie highligts) w PSie.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Może nie do końca się zgodzę, ale też czasem jak patrzę na te zdjęcia mam wrażenie jakby podchodziły pod makro ;-)

A jak ono nazywa się w GIMP'ie? Bo korzystam tylko z niego i z PPL'a ;-) . I szczerze mówiąc z opanowaniem GIMP'a mam pewne problemy.

Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Pojęcia niestety nie mam jak w Gimpie zwie się to narzędzie. Używam tylko PSa i Lightrooma, choc tego ostatniego głównie pod kątem bazy RAWów.

Ale możesz sobie zainstalować wersję trialową PSa CS3 lub CS4 by zobaczyć jak to działa i nanieść niezbędne poprawki.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Moim zdaniem sople na zdjęciu 64 są dużo lepsze niż na 62. Dzięki ujęciu od przodu spłaszczyła się głębia, która na 62 wprowadzała dla mnie jeszcze więcej chaosu. Na 64 sople bardziej przypominają mi wzory geometryczne i dlatego widzę w nich pewien porządek i harmonię. Na fotce 65 kadr wydaje mi się poprawny - tło jest nieinwazyjne, nie konkuruje z modelem, postać ustawiona w mocnym punkcie kadru. Osobiście nie pasuje mi jednak tonacja kolorystyczna, ale to rzecz bardzo indywidulana. Wolałbym też, żeby działo się coś więcej na tym zdjęciu lub na twarzy modela były widoczne jakieś emocje :)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
66.


67.


Pozdrawiam
Buczo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ptaszki mają symetrię ale ogólnie cięzko mi coś rzec pozytywnego o tym zdjęciu. Sorki.
Na ostatnim zaś zdecydowanie zabrakło Ci światełka. Jest ciemno, z ciężkim kolorem i ciasno i ze złym balansem bieli. Polecam w PSie fukcję Color balance, bardzo pomaga.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach