lukaszwojcik  Dołączył: 22 Maj 2009
[lukaszwojcik] skromne początki
Witam ! Proszę o konstruktywną krytykę. Na początek 5 zdjęć, wykonane zostały moim byłym aparatem olympusem e-410.

1.


2.


3.


4.


5.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Witaj.Portrety wyszły dobrze,mz.najlepszy(najbardziej mi się podoba)to 1.
 

lukaszwojcik  Dołączył: 22 Maj 2009
6.



Tym razem skan z odbitki, zdjęcie zrobione analogowym canonem 300 z kitem (niestety jakość skanu słaba :/ )
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Co do zdjęć - moim zdaniem portrety wyszły płasko, przez to światło od przodu (szczególnie 3-ka dopalona flashem). Trochę szkoda tego ciepłego światła, które widać tu i ówdzie.
 

lukaszwojcik  Dołączył: 22 Maj 2009
3 nie była robiona z flashem
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
blenda? Ok, zresztą podoba mi się, tylko trochę światłocienia mi brakuje na twarzy.

 

lukaszwojcik  Dołączył: 22 Maj 2009
nie :)

portet wykonany na pomoście nad jeziorem, silne słońce na twarz (bezchmurne niebo)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Yhy, ok, cień na czapce mnie zmylił :-)
 

lukaszwojcik  Dołączył: 22 Maj 2009
dalej olympus

7.


8.


9.


10.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
lukaszwojcik, moja rada - wyhamuj i daj forumowiczom czas na wypowiedzenie się na temat zdjęć. Tak jak napisał ktoś w tamtym wątku - 3 zdjęcia na raz. Najlepiej osobno portrety, osobno architektura itd.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
lukaszwojcik napisał/a:
3 nie była robiona z flashem
lukaszwojcik napisał/a:
portet wykonany na pomoście nad jeziorem, silne słońce na twarz (bezchmurne niebo)


Oj coś chyba ściemniasz...
Światło słoneczne jest wyraźnie z prawej z od tyłu. Słońce musi być już dość nisko i ma ciepłe światełko. Włosy są wyraźnie od tyłu podświetlone. A na twarzy jest płaskie, zimne, bezpłciowe światło. Obstawiam lampę. Zresztą w okularach widać źródło światła. I nawet daszek dał cień od lampy. Stawiam nawet na wbudowaną.

Generalnie te portrety, jak dla mnie, szału nie robią, ale są obietnicą, że jeszcze coś ciekawego nam pokażesz.
A na 2 ce to mi się aż prosi zrobić to symetrycznie.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Jak ktoś pisze, że nie użył lampy błyskowej, to z reguły (z natury) wierzę w prawdomówność ludzi. Także Arti wrzuć na luz... Szukasz wszędzie spiskowej teorii dziejów??
Sorry...

Koniec OT

Co do zdjęć:
2 - jest najlepsza z tych które wrzuciłeś.
Na 7 też zatrzymałem wzrok na dłużej, reszta nie powala
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Panowie, pax, nie róbmy koledze śmietnika w wątku.
Doszliśmy na razie do wniosku, że portrety najlepsze w serii i tego się trzymajmy :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach