dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Sztuczne podbijanie ceny - mozna cos z tym zrobic?
Hej,

Probuje wylicytowac cos na pewnej aukcji. Towar jest tani, a popyt zaden. Przebija mnie jakis swiezo zarejestrowany uzytkownik, bez pelnej aktywacji konta. Co ciekawe, ten sam uzytkownik podbija cene takze na innych aukcjach tego sprzedajacego, co wiecej - te aukcje dotycza kompletnie roznych przedmiotow :roll:

Jestem prawie pewien, ze sprzedawca zarejestrowal sobie 2-go uzytkownika i tworzy sztuczny popyt na wlasnych aukcjach. Mozna cos z tym zrobic? Kwalifikuje sie to do zgloszenia do Allegro? Obawiam sie, ze oni moga to zlac, bo dla nich i tak liczy sie tylko prowizja :-/

Wkurzajacy jest taki rodzaj cwaniactwa :evil:
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
dan, spróbuj może nie zleją tej informacji. O dziwo obsługa allegro albo mi się wydaje albo coraz częściej reaguje na tego typu przekręty.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Pietras, rzeczywiście ostatnio reagują dość szybko. Parę razy w wynikach wyszukiwania wyskoczyły mi aparaty w niewłaściwych kategoriach (kompakty w DSLR-ach). Zgłosiłem, przenieśli.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
dan, to niezgodne z regulaminem.
Zgłaszaj.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
A jaki to ma sens (podbijanie) - przecież jeśli przez przypadek sam wygra, będzie i tak musiał zapłacić allegro prowizję, czyż nie?
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Grendel napisał/a:
A jaki to ma sens (podbijanie) - przecież jeśli przez przypadek sam wygra, będzie i tak musiał zapłacić allegro prowizję, czyż nie?
Nie, bo zawsze będzie mógł zakończyć aukcję przed czasem i wtedy nie płaci...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
DAN Albo odczekaj. Za tydzień pewnie wystawi jeszcze raz za mniejsze pieniądze.

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Grendel napisał/a:
A jaki to ma sens (podbijanie) - przecież jeśli przez przypadek sam wygra, będzie i tak musiał zapłacić allegro prowizję, czyż nie?

Dokladnie tak. Aukcje sa od 1zl i gosc pewnie boi sie sprzedac przedmiot za niska cene. Zastanawia mnie tylko, dlaczego od razu nie moze wystawic aukcji od ceny, za ktora gotow jest sprzedac przedmiot :roll:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Dan, a nie lepiej zalicytować, jak już będzie poniżej minuty do końca aukcji? Wtedy nie będzie już miał czasu zbytnio podbijać, jeżeli tylko nie ustawił wcześniej większego limitu licytacji, albo nie ustawił snajpera.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
dan, nie ma sensu robić interesów z kimś, kto oszukuje Cię od początku.
Zgłoś, opisz sytuację, podaj aukcje - jest szansa że gość licytuje z tego samego adresu IP.
 
forestowy
[Usunięty]
Znacznie łatwiej sprzedać przedmiot za dobrą kase zaczynając od 1 zeta. Licytujący sami ma siebie bata kręcą podbijając cene i wcale nie trzeba im pomagać. Sprzedałem w ten sposób pare komórek z cene wyższą niż u mnie w komisie :mrgreen: Ot taka słabość ludków do przelicytowania przeciwnika. Każdy lubi wygrywać :mrgreen:
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jeśli nikt inny nie licytuje, to poczekaj i skorzystaj ze snajpera i załatwisz gościa w ostatniej sekundzie.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Ja zawsze licytuję w ostatnich minutach.
 
galant  Dołączył: 12 Cze 2008
Miałem kiedyś podobną sytuację. Zgłosiłem do allegro i zawiesili człowiekowi konta, ale na krótko.
A co do licytacji- ujawniam się dopiero 2-3 sekundy przed końcem aukcji :mrgreen:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Prawdziwy diehard czeka do ostatnich sekund ze stoperem w ręku, a nie jakiśm tam sniperem się wysługuje :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Panowie, co mi da snajper, jak na tym fikcyjnym koncie jest ustawiona jakas wysoka kwota, byc moze zupelnie nieadekwatna do wartosci przedmiotu?
 
Hypcio  Dołączył: 03 Sie 2008
Takie sytuacje trzeba zgłaszać jako niedozwolone użycie kilku kont. Ludzie z allegro to sprawdzą i jeśli tak będzie rzeczywiście konta zostaną zawieszone. Trzeba tak reagować!
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
często spotykałem się z takim czymś i po czasie doszedłem do wniosku że najlepiej licytować najwcześniej minute przed końcem aukcji ...

wygrałem już tak z 10 aukcji
kilka razy wylicytowałem około 4-10 sekund przed zakończeniem
wtedy inni allegrowicze nie mają już czasu podbić a co dopiero sam sprzedający.

No i co do aukcji 1 zł nawet przez 2 tygodnie ...
obserwowałem kilka takich aukcji i mimo braku zainteresowania przez długi czas to gdzieś kilka minut przed końcem ceny skakały do 200 zł ....


Pozdrawiam.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Hypcio napisał/a:
Takie sytuacje trzeba zgłaszać jako niedozwolone użycie kilku kont.

Dokładnie, uważam, że reagować trzeba - z czasem się uda wychować delikwenta.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
MateuszG, chyba niezbyt dokladnie przeczytales to co napisalem.

Na tym fikcyjnym koncie ustawiona jest jakas tam kwota, i jak ja podbijam cene, to jestem momentalnie przebijany. Nie ma znaczenia, czy licytuje na minute przed koncem czy na sekunde. Przebicie jest automatyczne, i dopoki nie dam wyzszej kwoty niz jest ustawiona na tym fikcyjnym koncie, to nie mam zadnych szans na wygrana.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach