JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008



W Krynicy jest zima (dzisiaj jeszcze była...)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
20200209-IMGP2348 by Mark S, on Flickr
20200209-IMGP2361 by Mark S, on Flickr
20200209-IMGP2364 by Mark S, on Flickr
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Marek, :-B
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Marek, tęsknię za taką zimą. Bardzo ładne.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Zazdraszczam. :-)
Okolice Wierchomli?
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
JacekK to jakies stare?
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
takie coś jeszcze z grudnia
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
AChmiel, Pewnie już tak, bo od rana wieje, +10 gradusów i chyba już ten śnieg stopniał. Wczoraj był jeszcze.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rivelv, rychu, mr.ra66it, dzięki!

mr.ra66it napisał/a:
Zazdraszczam. :-)
Okolice Wierchomli?

To Ciechania.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Marek napisał/a:
To Ciechania

Qrde, fantastyczne okolice. Byłem niedaleko na rowerku. Na nartach musi być cudownie. Szczęście, że tak niedostępne i wyłączone z turystyki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Szczęście, że tak niedostępne

1,5 kilometra od drogi bitej, kto zechce to dotrze. Na Wierchu Nad Tysowym przed laty byłem.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wierch nad Tysowym jest teraz niedostępny dla turystów. Natomiast drogę biegnącą od Krempnej przez Żydowskie do Ciechani i dalej do Grabiu, jesienią ubiegłego roku odnowiono, kładąc nowy asfalt. Oczywiście były protesty, ale niewiele one dały.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Do Ciechani co weekend można wejść od strony Huty Polańska. Dwa lata temu byłem. Na legalu, przyjeżdżają panowie z parku i oprowadzają.
Plus taki, że można odwiedzić miejsca, które na dziko znajomi pominęli :)

Marku pięknie! :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Marek napisał/a:
jesienią ubiegłego roku odnowiono, kładąc nowy asfalt.

Teraz sobie przypominam drogę przez Żydowskie, zapadnięte mostki, wyrwy, tylko dwukołowiec. Na skraju lasu przy szlabanie zjechałem w lewo w dół i dalej dnem doliny wzdłuż potoku. To była Ciechania. Żeremia, widoczne pozostałości po granicach gospodarstw, zawalone mostki. Dalej przeprawa byłą drogą przez poprzewracane drzewa, brodami do Huty. Koniec maja, fantastyczne miejsce. Poszukać muszę zdjęć.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Dwa lata temu mostek już był naprawiony, ale jechałem na 1wszym biegu całą drogę. Szkoda świeżego asfaltu...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
No niestety, piecza nad tą drogą nie należy do parku, lecz do powiatu, a ten ostatni wraz z miejscowym samorządem robi to co chce. Od 1 kwietnia gdzieś do jesieni jest teraz zakaz ruchu. Są progi zwalniające i ostrzeżenia przed możliwością potrącenia zwierząt. Ale to chyba koniec czasów, kiedy Ciechania była trudnodostępna i dzika.

20200209-IMGP2368 by Mark S, on Flickr
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Po kliku większe
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Dobre zdjęcie i ciekawy patent na panoramę. Nie za często ogląda się Śnieżkę z czeskiej strony.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
JacekK napisał/a:
Dobre zdjęcie i ciekawy patent na panoramę. Nie za często ogląda się Śnieżkę z czeskiej strony.

Dzięki JacekK.
Ja akurat oglądam ją, dzięki Bogu, co zimy od około 9 lat chyba i nie znudziła mi się :-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
JacekK napisał/a:
Dobre zdjęcie i ciekawy patent na panoramę. Nie za często ogląda się Śnieżkę z czeskiej strony.

A w tym samym czasie na czeskim forum Pentaksa pewnie piszą:
"Dobrá fotografie a zajímavý patent na panoramu . Nepříliš často máme možnost podívat se na Sněžku z polské strany."
;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach