PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Wytrzymałość bagnetu K - pytanie
Witajcie!

Mam pytanie - jak ciężkie i jak długie szkło można założyć do DSLR Pentaxa (które zbyt masywne w sumie to nie są), a całość bez obaw o kondycję bagnetu i puszki posadzić na statywie za mocowanie w body? Mam Tokinę RMC 70-210/3,5 (ok. 17 cm / 1000 g, z konwerterem 2x Tokina RMC ok. 22cm / 1200 g), podpinam ją do K100D i przy fotografowaniu "z ręki", gdy trzymam zestaw oburącz (prawą za aparat, lewą podtrzymuję od dołu obiektyw) jest OK, ale wrzucić go na statyw za puszkę jakoś nie mam odwagi... Największy obiektyw Pentaxa bez gniazda statywu w korpusie jaki znalazłem to SMC-K 85-210/3.5 (20,8 cm / 1050 g). Czyżby to było maksimum możliwości bagnetu?

Pozdrawiam,
Piotr.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PT, - 600 f4 + zoom 250-600 - troche maja swojej wagi....wiec nie przesadzaj

[ Dodano: 2006-11-02, 21:26 ]
najciezsze szklo ktore podpinam do pentaka to 300mm f4 od 6x7 - narazie aparat jest caly........

[ Dodano: 2006-11-02, 21:28 ]
a to jest spokojni ponad 1,5 kg szkla....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak, ale PT wyraźnie napisał o szkłach bez własnego mocowania statywowego.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
300 od pentaxa 67 (moja starsza ) nie ma mocowania statywowego nad czym boleje....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kojarzy mi się coś, że chyba można kupić takie mocowanie, o ile jest miejsce na słoiku.
Poza tym masz to:
http://www.pstryk.com.pl/opis.php/4767
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - wiem o tym ale jakos nikt nie ma na stanie coby przymiarke zrobic....a wydawac kase i potem bujac sie ze sprzedaza to ja nie chce....
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
300 od pentaxa 67 (moja starsza ) nie ma mocowania statywowego nad czym boleje....

Czyli mam się nie obawiać i spokojnie "kasetkę" z Tokiną + ew. konwerter stawiać na statywie za gwint w puszce? Hmmm... może nawet zaraz spróbuję... :-)

Dzięki!!!

Pozdrawiam,
Piotr.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PT, - wedlug mnie spoko toz moja byla tokina miala wage spora(80-200 2.8) a wielokrotnie ja mocowalem bez stopki...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
PT - jak się nie oderwie, to zacznij dokładać obciążenie na koniec słoika. Jeśli jesteś tak miły, podaj nam wynik, przy którym zyskałeś konwerter z bagnetem zamocowanym na stałe.
Dzięki!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
PT - jak się nie oderwie, to zacznij dokładać obciążenie na koniec słoika. Jeśli jesteś tak miły, podaj nam wynik, przy którym zyskałeś konwerter z bagnetem zamocowanym na stałe.
Dzięki!
- tak to dobry pomysl....
wedlug mnie nalezy od wagi 2kg napierdzielac mlotkiem gdzies w srodek obudowy szkla....
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
Michu napisał/a:
PT - jak się nie oderwie, to zacznij dokładać obciążenie na koniec słoika. Jeśli jesteś tak miły, podaj nam wynik, przy którym zyskałeś konwerter z bagnetem zamocowanym na stałe.
Dzięki!
- tak to dobry pomysl....
wedlug mnie nalezy od wagi 2kg napierdzielac mlotkiem gdzies w srodek obudowy szkla....

Wiecie co... z tych propozycji rozwiązania problemu to chyba jednak nie skorzystam ;-)
A tak w ogóle to dzięki za rady :-)

Pozdrawiam,
Piotr.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak - pomysł mi się bardzo podoba, ale nie jestem pewien, czy w pełni oddaje symulację w naturalnych warunkach. No, chyba, że jesteś na plenerze z Jarkiem Dąbrowskim.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - to powiadasz ze Jarek D. traktuje szkla podobniejak ja?
Michu napisał/a:
No, chyba, że jesteś na plenerze z Jarkiem Dąbrowskim.
- do momentu jak jarek nie wroci do naszego kraju to plener nie wchodzi w gre...bo jak tam pojade to oddam sie lizaniu limitedow tudziez innych szkiel pentaxa w B&H
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Michu, - to powiadasz ze Jarek D. traktuje szkla podobniejak ja?

Cóż - jak każdy artysta. (muzycy rozbijali gitary na koncertach, architekci sikali na budynki...)
Fafniak napisał/a:
jak tam pojade to oddam się lizaniu limitedow tudziez innych szkiel pentaxa w B&H

Ciekawe masz upodobania oralne...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moglibyście mnie wypisać z tego wątku? Do teraz był jednym z niewielu, w których nie brałem udziału.

Michu, nie jestem artystą. Nie sikam na budynki, tylko do butów.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Moglibyście mnie wypisać z tego wątku? Do teraz był jednym z niewielu, w których nie brałem udziału.
- nie
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie sikam na budynki, tylko do butów.
-badz twardy....sikaj na budynki
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek - no sorry, ale musisz jakoś nam udowodnić, że nie bierzesz udziału w tym wątku. A w sprawie sikania - kurcze: Szewc artysta...

A w sprawie wytrzymałości bagnetu. To ciekaw jestem, co by pierwsze padło: bagnet czy śruba mocująca szybkozłączkę.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ja się nie dziwię, że Jarek nie sika na budynki. ;-) U nas to by to jeszcze przeszło, najwyżej ktoś by zbluzgał. W Stanach to jakby nasikać na jakieś private property, to by pewnie właściciel ze spluwy potraktował, a to już gorzej.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
może w takim razie dla dobra sztuki sikać na budynki w nocy gdy nikt nie patrzy??

w kwestii wytrzymałości bagnetu może by tak pod tele na końcu na sznurku podwieszać cegły lub pustaki. Przykładowo Cegła pełna:
Wymiary:

długość - 250 mm

szerokość - 120 mm

wysokość - 65 mm

Masa: ok. 3,5 kg

teraz należy sprawdzic po podpięciu jakiej ilości cegieł następuje wyłamanie mocowania obiektywu z obudowy - proste

pozdrawiam

w celu uzyskania miarodajnych wyników eksperyment powtarzać wielokronie a i może negocjowac zniżkę w sewisie ze względu na wielokrotne naprawy

cześć
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
w celu uzyskania miarodajnych wyników eksperyment powtarzać wielokronie a i może negocjowac zniżkę w sewisie ze względu na wielokrotne naprawy

Po takim gruntownym teście nie bedzie co naprawiać. Pod koniec testowania to już by chyba zostało tylko zaklajstrowanie jakąś żywicą + tkanina szklana + szpachla samochodowa+ jakis ładny kolorek. No i wklejenie na stałe jakiegoś Limiteda. W ten sposób powstałby pierwszy zaawansowany kompakt Pentaxa o jakości zdjęc dorównującej lustrzankom :mrgreen: Sony R1 by się schował. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach