Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
studentmibm, A dlaczego? za dużą masz GO z 50/2 czy 43/1.9? a ISO? przecież używasz lampy?
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
Eldred af...z 50/2 mi to nie przeszkadzalo (z wiadomych wzgledow)...ale po zakupie 43/1.9 mnie wykancza nerwowo...powaznie. Pozatym chcialbym wyslac puche do serwisu aby mi usuneli ff w zarowym(zaleznosci od temp barwowej nawet 8mm(przesadzilem z tymi 13)), tyle ze nie mam pewnosci czy nie zrobia tam tego co ja sam moge zrobic przy pomocy menu serwisowego.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
studentmibm napisał/a:
tyle ze nie mam pewnosci czy nie zrobia tam tego co ja sam moe zrobic przy pomocy meny serwisowego
no właśnie niekoniecznie, ponoć od dołu jak się zdejmie obudowę, są jakieś śrubki do kalibracji FF/BF, ale rozumiem Cię, sam mam kasetkę skalibrowaną pod 30/1.4 i boje się, że z 70/2.4 będzie kłopot, bo kalibracja dla 30/1.4 może zupełnie się gryźć z drugim szkłem i co wtedy??

[ Dodano: 2008-11-23, 11:43 ]
A Canon i Nikon nie mają problemów z FF/BF?

[ Dodano: 2008-11-23, 11:43 ]
Na 5D przy tak małej go FF/BF byłoby niezafajne.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
Eldred napisał/a:
A Canon i Nikon nie mają problemów z FF/BF?

Nawet jak masz taki problem to jedziesz na Żytnia i Ci to szybko 'robia' (czytalem ze niektorym nawet na miejscu).

A o srubkach to wiem ale sam to wole tam nic nie sciagac.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Artooro napisał/a:
Temat się narodził bo mam możliwość okazyjnego zakupu puszki 5D

Przecież to jasne. Okazyjny zakup. Skorzystaj, przetestuj a jak ci nie będzie pasić to sprzedasz. Przy okazyjnym zakupie nie stracisz na odsprzedaży. No chyba, że to samo body. Wtedy to inna para kaloszy.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kristofo, masz rację. :->
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Jestem najmniej kompetentny do wypowiadania się w tym wątku, ale chcę wtrącić 3gr. Kiedy uświadomiłem sobie jak niewielką poprawę moich zdjęć przyniosła przesiadka z mydelniczki na lustro to stwierdziłem że nigdy nie będę zmieniał systemu dla nowej puszki. Aparat bez obiektywu nie będzie robił zdjęć, więc polecam uderzać w konkretne szkło, tylko to i skrajna desperacja skłoniło by mnie do zmiany systemu.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Artooro,
Ad 1. Tezę o nie schodzeniu poniżej ISO 3200 włóż między bajki, ale ISO 1600 jest naprawdę bardzo przyzwoite.
Ad 2. AF w tym body nie jest demonem prędkości, ale jest bardzo precyzyjny. Oczywiście BF/FF trafia się sporadycznie (wiem tylko ze słyszenia, ponieważ mnie ten problem [odpukać] do tej pory nie spotkał) i można poradzić sobie wybierając inny egzemplarz przy zakupie lub w ostateczności serwis na Żytniej.
Na Twoim miejscu brałbym i planował jakiś mały napad na bank. W końcu szkła trzeba za coś kupić. ;-)

 

Pietrobas  Dołączył: 09 Sie 2008
miałem dosyć dużo okazji do zetknięcia sie z tym korpusem z kitową Lką, AF, pstryk i jest, iso, pstryk 1600, szumu niemal zero.

Natomiast waga, wielkość, obsługa, i częściowo także wykonanie to inna sprawa.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
dla tych co myślą, że chodzi tylko o zabawkę... raczej kusi mnie komfort (może to tylko złudzenie, że się poprawi), chodzi o takie pier....ły jak grip na AA, jak kolosalna ilość szkieł, JAK SERWIS!, nawet perspektywy rozwoju samego producenta
no nie czarujmy sie ale Pentax ze swoją polityką m.in. wobec klienta to niebawem wyląduje w czarnej du...e
nie chodzi o przesiadkę na FF, ja tego nie odczuję

a jeszcze takie pytanie się pojawiło w mojej głowie:
jak wygląda sprawa szkieł z zachodu, ściślej o gwarancję chodzi, czy jest tak dobrze jak w Pentax'ie? ma ktoś z Was orientację?

kristofo no właśnie mogę zakupić jedynie samą puszkę i jest jeszcze ten ból, że nie mam okazji przetestować na miejscu no i czas mi ucieka
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Tak, ja mam szkła z niemieckiej pajęczynki ;-) , kupowane na fakturę i mam na nie roczną gwarancję. Właściwie to miałem, bo w większości przypadków już się skończyła. :cry:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
hamster napisał/a:
Kiedy uświadomiłem sobie jak niewielką poprawę moich zdjęć przyniosła przesiadka z mydelniczki na lustro to stwierdziłem że nigdy nie będę zmieniał systemu dla nowej puszki.
Bez urazy ale patrząc na twoją stopkę jestem w stanie to zrozumieć, może czas na jakieś jaśniejsze szkiełko typu 50/1.4? :->
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred, czy wiesz jakiego typu zdjęcia robi hamster że dajesz mu taką receptę?
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Pentagram rozumiem, że wymiatasz jakimś C
na jakie fajne szkiełka należałoby ewentualnie zwrócić uwagę ?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić. :->
Wiem tylko że jeśli chce się poczuć że się ma lustrzankę to warto mieć coś czego nie da sę uzyskać kompaktem czyli, fajne tele, stałka z małą GO, lub jakiś ultraszeroki kąt.
Używając kita, do tego z lampą błyskową, też bym nie poczuł wielkiej różnicy w obrazie w stosunku do dobrego kompaktu.
 

whitesmoke  Dołączył: 14 Lip 2008
Artooro napisał/a:
Pentagram rozumiem, że wymiatasz jakimś C
na jakie fajne szkiełka należałoby ewentualnie zwrócić uwagę ?


To może ja się wtrące - 24/1.4, 35/1.4, 50/1.2, 85/1.2, 135/2 to taki dream team :-) Ktoś pisał że plastyka C jest do d... to ja współczuję oczu. Odnośnie 5-ki - mam dwie - szlag mnie trafił do tego stopnia że od wiosny przechodzę na D3 - dla komfortu pracy. N ma fajny 24-70/2.8.. A onanizował sprzętowo to się będę dalmierzami.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
whitesmoke napisał/a:
A onanizował sprzętowo to się będę dalmierzami.
Haha "fotografia uliczna" działa :mrgreen: nie no, nikon też ma pare fajnych stałek, ale kurde, który system ma tyle fajnych stałek ze stabilizacją? Chyba jeśli chodzi o focenie w słabych warunkach oświetleniowych Pentax nadrabia słabość AF'a stabilizacją w stałkach, na prawdę ludzie co można osiągnąć szkłem typu 30/1.4 ze stabilizacją to jest bajka normalnie. ;-)
 

whitesmoke  Dołączył: 14 Lip 2008
Eldred napisał/a:
Chyba jeśli chodzi o focenie w słabych warunkach oświetleniowych Pentax nadrabia słabość AF'a stabilizacją w stałkach, na prawdę ludzie co można osiągnąć szkłem typu 30/1.4 ze stabilizacją to jest bajka normalnie. ;-)
A na cholerę Ci stabilizacja przy czasie 1/4 sec gdy obiekt się porusza?
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Artooro napisał/a:
na jakie fajne szkiełka należałoby ewentualnie zwrócić uwagę ?

Pierwszym szkłem jakie podepnę pod piątkę będzie 85/1.8. Tanie jak barszcz na swoje możliwości, a na małym obrazku jest rewelacyjne. Do tego 16-35/2.8 i 70-200/2.8 i moje zakupy fotograficzne można by uznać za zamknięte. Oczywiście do czasu zarobienia na 85/1.2 ;-)

Aha, no i nie zapominaj o wliczeniu w koszta lampy. Tym bardziej, że piątka nie posiada wbudowanej.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
whitesmoke napisał/a:
A na cholerę Ci stabilizacja przy czasie 1/4 sec gdy obiekt się porusza?
ee tam nie zawsze się porusza, czasem siedzi i rozmawia, lub się patrzy w obiektyw i czeka na bezlitosne błyśnięcie lampy które na szczęście nie nadchodzi ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach