Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
dzięki za rady, wyjaśnienia, sugestie, opinie itp. itd.

z oferty jaką mi złożono raczej zrezygnuję ale w sumie nie ma tego złego co na dobre nie wyjdzie
faktem jest, że na FF mi nie zależy a liczyłem poprostu na większą swobodę i komfort sprzętu ze stajni C, tylko skoro tak to może rozważyć zakup jakiegoś tańszego modelu niż 5D

tak czy siak czasu na gdybanie mam pod dostatkiem... może w tym czasie C zmieni ceny szkieł na mniejsze ;-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Artooro, zdradź jaka była cena i jaki stan puszki.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hmm jest jeszcze jedna sprawa, czy takie 85/1.8 na cropie będzie nadal takie dobre do portretu? IMHO jeśli Canon ze względu na takie szkła, to tylko FF.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Cytat
Hmm jest jeszcze jedna sprawa, czy takie 85/1.8 na cropie będzie nadal takie dobre do portretu?


Nie rozumiem, czemu miało by tak nie być..



 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
malyglod, to jest 85/1.8 na canonowskim APS-C?
Kazałem niedawno kumplowi kupić to szkło do EOSa 350D - widzę zatem, że dobrze zrobiłem :lol: Oraz, że będę musiał od niego ów zestaw na parę dni wypożyczyć :-P
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
gilby napisał/a:
Artooro, zdradź jaka była cena i jaki stan puszki.


cena 4k choć mylę, że o 2-3 setki jeszcze bym wytargował, klapnięć niecałe 1400, oczywiście cała biurokrakcja i kartony do tego, prawie 2 lata gwarancji
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kurcze - przy takiej cenie to bym sie nie zastanawial - za prawie nowy korpus???
Ehhh dlaczego ja nie trafiam na takie okazje :roll:
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Cytat
kurcze - przy takiej cenie to bym sie nie zastanawial - za prawie nowy korpus???
Ehhh dlaczego ja nie trafiam na takie okazje :roll:


zerkaj na giełde na canonowskim forum. tam co chwila przewijaja sie 5D lekkko używane w przedziale 3600-3700. prawie nówki są za wziecia ok 4200-4300 i przybywa ich z każdym dniem. myśłe że po 6 grudnia (dostępność mkII w PL) w używkach 5D bedzie można przebierać.

Artooro skoro to praktycznie nowy korpus ze wszystkimi papierami to dziwię sie Tobie że nie wszedłeś w to. Bedzie Cię to niestety długo męczyło. :-( . w końcu i tak kupisz C 5D wiec nie widzę sensu sie przed tym bronić gdy jest okazja na zakup po rozsądnej cenie :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak, eeee, z tego co pamiętam to kiedyś jakiś fajny skaner utrafiłeś ... chyba, że coś pomieszałem :roll:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Fafniak, eeee, z tego co pamiętam to kiedyś jakiś fajny skaner utrafiłeś ... chyba, że coś pomieszałem
-no fakt :evilsmile:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
-no fakt

.. przepraaaaaszam :-P :mrgreen: :-B
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
ThomFoto napisał/a:
Bedzie Cię to niestety długo męczyło. :-( . w końcu i tak kupisz C 5D wiec nie widzę sensu sie przed tym bronić gdy jest okazja na zakup po rozsądnej cenie :mrgreen:
no i po co ten tekst...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
hamster, to się trolling nazywa.. <zieeeeeeew>
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matth napisał/a:
hamster, to się trolling nazywa.. <zieeeeeeew>

 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
ThomFoto napisał/a:
Artooro skoro to praktycznie nowy korpus ze wszystkimi papierami to dziwię sie Tobie że nie wszedłeś w to. Bedzie Cię to niestety długo męczyło. :-( . w końcu i tak kupisz C 5D wiec nie widzę sensu sie przed tym bronić gdy jest okazja na zakup po rozsądnej cenie :mrgreen:


nie wydaje mi się 8-) korpus to jedno a szkło do niego to drugie, nie stać mnie na Canonowskie Lki po 3-4 klocki a byle co podpinać do takiego korpusu też nie widzę sensu
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
nie musisz od razu w L-ki uderzać. 85/1,8 (zerknij na http://canon-board.info/showthread.php?t=30059 ) to rewelacyjne szkiełko za nieduże pieniązki. zoom 70-200/4 też jakoś specjalnie portfelożerny nie jest. oba szkła na 5D sprawdzają sie znakomicie . zerknij do linka który podałem. masz teraz 77ltd. również mam to szkiełko wiec i porównanie. AF 5D+85/1.8 jest conajmniej dwukrotnie szybszy niż ten z tandemu k10+77. jasne że nie każdemu sprawny AF potrzebny. niektórzy nawet lubią manualnie sie ostrzyć. ich prawo. ale gdzieś wczęsniej napomknąleś o nietrafionej ostrości w zdjęciach z jakiejś imprezy wiec aby pozbyć sie takich kłopotów albo przynajmniej w dużym stopniu je zredukować jednak przemyśł zakup 5D.

ps. wiem ze ciezko zrezygnować z 77ltd. to znakomite szkło. ale ta 85/1.8 spokojnie je zastapi. to świetna portretówka za rozsądne pieniązki.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
ThomFoto zdaję już sobie sprawę z pewnych atutów 5D ale jedno jest pewne, że nie uda mi sie zbudować szklarni za kasę posiadaną jedynie ze sprzedaży tego co już mam... a gdzie lampa do tego

moje umiejętności nie wzrosną a nie uważam aby K10D jakoś mnie ograniczał, żałował na pewno nie będę (przynajmniej do czasu gdy pierwszy raz 5D wpadnie mi w łapy)

jak to mawiają:
NIE ŻAL SERCU TEGO CZEGO GAŁY NIE WIDZĄ :-D

 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
dlatego dałem Ci linka zeby GAŁY WIDZIAŁY ;-)

nie zebym specjalnie namawiał ale jako że pytałeś o 5D, to mimo że od dawna nie biorę udziału w forumowych dysputach, tu zrobiłem wyjątek i napisałem Ci swoje zdanie.

ps. powiem Ci jedno. jeśli już raz zagościła u Ciebie myśł że może jednak FF i 5D to odwrotu nie ma. przekonasz sie za jakiś czas.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
ThomFoto napisał/a:
5D


Ja chyba zamiast 5tki wezme d300 ;p
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Artooro napisał/a:
moje umiejętności nie wzrosną a nie uważam aby K10D jakoś mnie ograniczał, żałował na pewno nie będę (przynajmniej do czasu gdy pierwszy raz 5D wpadnie mi w łapy)


IMO bardzo rozsądne podejście :-B . Jeżeli umiejętności Twoje (i moje również, bo myślę tak samo) będą ograniczane przez sprzęt, to pomyśli się o FF - czy będzie to Canon, Nicon czy też może FF Pentaksa - czas pokaże.

Pozdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach