dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
ale fajny temat :-D
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
ThomFoto napisał/a:
ps. powiem Ci jedno. jeśli już raz zagościła u Ciebie myśł że może jednak FF i 5D to odwrotu nie ma. przekonasz sie za jakiś czas.


ThomFoto dzięki za opinie ale ja kolejny raz podkreślę, że to nie z uwagi na FF zainteresował mnie 5D, jakbym miał możkiwość kupienia 40D za 5setek miałbym ten sam dylemat (już lepiej tego zobrazować nie umiem)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
MacRayers napisał/a:
IMO bardzo rozsądne podejście :-B . Jeżeli umiejętności Twoje (i moje również, bo myślę tak samo) będą ograniczane przez sprzęt, to pomyśli się o FF - czy będzie to Canon, Nicon czy też może FF Pentaksa
A moim zdaniem, takie podejście jest bez sensu. To jest samoograniczanie się. I nie mówię tylko o fotografii. Jak mam jakiś sprzęt, który mnie przerasta, robię wszystko, żeby go poznać, nauczyć się wykorzystywać. Innymi słowy rozwijam się, pogłębiam swoją wiedzę.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
o ile APS-C to takie poważne samoograniczanie się a biegłość w obsłudze sprzętu gwarantuje wysoką jakość wykonywanych zdjęć (nie mówię o techn. stronie tematu)

poza tym nie każdego stać żeby ot tak dowolnie zmieniać sprzęt a już system to hoho
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Artooro napisał/a:
że to nie z uwagi na FF zainteresował mnie 5D, (...) za 5setek

i Ty sie zastanawiasz? :mrgreen:
za to co sprzedasz ze stopki kupisz kilka dobrych szkiel, a jakosc obrazka nieporównywalna.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Artooro, nie mówię o APS-C, tylko o:
Cytat
jeżeli umiejętności Twoje (i moje również, bo myślę tak samo) będą ograniczane przez sprzęt, to pomyśli się o FF
Przecież to nie moje słowa.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Artooro napisał/a:


ThomFoto dzięki za opinie,


nie ma sprawy. jakbys miał jakies pytania odnośnie jak to jest po przesiadce z k10/77ldt to pisz na PW. Ja nadal podtrzymuję tezę że skoro już gdzieś tam Twoje plany zbłądziły w okolice Canona 5D to zamiana nastąpi szybciej niż sie tego teraz spodziewasz. Artooro - Witamy w FF :mrgreen: :-B
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
Ja nadal podtrzymuję tezę że skoro już gdzieś tam Twoje plany zbłądziły w okolice Canona 5D to zamiana nastąpi szybciej niż sie tego teraz spodziewasz

...... w klatce z papugą jest kot ...... :roll:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Kotek? Koteczek? A jaka rasa?
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
No trzeba przyznać że zdjęcia zapodane przez thomfoto robią wrażenie :shock:
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
buran napisał/a:
No trzeba przyznać że zdjęcia zapodane przez thomfoto robią wrażenie :shock:


należy pamiętać, że z pewnością były miziane w PS'ie
pamiętaj buran, że to człowiek stoi za aparatem, jak kupisz zaj...ty rower to nie odrazu będziesz kolarzem, ja z 77ltd wyciągnąłem coś podobnego
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Artooro napisał/a:
pamiętaj buran, że to człowiek stoi za aparatem, jak kupisz zaj...ty rower to nie odrazu będziesz kolarzem


nie zgodze sie... z tymi samymi umiejetnosciami ktore posiadasz, na 5D osiagniesz znaczacy postep...
natomiast w przypadku roweru potrzebna jest jeszcze kondycja fizyczna, natomiast na lepszym rowerze osiagniesz lepsze czasy, niz na starym, ciezkim gruchocie...
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Artooro napisał/a:
należy pamiętać, że z pewnością były miziane w PS'ie

a co to ma do rzeczy? rozumiem, że zdjęcia byłyby niewiarygodne, jeśli w PSie ZMIENIAŁOBY się zdjęcie, natomiast jeśli chodzi tu o samą zabawę suwaczkami, to bez przesady

Artooro napisał/a:
ja z 77ltd wyciągnąłem coś podobnego

ale nikt tu nie próbuje udowodnić wyższości 85/1.8 nad 77ltd.. zresztą parametry optyczne mają bardzo podobne, więc nie dziwne, że da się uzyskać coś podobnego.
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
Na mnie największe wrażenie zrobiło TO a ono w PS-ie miziane nie było.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
buran napisał/a:
Na mnie największe wrażenie zrobiło TO

Zasługa aparatu czy przede wszystkim człowieka, który ten aparat trzymał?
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
buran napisał/a:
Na mnie największe wrażenie zrobiło TO a ono w PS-ie miziane nie było.

Faktycznie fajna go, zwlaszcza ladnie wydoczna na trawie na samym dole zdjecia.

Ale czy np. te dwa zdjecia zrobione starym A50/2 naprawde az tak odstaja od tego, ktore tak Ci sie podoba?
Na obu fotkach swiatlo zastane, jedne z nielicznych zdjec gdzie manualnie ostrzac trafilem z ostroscia tam gdzie chcialem.
Wiem, ze juz je kiedys pokazywalem, ale nie ukrywam ze jestem z nich zadowolony:P
1)


2)



Oczywiscie tutaj abstra.h.u.j.ac od samego 5d, bo bedac w sytuacji autora watku bralbym bez wahania:)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
moja ś.p. mama zwykła mawiać, że dobra kucharka z gówna zrobi jedzenie :-D ... mi to wystarczy aby mieć pewność, że liczy się tylko człowiek

z drugiej strony dobra świnia wszystko zje... tyle, że ona je aby jeść
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Gdy się spojrzy na pbase na zdjęcia robione C 5d, to rzeczywiście robią niezłe wrażenie w porównaniu do zdjęć np. z C 400d. Ale to chyba nie wynika z tego, że nie można by osiągnąć podobnego efektu na APS-c, tylko z tego, że wyższe modele aparatów są zazwyczaj użytkowane przez fotografów z "wyższej półki" (więc i prawdopodobieństwo, że zamieszczą dobre zdjęcie jest dużo większe).
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
gin z tonikiem napisał/a:
Gdy się spojrzy na pbase na zdjęcia robione C 5d, to rzeczywiście robią niezłe wrażenie w porównaniu do zdjęć np. z C 400d. Ale to chyba nie wynika z tego, że nie można by osiągnąć podobnego efektu na APS-c, tylko z tego, że wyższe modele aparatów są zazwyczaj użytkowane przez fotografów z "wyższej półki" (więc i prawdopodobieństwo, że zamieszczą dobre zdjęcie jest dużo większe).


ojjj, naoglądałem się, naoglądałem i... niestety nie mogę się pod tym podpisać :-/
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
jak sie nie zdecydujesz to ja wezme z checia ta piatke :) bede mial backup :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach