MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
wystarczy tylko założyć telewizję, z biegiem lat zwiększyć oglądalność do paru milionów i już możemy manipulować ludźmi ;-)
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
nie wie nic o manipulacji, ale w okolicach Wrocławia ilość zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła i to dosyć, u mnie firmie moze nie zwolnili dużo ludzi, tylko nie przedłużyli umów i tak na dziś z 300 osobowej załogi pracuje 170 i 30 odpadnie do końca miesiąca dwóch, no i wszyscy 3/4 etatu mają od kilku dni, ilość ofert pracy (inż) spadła i to znacząco, dużo firm, również tych co jeszcze nie odczuwa za mocno kryzysu wstrzymała rekrutacje.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie sezon mocno, nie wiadomo jak bardzo, opóźniony.
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
U nas zwolnienia na razie nie są przewidywane, nawet mamy nowego kolegę (to mała firma, przerostów zatrudnienia nigdy nie było), za to na cześć kryzysu będziemy mieli... wszystkie soboty wolne (jakoś nie potrafię się tym zmartwić :evilsmile: ), nadgodziny zamiast "płatne" będą "odbieralne" i nie będzie świadczeń urlopowych. Najzabawniejsze, że jak dotąd wcale się w pracy nie nudzimy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
grohu napisał/a:
nie wie nic o manipulacji, ale w okolicach Wrocławia ilość zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła i to dosyć

Poza kryzysem nakłada się na ten stan rzeczy zmiana przepisów dotycząca ubezpieczenia zdrowotnego: np.:http://www.gofin.pl/17,2,39,63556.html
Do 31 grudnia 2008 r. status członka rodziny osoby ubezpieczonej zwalniał z obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego osoby bezrobotne. Wynikało to z art. 66 ust. 2 tej ustawy. Jednak od 1 stycznia 2009 r. przepisu tego nie stosuje się już do osoby bezrobotnej posiadającej status członka rodziny. Zmiana ta została wprowadzona ustawą z dnia 24 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych od niektórych innych ustaw (Dz. U. nr 166, poz. 1172).
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Ja pracuję w korporacji (firma amerykańska), ale ponieważ wyniki finansowe za 2008 są dobre (w Europie), to ogłosili oficjalnie, że zwolnień nie będzie. Ale ponieważ kryzys, to... nie będzie "salary review", czyli nawet wyrównania pensji do inflacji.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Najpierw sirius.pl, teraz znak.pl
Cytat
Poznań 2009,03,04

Informujemy, że dnia 2009,03,03 ZNAK Centrum Komputerowe Sp. z o.o. złożyło do sądu wniosek o upadłość z likwidacją.

Powodem była nieustannie spadająca sprzedaż od października 2008 roku, która w lutym 2009 roku osiągnęła ok. 50% sprzedaży z roku 2008, co przełożyło się na to, że ZNAK Centrum Komputerowe Sp. z o.o. nie było w stanie zarobić na koszty związane z prowadzeniem firmy. Szybkość negatywnych zmian związanych z poziomem sprzedaży nie pozwoliła na dokończenie procesu restrukturyzacji i dostosowanie kosztów do zysków. Ze względu na fatalną sytuację związaną z kryzysem nie udało się nam pozyskać inwestora ani wynegocjować dodatkowych warunków w bankach i u dostawców co doprowadziło do utraty płynności finansowej i uniemożliwiło zakupy a tym samym sprzedaż.



W chwili obecnej przebiega proces likwidacji firmy i jesteśmy zmuszeni prosić Państwa o cierpliwość w sprawie serwisów czy odbioru sprzętu. Za ok. półtora tygodnia będziemy po kolei realizowali w miarę możliwości serwisy oraz inne nie załatwione sprawy.

Sprawy serwisów, które są w trakcie realizacji prosimy zgłaszać na poniższe e-maile:

Poznań: serwispoznan@znak.pl
Warszawa: serwiswawa@znak.pl
Gdańsk: serwisgdansk@znak.pl
Zakupy internetowe: serwispoznan@znak.pl

Koniecznie prosimy w tytule e-maila dopisywać nr zlecenia oraz nazwę zgłaszanego towaru opisanego na zleceniu.


Zgłoszenia sprzętu, który się uszkodził a nie został do nas dostarczony a chcilibyście Państwo aby został naprawiony (tylko towar zakupiony u nas):

serwisznak@znak.pl - prosimy załączyć skan dowodu zakupu oraz gwarancji


Jeżeli ktoś z Państwa wpłacił pieniądze na nasze konto lub w sklepie i nie odebrał towaru, lub Państwa towar został w jednym z naszych sklepów to prosimy wysyłać wiadomość na
platnosci@znak.pl z dopiskiem: Prośba o zwrot: (np. wpłaconego zadatku, towaru itp.) oraz załączyć skan potwierdzenia dokonania płatności lub przyjęcia towaru.


Ze względu na bardzo trudną sytuację w której się znaleźliśmy trudno będzie się z nami skontaktować telefonicznie, gdyż obecnie kumulują sie setki spraw i nie jesteśmy w stanie sprostać Państwa oczekiwaniom chociaż przez 8 lat działalności firmy dawaliśmy z siebie 110%, aby zdobywać Państwa zaufanie.

W trybie późniejszym (2-3 tygodnie) będziemy po kolei kontaktować się z Państwem i wyjaśniać wszystkie sprawy.

Z poważaniem i przeprosinami za zaistniałą sytuację
Zarząd ZNAK Centrum Komputerowe Sp. z o.o.

http://znak.pl/

[ Dodano: 2009-03-09, 21:17 ]
PS. - sirius.pl - podobno najstarszy sklep netowy w branży (od1998)
znak.pl - otrzymał certyfikat 'solidna firma 2008'

to nie były małe firemki... :roll:
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
tref, no i trudno... na ich miejsce powstana nowe/lepsze/tansze - rynek nie znosi prozni...
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
moja "fabryka" zatrudnia kolejne 50 osób w tym roku, programistów w Krakowie, rekrutacja już ruszyła i co chwile musimy kogoś nowego sieciować
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Alyjen, ComArsch :?:

to mi się kojarzy ze słowami klucz

programiści
Kraków
50 osób
FABRYKA (szczególnie to słówko)

:-P
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
W Krakowie jest więcej fabryk, z setkami zatrudnionych programistow.

Alyjen, w naszej fabryce (tej troche bardziej oddalonej od Wisły niż Twoja) tez przyjmują :)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
hehe nie no ja pracuje w Eircpolu w dziale utrzymanie infrastruktury aka dział sieci niezła robota, ale skala w której ta firma operuje sugeruje już właśnie takie określenie jak fabryka ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rafalf napisał/a:
W Krakowie jest więcej fabryk, z setkami zatrudnionych programistow.

nie no jasne, wiem dokładnie

ale określenie fabryka, jakoś mi się tak skojarzyło :-P
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Jezeli chodzi o takie fabryki, to uwazam, ze teraz jest dobry czas na przyjmowanie (troche jak z kupowaniem w dolku), bo ludzie tak zaciekle nie walcza o wysoka pensje.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kierdel, nie chcę wiedzieć ile teraz zamierzają płacić w takim ComArschu, bo wiem ile płacili "na górce" więc nie wyobrażam sobie ile mieliby płacić "na dołku" :?:

minimalną płacę :?:

[ Dodano: 2009-03-10, 10:25 ]
trzeba za coś żyć, więc takie stwierdzenie
kierdel napisał/a:
teraz jest dobry czas na przyjmowanie (troche jak z kupowaniem w dolku), bo ludzie tak zaciekle nie walcza o wysoka pensje.

nie jest dla mnie śmieszne

często ludzie walczą o godną pensję, a nie o wysoką :-x
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Jasna sprawa. Nie mialo byc smiesznie, takie realia moga byc.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
często ludzie walczą o godną pensję, a nie o wysoką

Albo o jakąś.... :evil:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zorzyk, m.in. to miałem na myśli pisząć "godną"

dziś na mojej skrzynce firmowej wylądował mail, że firma wprowadza tzw.

"przerwę w karierze" - można się zgłaszać, bierzesz urlop (6-21 miesięcy), firma płaci ci odszkodowanie (mniejsze od kuroniówki) i pokrywa ubezpieczenie zdrowotne (państwowe i prywatne), po iluśtam miesiącach możesz wrócić do pracy

zastanawiam się kto się na to zdecyduje sam z siebie :shock:

[ Dodano: 2009-03-10, 22:57 ]
no chyba żebym miał masę kasy, i miał taką chęć, pojechać np rowerem czy autem na cholernie daleką wycieczkę

tylko wtedy wydaje mi się to atrakcyjną możliwością

 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
opiszon, który to bank taką ofertę daje pracownikom?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach