strus  Dołączył: 25 Mar 2008
[strus] zerknijcie
po długich wahaniach wreszcie odważam sie wrzucić na forum kilka kadrów chwyconych moim pierwszym cyfrowym lustrem


1

2

3

4

5

6


i na koniec serii tak troszkę z innej beczki
7


proszę o wszelkie rady, uwagi, komentarze
walcie śmiało ;-)

 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Ostatnie super ;p
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
1. Jak dla mnie jest lepsze niż gorsze. Choć ten dym bym wolał w mocnym punkcie, bo teraz z prawej jest dużo niczego. Ale generalnie mnie się widzi.
2. Rodzinny album? Nic więcej.
3. Nie. Ciemne i nic nie widać. Nie. Bo gdyby coś było widać, to nawet nie wiem co by miało być widać. Nie.
4. Nie. Słabe. Dużo chaosu i nie wiem o co chodzi.
5. Nie. Jest nieostre i kompozycja kadru skopana.
6. Też jakieś nieostre. FF w aparacie? I dlaczego budynek leci w prawą stronę? Motyw mi pasuje, choć zdjęcie technicznie chyba słabe, bo ta historia, którą mogłoby odpowiadać leży.
7. Ta składanka jest pomysłowa, ale jednak słaba technicznie. Nie.
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
przyjemne zdjęcia. Nawet jeżeli nie są arcydziełami to widać po nich, że masz oko i poczucie estetyki które pewnie jeszcze rozwiniesz. Dobrym zdjęciom musi też towarzyszyć odpowiednia chwila z którą na pewno jeszcze nie raz się spotkasz i właściwie ją wykorzystasz.

ostatnie przydałoby się zrównoważyć tonalnie
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Jedynka sympatyczna, dwójka do albumu jako udane zdjęcie (chociaż można rozjaśnić drzewo). 5 lepsza z gorszych. 7 zabawne. Reszta raczej nudna/chaotyczna.

matb, można u Ciebie zamawiać recenzje kopiące po tyłku? :-)
*puf*

 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
a 6 to Turcja?
pasuje do Turcji, tylko ta polska Czarna Strzała... ;-)
 
strus  Dołączył: 25 Mar 2008
tak SQ6GIT 6 to Turcja właśnie, polska mała strzała miała być smaczkiem na tym zdjeciu,

zresztą od 2 do 6 - zdjęcia z ostatniej wycieczki do Turcji.

matb dzięki za krytykę, postaram sie wyciągnąć z niej wnioski ale może mógłbyś mi powiedzieć odnośnie 5 to że nie ostre to wiem, niestety jakoś przestrzeliłem mimo to zdjęcie mi sie podoba i chciałem je pokazać, moje pytanie co jest skopane z kompozycją kadru?
właśnie temat kompozycji kadru jest dla mnie mocno tajemniczy i chętnie posłucham wskazówek
 
keiichi  Dołączył: 21 Wrz 2008
oooo Pan Młody wrócił z miodowego :mrgreen: co do fotek z tej Turcji to widziałem u Ciebie kilka dużo lepszych od tych tu prezentowanych. Zapodaj te nocne ze statywu.
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
1. trochenie zagrała kompozycja ale ciekawe zdjęcie
2. troche większa ogniskowa i byłoby fajnie, wakacyjnie
reszta jakoś nie dla mnie
 
strus  Dołączył: 25 Mar 2008
keiichi nr 3 poprzedniej serii to wlasnie nocne statywowe ale na życzenie jeszcze jedno tak cykane
8

chociaż nie wiem czy nie jest ono jakies pocztówkowe

i jeszcze kilka innych z szuflady, nadal proszę o rady ;)
9


troszke inny temat, własciwie jedne z pierszych zdjęć kasetką
10

11

12
 

peterkki  Dołączył: 08 Lip 2008
8 strasznie zagracone i nie wiadomo na co zwrócić uwagę, 9 byłaby dobra jakby tego pana otoczyć tą niebieskością i żeby więcej nic nie przeszkadzało (szafka)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
hehehe, też mi ta szafka psuje kadr. Generalnie własnie do kompozycji na twoich zdjęciach mam najwieksze zastrzeżenia. np. 11 i 12 ucięte nogi. zdjęcie z szafką chyba w poziomie wygladąłoby lepiej, oczywiście bez szafki.
 
strus  Dołączył: 25 Mar 2008
za radą kristofo...
oczywiście crop juz zbyt duży ale rozumiem że w stosunku do oryginalnej 9 to z kompozycją raczej w tym kierunku"
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
I tak nic nie przebije miny koteczka. Jest słodka.
 
elu  Dołączyła: 23 Wrz 2007
strus, na 2. to nie było zimno? :shock:
 
strus  Dołączył: 25 Mar 2008
elu jakies 30 st, ja raczej nie marzłem ;)
to białe to głównie wapń
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
w moim odczuciu teraz jest fajne. mniej zagracone to zdjęcie
 
elu  Dołączyła: 23 Wrz 2007
strus napisał/a:
to białe to głównie wapń

Aaa, wyglądało jak śnieg, tylko nie pasowały mi te zielone drzewa... :oops:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Sorry ale jakoś nie leżą mi Twoje zdjęcia, nie potrafią zatrzymać na dłużej. Zdaje się, że masz ładną modelkę, spróbuj wykorzystać jej potencjał jeśli się zgodzi :mrgreen: a może się coś z tego urodzi lepszego niż dotychczas.
 
strus  Dołączył: 25 Mar 2008
długi czas nie wrzucałem nic do oceny ale nie zaprzestałem focić, nadal usiłuje uczyć się robić zdjęcia, tak wiec ponowna próba poddania się krytyce

13




14



15 "nieuchronne"



proszę o komentarze i wskazówki


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach