Krasio1  Dołączył: 06 Lip 2008
jaki format zdjęć widzi k10d?
Może ktoś we co musi zawierać jpg ażeby można było go przeglądać w k10d?Gdy tylko coś zrobię z zdjęciem to kadycha już go nie widzi ,a widzi np. zdjęcia bezpośrednio z N d80.W czym sęk że k10d widzi a nie widzi zdjęcia?

Wiecie jak zapisać zdjęcie pochodzące z innego aparatu (kompaktowego) żeby można go było obejrzeć na kadyszce?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Najwyraźniej musi być exif. Sprawdzałem w K200D wgrywając na kartę zwykłego jpg (pierwotnie to był skan) i aparat nie widział zdjęcia. Zmiana nazwy nic nie dawała.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Coś w tym jest.. U mnie na ten przykład wystarczy obrócić zdjęcia na kopie przeglądając zawartość karty, żeby aparat uznał obraz za uszkodzony.
 

Krasio1  Dołączył: 06 Lip 2008
Da się jakoś dopisać EXIF czy coś? Przydałoby się żeby ktoś to rozszyfrował. Po cichu liczę na kolorowych :-P :-P :-P
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
matth napisał/a:
wystarczy obrócić zdjęcia na kopie przeglądając zawartość karty, żeby aparat uznał obraz za uszkodzony
Przypuszczam, że przeglądasz na "podglądzie obrazów i faxów MS Windows", czy jakoś tak. To paskudztwo zapisuje wszystkie zmiany dokonywane na obrazku i to bez pytania. Wystarczy właśnie obrócić i Kadyszka już tego nie odtworzy. Kiedyś się naciąłem i od tego czasu jak ktoś bardzo chce oglądać zdjęcia z karty na kompie, to ja pokazuję i to tylko na Irfanie albo...nici z oglądania.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
matth napisał/a:
Coś w tym jest.. U mnie na ten przykład wystarczy obrócić zdjęcia na kopie przeglądając zawartość karty, żeby aparat uznał obraz za uszkodzony.
W jakich warunkach nie działa ci automatyczne obracanie zdjęć z K10D? Bo w sumie jedyne co mi przychodzi do głowy, to robienie zdjęć aparatem ustawionym obiektywem pionowo w dół lub do góry.
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
Do edycji exif'a najlepszy jest hex edytor :)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
LDevil, działa mi obracanie, ale nie zawsze system widzi, że są obrócone. Nie wiem dlaczego, tak mam od nowości i winę zwalam na XP, acdsee nie ma z tym problemów..
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
matth napisał/a:
LDevil, działa mi obracanie, ale nie zawsze system widzi, że są obrócone. Nie wiem dlaczego, tak mam od nowości i winę zwalam na XP, acdsee nie ma z tym problemów..
W sumie i tak masz całkiem niezłego tego XPka, skoro czasami jednak widzi Ci obracanie. Mój egzemplarz oraz wszystkie inne mi znane nigdy tego nie widzi :)

A tak na serio, to wszystkiemu jest winna domyślna przeglądarka w Windowsie XP, która nie dość, że generalnie olewa informacje z EXIFa, to jeszcze nie potrafi bezstratnie obrócić JPEGa.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A Ja przeglądałem na kasetce nawet zdjęcia z 10mpix samsunga s1050 i się dało, tylko że były mniejsze od ekraniku, nie dało się powiększać i wyglądały jakby miały kompresję 15% albo były powiększone z jakiejś ultra niskiej rozdzielczości i rozmyte.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Może widziałeś tylko miniaturki ?!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach