Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Pobór prądu przez K100D super przy zewnętrznym zasilaniu 6V
Może źle szukałem, może nie ma we wcześniejszych tematach, choć o zasilaniu dużo.
Do tej pory z lekkim zdziwieniem czytałem o problemach z zasilaniem kasetek, moja robiła około 400 - 500 zdjęć na różnych aku (lepszych i gorszych, bez problemu), aż tu dzisiaj całkiem kaput :-(
Miga tylko wskaźnik baterii, niezależnie co załaduję (kilka innych dopiero co naładowanych zestawów aku lub nowe baterie alkalinowe). Tylko bardzo proszę nie pisać mi żebym zmienił akumulatorki, ładowarkę itp, itd - to jest OK, akurat nieskromnie pisząc znam się na tym.
Chcę teraz zasilić aparat z zewnętrznego źródła 6 - 6,5 V, idę kupić odpowiedni wtyk (zasilacz stabilizowany z regulacją mam), chodzi mi o to czy ktoś z Was mierzył jakie wtedy są prądy pobierane przez aparat, będę miał jakieś porównaniie. Mam jeszcze ważną gwarancję, ale chcę być absolutnie pewny uszkodzenia.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Tutaj jest co nieco o prądach w kasetce:

http://pentax.org.pl/view...hlight=zasilacz
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Dziękuję, nie przypuszczałem że to znajdzie się w dziale "Lampy i inne akcesoria".

[ Dodano: 2008-12-07, 15:57 ]
Czuję się w obowiązku zakończyć ten temat - wszystko wyjaśniło się, a powodem szybkiego rozładowywania akumulatorów był obiektyw serii F z jakimś wewnętrznym zwarciem, czego nie podejrzewałem i pierwsze próby z aparatem robiłem nie zmienając go. Może to być ewentualną wskazówką dla podobnych przypadków (czego nikomu nie życzę).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach