misiakuu  Dołączył: 02 Sty 2012
gawain74 napisał/a:
Chętnie bym zobaczył jakieś zdjęcie w kierunku Wrocławia, Wieżycy, jeśli jest...:)


Cholera - akurat ten kierunek zawsze mnie najmniej interesował i chyba nic nie mam. Będę o Tobie pamiętał w czasie kolejnej wycieczki na szczyt. Swoją drogą wejście na najwyższe poziomy wieży widokowej zostało uniemożliwione przez rozebranie drabinki (nóż się w kieszeni otwiera) i jedyną dostępną wieżą widokową jest wieża kościelna, za co ponoć proboszcz pobiera opłaty (pozostawię to bez słowa komentarza, bo takie cuda to chyba tylko u nas w kraju...) więc widoki w kierunku północnym zostały mocno ograniczone....

Tak czy siak - poszukam w archiwach. Rozumiem, że najbardziej interesują Cię Góry Kocie i rejony Ostrzeszowa? :)
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Cytat
Cholera - akurat ten kierunek zawsze mnie najmniej interesował i chyba nic nie mam.


Może dlatego, że płasko i nudno :) Mnie ta strona interesuje, bo z tamtych stron przybywam. Wzgórza Trzebnickie to chyba ten sam kierunek co na Ostrzeszów.
Zdjęcia w tym kierunku mam, ale marzą mi się nocne.
W ubiegłym roku byłem na Ślęży, to stara wieża jeszcze funkcjonowała, ale już mówiło się że wkrótce zostanie "załatwiona" na rzecz tej nowej/starej remontowanej, która darmowa już nie będzie :(
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Statywowe zdjęcie galaktyki spiralnej M101, fotografowana Pentaxem K-5, obiektywem Pentax FA 135mm f 2,8 ; naświetlane 5 sek na ISO 12800, ze zwykłego statywu foto i bez prowadzenia za ruchem nieba / crop /. Stack 13 klatek w DSS.



[ Dodano: 2015-10-06, 11:23 ]
Statywowe zdjęcie galaktyk M81 i M82 / w gwiazdozbiorze Wielka Niedźwiedzica /, fotografowana Pentaxem K-5, obiektywem Pentax FA 135mm f 2,8 ; naświetlane 5 sek na ISO 12800, ze zwykłego statywu foto i bez prowadzenia za ruchem nieba / crop /. Stack 2 klatek w DSS.



 
mateo#  Dołączył: 10 Lut 2015
ponoć zorza tam na 'dalekiej' północy PL aktualnie widoczna... :evil:
 

yazon  Dołączył: 27 Lut 2013
Aż dziw, że nie ma żadnego zdjęcia czerwonego księżyca.





 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
IMGP1062-2 by RS, on Flickr
IMGP1058-4 by RS, on Flickr
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Ja trochę zaspałem:)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
yazon napisał/a:
Aż dziw, że nie ma żadnego zdjęcia czerwonego księżyca.



...są, ale w innym wątku :-D
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Fragment Drogi Mlecznej w gwiazdozbiorze Łabędzia i mgławica NGC 7000 (Ameryka Północna)

Pentax K3 / Sigma A 35 mm f/1.4 DG HSM

f/1,4
ISO 1600
39 klatek x 5 sek

lb by RS, on Flickr
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Szybkie pytanie: gdzie w Sudetach znajdę dobre miejsce (z niskim stopniem zanieczyszczenia światłem) na rozłożenie się na noc z teleskopem? Szkoda, żeby SkyWatcher stał w domu i tylko się kurzył.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Mapa miejscówek, choć w Sudetach skąpo http://astropolis.pl/topi...%2Bmiejsc%F3wki , mapa LP http://djlorenz.github.io...erlay/dark.html starawa bo z 2006 ale jakiś wyznacznik to pewnie jest.
Jest temat na astropolis ale też ne widzę tam Sudetów http://astropolis.pl/topi...obserwacyjnych/
Hradec Kralove?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Gezeb, dzięki za porządne linki. Czuję się tak, jakbym był początkującym wędkarzem, a ty przychodzisz do mnie z garścią tłuściutkich rosówek na zachętę :-)

Poza tym twoje zdjęcia przypominają mi, że zawsze chciałem wspiąć się na górę Liwocz.

gezeb napisał/a:
Hradec Kralove?
W sensie ciemnego nieba jest jasno jak w dupie ;-) Ich nowe planetarium też mnie jakoś nie pociąga.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Dla tych, co dziś nie śpią, sympatyczna gratka na niebie.
http://m.onet.pl/wiadomosci/nauka,gt8fgz
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
A taka ciekawostka dla tych, którzy lubią celować w niebo po zmroku...
W grudniu znów mamy szansę obserwować przeloty Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Dość szczególny będzie jeden z nich, w najbliższy wtorek, 15.12.2015r.. W tym dniu do Stacji wystartuje i zadokuje rosyjski Sojuz z nową załogą. W pierwszym przelocie, 16:39-16:45 będzie szansa obserwacji dwóch mknących obok siebie, jasnych punktów :) . Ostatni raz i jedyny widziałem to, gdy do Stacji dobijał Atlantis w 2011r. Więcej szczegółów na tym fajnym blogu.
Dodatkową atrakcję mogą stanowić Geminidy - grudniowy rój meteorytów, ponoć bardziej widowiskowy niż osławione Perseidy, który maksimum osiągnie dobę wcześniej, czyli 14.12.2015r.. Mimo to zarówno dzień wcześniej, jak i w dzień przelotu Stacji, można spodziewać się wzmożonego "spadania gwiazd" ;-) ...Więcej szczegółów w tym miejscu na blogu .
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
witam, czy ktoś może mi powiedzieć czy to czasem nie jest Miedzynarodowa Stacja Kosmiczna
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
sprawdź na stronie j.n. przeloty (Lokalizacja, czas zrobienia zdjęcia)

http://www.heavens-above....ed&alt=0&tz=UCT
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Zainstaluj Stellarium , jest tam opcja we wtyczkach żeby pokazywalo położenie ISS dla twojej miejscówki obserwacyjnej. Po mojemu to samolot, żeby sprawdzić znów pasuje zagladnąć na flightradar24.com zeby sie dowiedziec co w Twojej okolicy mogło o określonej dacie lecieć.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jarekwyd napisał/a:
czy ktoś może mi powiedzieć czy to czasem nie jest Miedzynarodowa Stacja Kosmiczna

Najprawdopodobniej tak. Samolot zostawiłby przerywaną kreskę. Może to być też satelita sieci Iridium, chociaż nie jestem pewien, czy one tam jeszcze latają, ale kiedyś potrafiły dawać niezłe rozbłyski.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
W dalszym ciągu jest dobrze widoczna kometa C2013 US10 (catalina), zdjęcie z ostatniej nocy z Krakowa :



Kometa C2013 US10(Catalina) - fotografowana 09.01.2016 Pentaxem K-5 ; obiektyw Pentax FA 135mm f 2,8 ; naświetlane 4sek na ISO 1600 ; 22 klatki stackowane w DSS ; fotografowane na zwykłym statywie foto i bez prowadzenia za ruchem nieba ; crop.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
Najprawdopodobniej tak. Samolot zostawiłby przerywaną kreskę.

Zawsze? Bo wiele razy na moich zdjeciach zostawiały ciągłą, wszystko zależy jakie swiatla mają wlączone.
Dzisiejszej nocy też kilka razy próbowałem lornetką poszukać Cataliny ale mgła skutecznie to uniemożliwiała,
ogólnie to w mojej dolinie siedziało dziś chyba wszystko co najgorsze, wszystkie spaliny z kominów tak że długo sie nie dało wytrzymać na świeżym powietrzu, tak że zazdraszczam Krakowowi;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach